Guest Doberman

Intalnire Volvo la Brasov ?!

257 posts in this topic

Salut.

Am o propunere: hai s-o facem in Brasov. Avem de toate: cazari, drumuri de calitate, distractie.

In plus, e cam prin centrul tarii si ar putea veni lume din mai multe zone geografice?

Ce ziceti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

este o idee. trebuie totusi de luat in calcul cheltuielile pentru mai multe zile. in cazul in care cineva are mai multe info (locatii, preturi cazare, etc) este rugat sa se exprime.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am gindit la ceva asemanator cu ce s-a intimplat duminica in Bucuresti, la Amckart, cu cei din gasca wvforum.ro.

Adica au venit din toate colturile tarii o mare de oameni care au masini din grupul wv. A durat doar 1 zi, ei fac asemenea intilniri destul de des.

Daca vreti, se poate face o manifestatiune cu durata mai mare. Cazare, nu-i problema, sint facilitati de gen o gramada. Iar ca preturi, cum anul asta n-a ninssi sarbatorile au trecut de destul de mult timp, e chiar civilizat.

http://www.tourismguide.ro/html/orase/Brasov/Brasov/index.php

Avem o gramada de locuri in care putem bintui, iar drumurile sint de buna calitate - prin Sacele spre Cheia, spre Rupea, Balvanyos, etc.

Toata problema e sa facem cunoscut evenimentul si sa avem cit mai multi participanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca este o idee buna dar (pt ca intotdeauna exista un "DAR") deocamdata suntem f putin cunoscuti  iar userii sunt putini. Nu putem sa ne comparam cu cei  de la vw care au un forum de mult mai mult timp ca noi. In principiu este o idee buna dar nu cred ca intalnirea urmatoare (parerea mea)

Share this post


Link to post
Share on other sites

se poate spune si asa. dar, pana nu incerci nu ai de unde sasti. la prima intalnire Volvo am fost... 3, din care eu si Alex (fondatorii) si George care aparuse intamplator si din curiozitate sa vada daca nu e teapa. apoi, la numarul celor care au venit la intalnire a crescut considerabil (cum de altfel a crescut si numarul utilizatorilor).

intalnirea la munte, la mare sau in orice alta locatie nu este niciodata o idee rea. sunt multi care. din lipsa timpului, au nevoie de un motiv sa petreaca cateva zile altundeva decat intre betoane si praf.

inca odata, pentru cei care pot si vor sa propuna  sa o faca. si propunerea sa fie cat mai la obiect si detaliata. pana nu incercam nu putem sti rezultatul.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu toate ca sunt nou apreciez ideea de a se org o intalnire la Brasov, daca nu la urmatoarea macar una anul acesta.E la mijlocul tarii si nu cred ca vor fi putini participanti.Poate suntem putini acum dar o sa mai crestem la numar.Mie personal la Bucuresti imi e putin cam incomod cu toate ca am unde sa stau prin simplu motiv ca nu prea cunosc capitala.O intalnire in provincie suna f bine iar Brasovul este beton si are si ceva imprejurimi demne de o tura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer si mie mi se pare o idee buna intalnirea de la Brasov. E mai aproape si intr-adevar avem ce vedea pe acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am citit tarziu...  :(

Chiar as fi venit cu mare placere la intalniri... Insa presupun ca nu s-au terminat, nu ? :) Astept cu nerabdare vesti despre urmatoarea...

Pana atunci toate cele bune !

Share this post


Link to post
Share on other sites

fi fara grija, nu s-au terminat. numai ca asteptam sa vina caldura si sa gasim un loc mai "special".... :D

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu as fi de acord cu Brasovul. Una e sa merg 160 km si alta e sa merg 350 km. Situarea Brasovului in centrul tarii avantajeaza, din punctul asta de vedere, pe toata lumea.

O sa vin, cu toate astea, si eu cu o propunere de intilnire, peste aproximativ o luna de zile. Asta pt ca am nevoie de timp sa ma interesei de preturi, conditii de cazare si masa etc. Ideea Brasov e insa buna, in opinia mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

