Victor

Protejati animalele?

58 posts in this topic

Zilele trecute,la mine la servici,a venit un Avensis,pe platforma ;D,cu o dauna frumusica.Omul,de apreciat dupa ce vad ca scrieti voi aici,a evitat un caine,la aprox.50km/h,in oras,si a nimerit intr-o bordura nou nouta de-a lui videanu,care stiti cat sunt de inalte,si stiti ce fericit a fost cand a vazut ca a scapat cainele :D,si ca tocmai ii expirase cascoul,si a stricat asa :janta ,anvelopa,planetara ,punte stramba,pana si podeau la pedalier sa indoit,portfuzeta si caseta praf.Toate astea fac spre 20000roni. ;D

Lasan-d la o parte acest exemplu,eu nu iert nimic ;D.Daca pot sa franez la timp,fara sa se suie altu din spate pe mine,ok,daca nu ,eu nu trag de volan,,prefer sa omor animalul,decat sa se-ntample altceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa pun in pericol viata mea si a altora pentru un caine?! Doamne fereste. Imi iubesc mai mult semenii! ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim, esti in Romania. Normal ca esti la Zoo.

Eu am evitat astazi 3 ... PORCI. Cautau mancare pe mijlocul drumului. Cine "bip, bip" lasa porci pe drum. Eram in Toplita, la iesire spre Gheorgheni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim, esti in Romania. Normal ca esti la Zoo.

Eu am evitat astazi 3 ... PORCI. Cautau mancare pe mijlocul drumului. Cine "bip, bip" lasa porci pe drum. Eram in Toplita, la iesire spre Gheorgheni.

Cine decat alti porci, de-aia cu 2 picioare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Victor, decat sa-i eviti, puteai sa inviti pe unul dintre ei in portbagaj... Apoi, ne chemai la un gratar, iar vinul il aduceam noi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am un prieten. A decapitat o gaina.

S-a dus la proprietar, i-a dat 20 de lei, a pus gaina intr-o punga si a facut o ciorba pe cinste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ieri din pacate am protejat un catel, dupa 16 ani de la ultimul incident din seria asta.

Era sub masina, l-am gonit si pana sa plec s-a bagat inapoi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now