contdezactivat

Frumusetea... cere sacrificii

154 posts in this topic

Daca tot am vorbit de planuri de viitor... din pacate pentru ea (si pentru eforturile mele), cred ca va avea un viitor numai in conditiile unei restaurari totale, dupa care tinuta in garaj si folosita ca masina de duminica.

A inceput sa se dezintegreze intr-un ritm accentuat, cad ornamentele pragurilor unul dupa altul datorita ruginii si daca pana de curand lipsa ruginii de pe sasiu imi dadea sperante, acum nu mai este cazul. Am inceput sa primesc si reclamatii de pe unde o parchez cum ca e zgomotoasa si alte alea... o masina semi-clasica este tot mai greu de tinut. :crybaby:

Cam asta e paradoxul: motor + cutie perfecte dar cade tabla de pe ea.

Nu cred ca voi mai intalni in curand o masina care sa imi ofere cel putin ce mi-a oferit 440-ul 1.9td 68kw dar ma vad nevoit sa incep sa caut.

P.S. Se poate inchide.

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inainte de ase inchide, nu pot sa nu remarc unul din cele mai sensibile subiecte de pe forumul nostru.

Degaja atata iubire fata de marca noastra draga, incat imi pot imagina adevaratul inteles al unei relatii om/masina.

Daca va mai intrebati unde e spiritul Volvo, atunci inseamna ca nu ati citit inca acest topic.

Felicitari Adi2727!

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recunosc ca am citit la cateva minute de cand a postat Adi ultimul reply si sincer sa fiu nu ma lasat inima sa ii inchid topicul stiind cat suflet a pus in masinuta asta...

Dar daca asta e dorinta lui,se va inchide.

P.S: Daca cumva te vei razgandi asupra masinii/topicului anunta unul din moderatori si il redeschidem cu mare drag!

Sent from Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru bucuria si mandria pe care am simtit-o la fiecare reparatie sau imbunatatire adusa acestei masini tin sa multumesc tuturor celor care m-au incurajat, ajutat sau criticat... pentru senzatiile astea traite, meritati 100 de like-uri fiecare. :salut:

Serialul se opreste aici.

Multumesc.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.