Guest Doberman

Intalnire Volvo la Brasov ?!

257 posts in this topic

lucrul cel mai important este sa fie locuri pt. toata lumea,conditii decente si preturi suportabile de toti;zona bran moeciu ,cheile gradistei e o locatie bine aleasa din toate pct. de vedere!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inteleg eu ca 170 lei /weekend inseamna 170 lei 2 nopti cazare. Ceea ce mi se pare super rezonabil, chiar si fara mic dejun inclus. Daca sunt locuri pt toata lumea e OK. Danm ramane in continuare in formatie de 3 persoane. Apropo, nu mai vine nimeni cu copii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoasa zona. Am trecut de multe ori prin fata pensiunii, in drum spre Moeciu.Si daca suntem cuminti putem sa mergem si la Bowling-Club Wolf Bran.Sper sa avem noroc, ce mai!!

As veni cu copchilu si n-as veni...Midnight Caller stie de ce... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Midnight Caller stie tot ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am vorbit cu patronul hotelului. Minim 10 camere sunt libere. S-ar putea sa fie mai multe camere... daca nu primeste o confirmare de la alti solicitanti. In sens contrar (peste cele 10) gasim alte pensiuni. Sunt destule... nu va speriati. Patronul mi-a dat de inteles ca... si peste cele 10... se poate in proportie de 80%. Am cautat preturi rezonabile si... sper sa fiti multumiti. Si mancarea e la preturi bune. VA INVIT LA ORA 22 LA DEZBATERE IN PRIVINTA INTRUNIRII PE FORUM-CHAT. Pretul e pt 2 nopti. Daca iese bine... sper ca aceasta locatie sa devina obisnuinta pentru noi. Mizez pe faptul ca toti suntem de incredere si vrem sa ne largim cercul de prieteni, sa ne formam o organizatie in care sa ne simtim bine unii cu altii. Vom vedea acum cine e de incredere. Eu si Marian suntem foarte curiosi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Venim si noi, 2 persoane (eu si prietena).

Share this post


Link to post
Share on other sites

DISEARA LA ORELE 22 INTRUNIRE AICI PE CHAT!

ps: pt MINE : .este un buton sus in meniul principal pe care scrie CHAT .. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

asadar, in urma ultimului recensamant efectuat, locatia Bran va primi urmatorii Volvisti:

Midnight Caller (Alex) -2 pers

Shpeedy (Mihai) - 2 pers + 2 pers = 4 pers

S40-ul_meu - 1 pers

robobobo - 2 pers

marian 940 - 2 pers (ramane de confirmat)

mihailcostin3 -2 pers

Danm - 3 pers (so?, soa?? + copil)

Doberman  - 1 pers + catelush

buleala - 2 pers

VVV850 - 1 + 1 = 2

socratestanculescu - 1 + (1?)

Emil - 2 pers

jani - 1 pers (+1?)

Pedala - 2 pers

relu75 - 1 pers

kadudu - 2 pers

lsimonca - 2 pers

dupa calculele mele ar fi nevoie de 17 camere.

@Emil: se poate?

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'naziua natiune !!

Am citit intreg topicul si pe masura ce citeam am inceput sa imi scot din cap gandul "pana mea ca nupot merge pe 16-18".

Dupa-masa dau si eu un raspuns final dupa ce ma consult cu sotia.

PS Locatia de cazare e super ok (din ce am citit aici mi-am dat seama).

Sote

Share this post


Link to post
Share on other sites

TE ROG AFLA MAI REPEDE, Emil face AZI rezervarile... asta daca vrei sa stai cu noi, daca nu, mai exista si pe langa destule locatzii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si io o intrebare... Cei de la EIT-FORUM Auto S R L, se arata interesati de aceasta activitate ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te referi la cei din Bucuresti sau din Brasov ? Pe cei din Bucuresti ii voi contacta azi sa vad ce parere au...

