Midnight Caller

Magazin on-line exclusiv pt. piese VOLVO

1,615 posts in this topic

    Te rog sa ma ierti pentru greseala, dar din graba sa-ti pot da o oferta repede am dat copy-paste la mesajul meu de mai dinainte cu bieletele a/r fata (25553 02) si am schimbat denumirea dar nu am schimbat si codul ! M-ai tot rugat de pret pentru partea de fata, bucsi, bielete a/r, etc, etc si am ramas "blocat" pe idee :)

    Sigur ca le poti returna, asa cum scrie si pe site, greseala a fost a mea, deci nu mai platesti nimic la transport ! Le dai inapoi azi, maine, cand poti, cu plata transportului la mine, iar eu ma ocup de celelalte sa-ti ajunga cat de repede (pe spate), la fel fara sa mai platesti nimic la transport.

    Inca o data mii de scuze !

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok! Apreciez corectitudinea si promptitudinea de care dai dai dovada!

Cu ce si unde trimit inapoi coletul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firma de curierat pe care o folosesc eu in mod frecvent este TCE Logistica (www.9339.ro) dar poti trimite cu ce ti-e tie mai comod !

Adresa unde il trimiti este in pagina de contact, aici : http://www.piese-volvo.ro/catalog/contact_us.php

Multumesc mult de aprecieri, si inca o data scuze pentru neplacere !

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Xgabriel: in 3 zile ajung la mine 2 bucati de bielete MEYLE Heavy-Duty, ca sa poti da linistit prin gropi ;D... Sambata sper sa poata fi la tine. Vin din Germania pe comanda externa, asa ca din pacate nu am cum sa ma misc mai repede :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e nici o problema! Multumesc pentru bieletele de calitate si astept pe sambata.

Cand ajunge coletul tau la mine eu dau la schimb coletul cu bieletele de pe fata. Ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur ! Doar ca sambata nu se fac ridicari de colete deci din pacate tot va trebui sa-i mai chemi o data...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu trebuie sa te duci tu la ei ! Dai telefon la 021.9399, dai datele de contact si-l ridica ei, ca de-aceea e curierat rapid ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pot gasi o turbina pentru un motor B5204T5 la un pret bun? M-ar interesa si un pret de kit pentru aceeasi turbina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kit de reparatie nu exista. Pentru pret imi dai pe mail sau aici o serie de sasiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saru'mana Matrixu' :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Numar identificare: YV1TS49K2Y1122131, SPER SA CORESPUNDA TIPUL DE MOTOR, RESPECTIV B5204T5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cod VOLVO 8601689 - 4180RON, cu turbina veche la schimb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit capetele de bara!Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu placere si... scuze de intarziere ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi o ajuns curierul la mine cu coletul. Am remontat antena, maine am sa o probez. Mersi Alex.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu mare placere dragule !

Ma bucur ca e multumita lumea, si multumesc mult de feedback !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am schimbat si eu capetele de bara si pivotii, piese luate de la tine.

Au fost perfecte si f placut faptul ca in interiorul cutiei gasesti suruburi si alte prostii.

ar mai trebui un mecanic micutz acolo in cutie si totul ar fi perfect. :)

Multimesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunteti niste draguti, multumesc mult de tot !

De-asta prefer un anume tip de marfa, chiar daca costa "un pic" mai mult... pentru ca e si "un pic" alta calitate. Unde au fost probleme, am schimbat marfa cu tot cu marca (a se vedea Danyx, caruia cand i-au scartait bieletele antiruliu noi dupa 6 luni de la montaj i-am dat altele de la alt fabricant...). Chiar asa kitro, le montasi pana la urma sau tot cu alelalte esti ?

La putine defecte, colegii !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex, pentru turbina mea, sasiu YV1VS1822XF331337, s-o gasi kit de reparatie?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragule, in VADIS nu exista kit de reparatie pentru turbina, decat turbina cu totul sau "ciuperca" aceea de actionare a wastegate-ului. S-ar putea sa se gaseasca pe ebay, si exista cu siguranta cataloage specializate de piese de schimb, dar eu nu am acces la furnizorii care ar oferi asa ceva... Din pacate nu te pot ajuta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, no problem  :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex, 4 bujii pentru B4204T5 originale ce pret au si in cat timp vin? Am 113.xxx si la 120k km trebuie sa le schimb si vreau sa le iau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

8692070 - 215RON/set 4 bucati, in 3-4 zile lucratoare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now