Midnight Caller

Magazin on-line exclusiv pt. piese VOLVO

1,615 posts in this topic

Pentru aia asteptam un pretz din afara...

Valva presiune (cea de pe pompa de inalte) - VOLVO 30620807 - 810RON - livrabila in 3-4 zile lucratoare

Sorry ca ti-am stricat ziua ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu ca de stricat mi demult ca valva ii lipita cu cositor si banda izolatoare si abia ca mai sta :) si tamponu l-am schimbat cu unu second si o perioada numai zbranganea si acuma cand s-a uzat partea de cauciuc dinauntru a inceput sa zdrongane iara .

Asa ca asta-i viata trebe schimbate numa sa imi aprobe contabilitatea (sotia) fila cec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cand e de unde... arunca cu banu'n mine ca n-o sa ma feresc ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua!

Nu am avut timp sa caut pt ambreiaj alte preturi, chiar si asa nu sunt inca "pregatit", in schimb trebuie sa schimb neaparat suportul de la cutia de viteze. Imi da schimbatorul inapoi cand accelerez. Este confirmat ca fiind "inceput de rupt", problema e ca nu stiu cod pt el. E un suport (tampon), in zona de centru fata a masinii.

volvo s40, 1,6 benzina 2003, YV1VS10K33F997719.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

O intrebare am si eu: un bloc de control semnalizatoare+cruise control (adica batzu' din stanga mai pe romaneste) se poate comanda de unul singur, sau trebe neaparat pereche? Si cam care ar fi pretul?

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loveste-ma cu o serie de sasiu te rog !

Multam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua!

Nu am avut timp sa caut pt ambreiaj alte preturi, chiar si asa nu sunt inca "pregatit", in schimb trebuie sa schimb neaparat suportul de la cutia de viteze. Imi da schimbatorul inapoi cand accelerez. Este confirmat ca fiind "inceput de rupt", problema e ca nu stiu cod pt el. E un suport (tampon), in zona de centru fata a masinii.

volvo s40, 1,6 benzina 2003, YV1VS10K33F997719.

Multumesc!

Sunt doua tampoane pe un subcadru motor pus longitudinal sub motor, unul in fata spre radiator si unul in spate spre sofer. Niciunul nu e legat de cutia de viteze... vezi de care ai nevoie ca sunt diferite !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loveste-ma cu o serie de sasiu te rog !

Multam !

Scuze, am uitat esentialul :) E un V70 I '98, n-am talonul la mine dar pot sa ma uit diseara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Principial - Maneta semnal (cu cruise) - 9162455 - 360RON - livrabila in 3-4 zile lucratoare

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, multumesc mult. Daca mi se confirma ca de la asta e problema revin cu o comanda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt doua tampoane pe un subcadru motor pus longitudinal sub motor, unul in fata spre radiator si unul in spate spre sofer. Niciunul nu e legat de cutia de viteze... vezi de care ai nevoie ca sunt diferite !

Scuze dar nu am inteles. De fapt nu am nevoie de tampon pentru cutia de viteze? E adevarat ca tamponul acela este in spate catre sofer cum stai cu fata la masina in dreapta este cutia de viteze si aproximativ in dreptul ei este acel tampon.

O sa incerc sa fac o poza cu el!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut la toata lumea... Am nevoie si eu de un releu (cel din poza) daca ai si la ce pret te rog.. respect.

post-0-12877874907459_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

3523890 - Releu - 450RON - livrabil in 3-4 zile lucratoare... Woaaa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ms mult pt timpul acordat dar am gasit pe ebay este 22$ cu tot cu transport.... Si 450 ROn mi se pare exagerat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu... si eu m-am mirat de pret...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Imi poti da si mie si un pret dar cel mai mult doresc mai multe detalii despre amortizoarele de pe fata (tip, cod...) si ce recomandari ar fi daca o sa le schimb.

Mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru asta trebuie sa-mi dai tu pe mail o poza cu placuta de identificare de pe contra-aripa... sunt ceva detalii acolo de care am nevoie ca sa aflu tipul de amortizoare pe care le ai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate poza nu pot sa pun (s-a stricat aparatul foto si am pierdut cablul de la telefon); deci ai putea te rog sa-mi zici ce anume ai nevoie de pe placuta aceea si unde exact se afla :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, as avea nevoie si eu de niste preturi pentru un Volvo S40 motor T4:

-oil trap

-pivoti fata: 30817735

-bucsa spate cod vadis: 30851257

Mai spune-mi te rog daca poti aduce becuri din interiorul bordului sau din interiorul panoului de clima.

Mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, ai putea sa-mi faci si mie o oferta la urmatoarele piese:

3411804;3411805;3411810;341235;3461788

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, as avea nevoie si eu de niste preturi pentru un Volvo S40 motor T4:

-oil trap

-pivoti fata: 30817735

-bucsa spate cod vadis:

Mai spune-mi te rog daca poti aduce becuri din interiorul bordului sau din interiorul panoului de clima.

Mersi.

-oil trap - Zi-mi din ce an e masina

-pivoti fata: 30817735 - Asta e cod de "Capac" (KAPPE) - se schimba in "30896938" - 150RON/buc

-bucsa spate cod vadis: 30851257 - 150RON sau alternative - TRISCAN 8500 27827 - 95RON sau LEMFORDER 30771 01 - 115RON

-Aduc si acele becuri, dar iti recomand sa ti le iei de la Al Padrino, ca scapi doar cu becul... eu le vand cu tot cu soclu si nu vrei sa stii cat sunt de scumpe !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, ai putea sa-mi faci si mie o oferta la urmatoarele piese:

3411804;3411805;3411810;341235;3461788

Sigur !

3411804 - Bucsa trapez - 100RON

3411805 - Bucsa trapez - 100RON

3411810 - Bucsa trapez - 110RON sau echivalent TRISCAN 8500 27823 - 60RON

341235 - lipseste o cifra. Daca e vorba de 3412352 - 270RON

3461788 - Bucsa - 100RON

Toate reperele vin la comanda externa in 3-4 zile lucratoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now