Midnight Caller

Magazin on-line exclusiv pt. piese VOLVO

1,615 posts in this topic

Păi, "pinuieşte-l", la loc, ce-are?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu pot sa-l pin-uiesc deoarece colegii au ales sa ma considere la acelasi nivel cu orice "firma" noua care intra doar sa-si puna un post de vanzare. Daca astea sunt noile reguli, nu e problema, ma supun, dar imi rezerv dreptul de a folosi UP-ul, umpland forumul evident de informatie inutila. Misto, nu ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare penibil ca unul dintre cei care au infiintat acest club sa n-aiba acest drept .... COOL

Suntem pe drumul cel bun .

Share this post


Link to post
Share on other sites

10x de sustinere Vadim...

Adrian, cand apare topic-ul ala cu "NU CUMPARATI DE LA ACESTE PERSOANE !" de care te rugasem si eu alaltaieri ?!

Multam !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hello again! ;D

Alex, voi avea nevoie, într-un viitor nu foarte îndepărtat, de nişte discuri de frână pentru jante de 17'', 5x108, fanta centrală= 65.1 mm (de fapt, aş pune şi mai mici, dar nu ştiu dacă e recomandat, pentru eventualitatea în care voi schimba şi jantele cu altele mai mici, cândva), împreună cu plăcuţele corespunzătoare. Mi-ai putea da nişte preţuri orientative, dacă te rog frumos?

Vreau să-ţi mai cer un preţ, tot informativ, pentru part no. 3507923 (bucşi cadru motor), neapărat OEM, dacă se poate.

Merci fain!

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hello again! ;D

Alex, voi avea nevoie, într-un viitor nu foarte îndepărtat, de nişte discuri de frână pentru jante de 17'', 5x108, fanta centrală= 65.1 mm (de fapt, aş pune şi mai mici, dar nu ştiu dacă e recomandat, pentru eventualitatea în care voi schimba şi jantele cu altele mai mici, cândva), împreună cu plăcuţele corespunzătoare. Mi-ai putea da nişte preţuri orientative, dacă te rog frumos?

Vreau să-ţi mai cer un preţ, tot informativ, pentru part no. 3507923 (bucşi cadru motor), neapărat OEM, dacă se poate.

Merci fain!

Dragule, din pacate nu ma ajuta nici butucul, nici distanta intre prezoane (ca alea "e" standard)... Ce-mi trebuie este diametrul discului. Nu te chinui sa pui disc mai mare pt. ca nu-ti va intra din cauza etrierului si nici mai mic, pentru ca nu-ti mai actioneaza placutele pe toata suprafata. Dimensiunea jantelor vad ca nu prea mai e relevanta pt. ca daca ai pus de 17" dupa achizitionarea cu jante de 15"... ciuciu dimensiuni ! Tot discul trebuie masurat, si vezi ca la schimbarea discului se schimba si placutele neaparat ! Cu pretul pt. bucsi o sa dureze un pic pt. ca m-a mancat in c... ca pe Zambilica sa fac un upgrade major la server si momentan e desfacut si insirat pe jos, sper azi sa-l adun si sa-l stropesc cu apa vie si apa moarta...

Toate bune !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua, as dori o oferta pentru un set de placute de frana fata si spate originale pentru s40 din 2008.

Va multumesc

Edited by bricheta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragule, din pacate nu ma ajuta nici butucul, nici distanta intre prezoane (ca alea "e" standard)... Ce-mi trebuie este diametrul discului. Nu te chinui sa pui disc mai mare pt. ca nu-ti va intra din cauza etrierului si nici mai mic, pentru ca nu-ti mai actioneaza placutele pe toata suprafata. Dimensiunea jantelor vad ca nu prea mai e relevanta pt. ca daca ai pus de 17" dupa achizitionarea cu jante de 15"... ciuciu dimensiuni ! Tot discul trebuie masurat, si vezi ca la schimbarea discului se schimba si placutele neaparat ! Cu pretul pt. bucsi o sa dureze un pic pt. ca m-a mancat in c... ca pe Zambilica sa fac un upgrade major la server si momentan e desfacut si insirat pe jos, sper azi sa-l adun si sa-l stropesc cu apa vie si apa moarta...

Toate bune !

Nu, nu! Am jante şi discuri de 17'', acuma. 320 mm Ø au discurile (faţă), dacă-mi amintesc eu bine.