V-ati gandit bine stimati confrati. Brasovul este gazda perfecta. Stati linistiti. Se gasesc si locuri de cazare ieftine. Sunt multe obiective de vizitat. Si... sunt multe fete frumoase (ma refer la partenerele noastre ;) ) ;) O sa va placa... si e centrul tarii. Am putea inchiria o cabana... daca ne organizam din timp. Haideti sa facem ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar daca sunt din Constanta, sunt si eu de acord cu Brasovul, mai ales daca am putea progama ceva pentru weekend-ul 16-18 februarie cand sunt si eu cu familia la munte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu raman la parerea ca urmatoarea intalnire sa fie la Brasov (sunt brasovean...  ;) deci subiectiv). Sunt bune aceste intruniri... pentru ca suntem "legati" prin atractia pentru VOLVO. Ne "defineste" dragostea pentru aceasta marca. Suntem un pic... altfel. Un pic mai mult (nu prea sunt manelisti sau agramati pe aici, nu?  ;) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vremea e bun?, în continuare  ;), a?a c? Bra?ovul ar merge, ?i a? propune week-endul 3-4 martie, cu angajamentul bra?ovenilor s? se intereseze de cazare pentru un num?r... mare de persoane. Asta ?inând cont de faptul c? la ultima întîlnire, conform statisticilor site-ului erau 65 de utilizatori, iar acum sunt 181  ;D ! Probabil c? nu sunt to?i "maniaci", a?a cum spunea un moderator, dar, cu siguran?? c? sunt mul?i cei care doresc ca o nou? întâlnire s? se organizeze cât de curând. ?i nu în ultimul rând, cred c? ai dreptate, a? vrea s? cred c? de?i oamenii se nasc egali, posesorii de Volvo sunt ceva mai egali decât ceilal?i  :P !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
;D  Avantajul brasovenilor este ca sunt din brasov. Suna interesant. Bulgaria merge si la vara. Chiar daca nu se mai respecta regula cu jumatatea drumului este o idee buna. Daca nu intervine ceva la birou sau altceva suntem de acord.  Putem veni si cu copii? Cazari se gasesc si in Rasnov, Moeciu. Acceptabil ca pret. Putem sta si imprastiati, daca altfel nu se poate. E o idee care poate fi pusa in practica.  ::) O seara buna

Share this post


Link to post
Share on other sites

se poate veni si cu catelu', daca se doreste (eu unul asa o sa fac :D ). si eu propun ca data 3-4 martie. haideti sa ne numaram cati suntem ca cei din zona sa se poate interesa de cazare si preturi.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer, cu o saptamana inaintea primei date "teoretice' a viitoarei intalniri, sunt foarte dezamagit... :( pana acum toata lume intreba cand, cum, in ce fel si acum nu sunt decat 7 voturi/pareri. mai ne intalnim sau nu?

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebuie mai cu talent sa voteze lumea ca in stilul asta ne adunam 10 masini in 5 ani, poate. si nu cred ca e vorba de bani , ci de alte motive. sa fiti iubiti si aveti grija de masini ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

1. Nu merge 3-4 martie, sint in sesiune (da, m-am prostit la batrinete si mai fac scoala...  ;D)

2. Din ce am bagat de seama, lumea e interesata de asa ceva doar cind e de dat din gura; daca se incearca trecerea la concret, tac toti. Pacat.

3. Daca tot e s-o facem, admin-ul n-ar putea sa ne dea o mina d-ajutor? Ma gindesc la un mass mail, catre toti userii de aici.

4. Daca lumea se hotaraste sa vina, l-am putea coopta pe dealer-ul local, va dati seama ca i-am oferi o reclama de zile mari; in plus, e la intrarea dinspre Bucuresti, am avea unde sa facem si cite o tura-doua... loc de adunare, ar fi avantajos si pentru noi.

Ce ziceti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1). Las' ca iei note mai bune daca bei ceva inainte ;D

2). Asa am rezervat si eu o masa de 20 si am ajuns doar 8 la pizza... deh, nevestele-astea ;D

3). La fiecare intrunire am dat mass mail si am pus poza cu locul intrunirii... Nu pot decat sa cred ca e fie dezinteres, fie prea putin timp la dispozitie...

4). Sunt complet de-acord, momentan incercam sa "corupem" si reprezentanta din Bucuresti sa ne ajute cu ceva, si avem deja doi membri de acolo aici pe forum...

Votati si vom vedea ce vrea majoritatea :) Oricum, dezamagitor din 190 de utilizatori aproape abia 10 voturi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

3-4 martie se pare ca este prea devreme. Sincer... eu nu as avea nimic impotriva nici cu aceasta perioada. Tocmai acum am venit de la un chef de 3 zile de la Paltinis. Ce sa zic... in 10 martie nu pot eu (pentru ca iubita mea face o frumoasa varsta si si-o sarbatoreste asa cum se cuvine). Ne intrunim la 17-18 martie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Fiecare va avea mereu cate o ocazie de sarbatorit, baieti... Aici e vorba de a imbina utilul cu placutul... Cine nu poate sa vina, nu vine, in definitiv o intrunire nu dureaza o vesnicie, si pana la urma viata e plina de compromisuri :) Daca e sa amanam de fiecare data pentru ca unul din noi are altceva de facut in acea zi, nu mai ajungem sa ne intalnim in veci !

    Nu mai suntem fete mari ca totul sa trebuiasca sa fie "perfect", TOTUSI !

    Numai bine, si La multi ani Emil pentru blonda ta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci cum ramane dragilor?Eu sunt din Bucuresti si imi convine Brasovul.Dar bine ar fi sa ne hotaram totusi asupra unei date concrete mai din timp pentru a putea sa ne aranjam treburile.3-4 martie este deja prea aproape. De un 9,10 martie ce spuneti?

V-am pupat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now