Share this post


Link to post
Share on other sites

lsimonca confirma pentru doua persoane. daca se poate preciza o ora de intalnire

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca nu s-a hotarat ora de intalnire decat pentru cei din Bucuresti, si anume 17.00 - 17.15 in parcarea complexului Carrefour Baneasa. inca nu am inteles/hotarat pe unde o sa o luam, predeal - paraul rece - bran sau predeal - brasov - bran. drumul pe la paraul rece era destul de plin de gropi in urma cu cateva luni si nu cred ca l-ar fi reparat intre timp. dar, inca mai este timp sa hotaram.

pentru cei care nu vin din buc, nu stiu ce sa va spun in acest moment. cred ca cel mai bine ar fi fie sa vb la telefon in ziua respectiva si sa estimam in functie de trafic o ora aproximativa a sosirii in brasov sau bran, fie ca, colegii din bv sa se imparta si unul dintre ei sa astepte pe cei din zona de sud si celalalt sa-i intampine pe cei din celelalte zone si sa ne vedem direct la locatie.

acum ramane de doar sa ne punem de acord

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda... stati usurel ca se pare ca locatia s-a schimbat... Proprietarul de la "La dolce vita" s-a razgandit si nu mai are camere libere, asa ca Emil s-a apucat din nou de cautat :( Ramane sa ne spuna ce-a reusit in cursul zilei de azi sper...

In rest.. daca mai e lume sa se inscrie !

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok. pentru ca lucrurile la Bran s-au schimbat, am reusit sa obtin in Predeal o locatie. aceasta este centru de pregatire CFR, situat undeva in centru langa gara. conditiile sunt ale unui hotel de 3 stele (recomandarile sunt din partea unui coleg ce lucreaza la hotelul BRD-ului si sunt asemanatoare cu cele de acolo, care sunt super). pretul este de 25 eur / noapte camera dubla (aprox 85 ron) si nu stiu daca include sau nu miculdejun, dar este singura locatie pe care am gasit-o intr-uhn timp atat de scurt. problema este ca luni trebuie sa dau confirmarea numarului de camere inclusiv lista persoanelor ce vor participa. asa ca va rog sa-mi transmiteti pe mail (shpeedy@gmail.com) sau PM cu numele vostru si numarul de persoane. cei care nu reusesc sa confirme pana luni dupa-amiaza s-ar putea sa ramana fara cazare. asa ca luati legatur cu cei pe care ii cunoasteti si dati un mail.

mutlumesc,

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gasisem cazare la cheile gradistei ...am vb. in principiu,daca sunt probl. in predel avem o rezerva!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aruncati o privire la www.muscelul.ro

Hotelul respectiv (e in centrul Campulungului), dar si celelalte doua "locatii", pot oferi camere la preturi cu mult mai mici decat cele vehiculate pana acum, aici, in "locatiile" alealalte. Iar zona nu e cu nimic mai prejos ca Bran, Predeal etc, doar ca e mai ieftina si nu atata de vizitata. Daca va place vreuna din "locatii" (folosesc si io cuvantul asta, daca e asa de trendy :)), dati-mi un mesaj si rezerv atatea camere cate trebuie. La oricare dintre "locatii" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shpeedy...drumul intre Paraul Rece si Rasnov e varza, asa cum era acum cateva luni, poate s-au mai nacut ceva gropi intre timp...vorbesc de partea de " iesire" , pe portiunea ce iese din padure pana la tziganie (mergand INSPRE Rasnov).

ps: Sorin_ms66...cabana aia arata grozav ( mentionez ca in tineretile mele  ;D eram obsedat de munte si cabane)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aruncati o privire la www.muscelul.ro

Hotelul respectiv (e in centrul Campulungului), dar si celelalte doua "locatii", pot oferi camere la preturi cu mult mai mici decat cele vehiculate pana acum, aici, in "locatiile" alealalte. Iar zona nu e cu nimic mai prejos ca Bran, Predeal etc, doar ca e mai ieftina si nu atata de vizitata. Daca va place vreuna din "locatii" (folosesc si io cuvantul asta, daca e asa de trendy :)), dati-mi un mesaj si rezerv atatea camere cate trebuie. La oricare dintre "locatii" :P

nu am nimic impotriva. eu am incercat sa ajut. totusi trebuie remarcat faptul ca ofertele din campulung sunt de max 2 stele. poate spune cineva cum sunt camerele/serviciile la pretul cerut?

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now