cristicul

Am un Mercedes c220 dar vreau un Volvo 850 T

17 posts in this topic

Bine v-am gasit. Este primul meu post pe acest forum.

Am un Mercedes C220 din 1994 de care sunt multumit dar de curand am mers ca pasager intr-un Volvo 850 T de 2,4 si 240 de cp din 1995 dupa spusele proprietarului. Mi s-a parut super si vreau si eu unu . Daca exista cineva pe acest forum care are asa ceva sau modelul de 2L tot T si vrea sa facem schimb +sau- diferenta il rog sa ma contacteze. Sau daca stiti vreunul de vanzare in stare buna va rog sa-mi dati un semn. Vad ca sunt rare. Va rog daca puteti sa -mi spuneti probleme specifice motoarelor cu turbina de la Volvo , daca se gasesc piese , daca sunt fiabile etc.

Am gasit ceva aici http://www.okazii.ro/catalog/6399828/auto-moto-velo/auto-straine/volvo/volvo-850.html

Este o licitatie care se incheie peste 4 zile .

Daca stie cineva sa-mi explice ce anume trebuie sa verific la acte , referitor la procuri , acte de proprietate , trebuie sa fie traduse sau orice despre procedura de cumparare a unui auto inmatriculat in alta tara de la cineva cu procura care nu este proprietarul as ramane indatorat daca ar vrea sa vorbeasca cu mine (sun eu).  Are cineva care vine la intalniri un T sa pot sa il studiez mai bine si sa aud parerea si sfaturile unui posesor ?

Sper sa devin cat mai repede posesorul unui T intr-o stare cat mai buna si sa vin la intalniri .

Numerele unde pot fi contactat sunt 0766649623 dau 0213484145 locuiesc in Bucuresti .

Imi cer scuze daca am deranjat cu ceva prin acest subiect sau nu l-am postat unde trebuie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

De T5 credca vorbesti !! NU ?

HEHEHE asai ca microbul T5 e foarte transmisibil chiar si doar prin aer  ?  ;D ;D

Sunt aici colegi cu 850 T5-uri si vei primi raspunsuri

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare cristi-cool sau cristicul, cum vrei tu. Daca vii joi la Polivalenta (intalnirea este saptaminala) o sa vezi un T5 sigur - e al meu: 2.0l - 155 kw, doar ca e break.

Adica, stii vorba - caramida zburatoare se numeste  :D

Asa o sa afli mai multe despre visul tau - 850 T5 si cine stie, poate intr-o zi o sa conduci si tu Legendara masina. :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixxx chiar vreau sa vin joi la Polivalenta sa vad "caramida" si altele. Daca vrei spune-mi te rog daca vii sigur , la ce ora si de unde sa vin dinspre bdul Tineretului sau de pe Oltenitei . Stiu unde este Polivalenta am fost de multe ori dar niciodata cu masina . Nici nu stiu daca si pe unde este permis accesul pt ca stiu ca e un parc de fapt . Eu locuiesc pe bdul Theodor Pallady la piata Salajean si de acolo vin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum vii dinspre Bdl Tineretului, prima strada in dreapta (nu ajungi la Palatul Copiilor) strada urca si cum ajungi in varful dealului prima parcare in dreapta, la ora 20.oo o sa gasesti multe volvo acolo. Atentie este prima parcare in dreapta inainte sa iei curba la dreapta spre sala polivalenta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic::

cristicul,  ce mica e lumea - si eu tot pe pallady stau, in X1. Da-mi un tel si daca vrei ne putem vedea azi sau maine(sa mergem impreuna la Polivalenta).  ;)

Sigur vei deveni fan Volvo (T5)  :D

Nr meu: 0722 81.62.49.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu foarte mare placere va anunt ca am achizitionat ( cu ajutorul tehnic al lui Matrixxx ) un VOLVO 850 din 1994 motor tip B5204T de 1984 cm3 si 155 kw sau 210 cp culoare gri . Acum incep sa o descopar si ce am vazut si simtit pana acum ma incanta . Cu toate ca astazi cand am fost la RAR s-au strans vreo 5 mecanici sau ingineri ce or fi aia care lucreaza acolo la identificare sa se uite la ea si au inceput  " domne consuma mult 18 - 20 % , are un prieten una si nu e asa de fiabila , costa enorm orice piesa pt ea si altele " Dar nu au reusit sa imi strice bucuria . Nu stiu cum sa pun si cateva poze dar anuntul este inca pe situl Autovit si puteti sa le vedeti pe cele de acolo . Anul este 1994 nu 1995 .  http://www2.autovit.ro/vsdetalii8.php?IDM=1492684&parinte=%2Fvs2cautaauto.php%3Fsubcategorie%253D1%2526caroserie%253D0%2526Marca%253D19%2526Model%253D343%2526An%253D%2526Carburant%253D0%2526PMin%253D%2526PMax%253D%2526moneda%253DE%2526Putere%253D%2526judet%253D0%2526automata%253D0%2526airbaguri%253D0%2526supl%253D%2526OOrdine%253DPret%2526categorie%253D1%2526sens%253DDESC%2526Submit%253D%252B%252B%252B%252BCauta%252B%252521%252B%252B%252B . Am dat 3300 E pe ea . Mai are ea cateva mici bubite dar nimic grav (sper) . Fac tot posibilul ca joia viitoare sa vin la intalnirea de la Polivalenta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru masinutza !!! Ma bucur ca te-am putut ajuta, ai sa vezi ca este o masina super.

Te asteptam  sa te mandresti cu ea la Polivalenta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari si nu te lasa descurajat! Ai grija de ea si va avea grija de tine  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este aceeiasi culoare cu a mea  :P Sa o stapanesti sanatos si fara inceidente !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este aceeiasi culoare cu a mea  :P Sa o stapanesti sanatos si fara inceidente !!!

Culoarea o fi aceeasi dar are 20 de supape :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si un fluier voinic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culoarea o fi aceeasi dar are 20 de supape :D

Ce rau esti  :machinegun: Lasa ca-mi iau eu T5 sa vedem ce mai zici atunci  :nana:  :D  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum mai Vadime tu nu ai 20 de supape? Moama pana si un Aveo are 16 supape :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cristicul: Am gasit bratul de stergator, e de STANGA, dar e de S70/V70... Costa 190RON, daca ti se potriveste, cu mare drag ti-l inmanez !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc . Dar in weekend am fost la un prieten care are o casa la tara si la sfatul lui am demontat bratele si le-am schimbat intre ele . Acum functioneaza aproape perfect adica sterg foarte bine si stangul si dreptul , dar cel stang mi se pare cam aproape de capota . Dar va arat joi la polivalenta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now