Eu ziceam că aş vrea să pun discuri mai mici, în eventualitatea că voi pune şi jante mai mici, în viitor, dar nu ştiu cum s-ar comporta cu jantele de acuma, de 17''.

Oricum, vreau doar orientativ preţurile pentru că le voi schimba cel mai devreme prin august-septembrie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Ma intereseaza si pe mine daca ma poti ajuta cu un pret pentru un kit complet de distributie pentru un s60 d5 2007(185cp).Se apropie sorocul pentru el:)).Vreau OEM.Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex, pentru YV1VS1822XF331337, niste preturi la 9443597, 9155733, 30872551, 30864984, 30820141 se poate? Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex, pentru YV1VS1822XF331337, niste preturi la 9443597, 9155733, 30872551, 30864984, 30820141 se poate? Multumesc!

Salut si scuze de raspunsul tarziu !

9443597 - Adaptor - 85RON

9155733 - O-ring - 35RON

30872551 - Clip - 7RON

30864984 - Clip - 7RON

30820141 - Clip - 8RON

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Ma intereseaza si pe mine daca ma poti ajuta cu un pret pentru un kit complet de distributie pentru un s60 d5 2007(185cp).Se apropie sorocul pentru el:)).Vreau OEM.Multumesc anticipat.

Salut !

Da-mi te rog seria de sasiu pe office@piese-volvo.ro, si-ti raspund acolo tu preturi si termen de livrare. Daca doresti, le pui tu mai departe publice aici (preturile)

Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, nu! Am jante şi discuri de 17'', acuma. 320 mm Ø au discurile (faţă), dacă-mi amintesc eu bine.

Eu ziceam că aş vrea să pun discuri mai mici, în eventualitatea că voi pune şi jante mai mici, în viitor, dar nu ştiu cum s-ar comporta cu jantele de acuma, de 17''.

Oricum, vreau doar orientativ preţurile pentru că le voi schimba cel mai devreme prin august-septembrie...

Mai, noi vorbim impreuna si ne intelegem separat.... NU AI CUM sa pui discuri mai mici pe etrierii aia ! Daca asa a nascut-o fabrica, asa moare ! Poti pune discuri mai mici doar daca pui alti etrieri ! Janta nu de disc nu-ti incape, ci de etrieri !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc, iti trimit mail pe office@piese-volvo.ro cu date de livrare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Înseamnă că-mi trebuie discuri pentru jante de 17'', adică 320 mm Ø... n-am ştiut de etriere, credeam că se mută centripet, dacă scade diametrul discului...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, nenea Heim... Culisele de la etrieri permit doar joc transversal pe disc, ca sa franeze egal placutele... Atat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare

am nevoie de intaritura de plastic de sub bara din fata pentru un V40 2003. Un pret?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ! Serie sasiu te rog ! Nu sunt sigur daca difera cea de diesel fata de cea pe benzina, asa ca e cel mai bine sa mergem pe VIN... Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnu Alex cat costa un kit ambreaj pentru volvo v40 an 1999 70 kw,diesel.

YV1VW7313YF474961

Ar tb sa contina : disc + placa + rulment.

As vrea sa stiu pretul,marca,garantia oferita(daca e) si timpul de livrare.

Multam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti pot aduce dar pretul este mai mare decat la Augsburg Militari... Iti recomand sa mergi cu incredere la ei sau la ASPAD, au preturi mult mai ok decat mine si le au si pe stoc. ! Eu tot de-acolo mi le-am luat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua.Varog sa-mi spuneti daca gasesc la dvs.un burduf pt.planetara la un Volvo v50,2.oD,100kw,2007,si un pret.

VIN YV1MW755172322714.Va multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut !

Nu ai specificat daca inspre cutie sau inspre roata, si ce tip de cutie de viteze ai !

Kitul complet ar fi VOLVO 31256022 - 400RON, livrabil a doua zi pt. cutie MMT6 in 6 trepte, manuala.

Pe aftermarket ar fi de la SKF VKJP 1048, pentru Ford Focus II, dar din pacate la mine apare ca nelivrabil

Toate bune !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cer scuze,este vorba de cel de la roata,cutie viteze manuala in 6 trepte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda... din pacate nu te pot ajuta decat pe original cu setul complet interior-exterior... :( Eventual dau o intrebare la furnizor sa vad daca se poate "sparge" codul ala in doua separate.... Asa am patit la un XC90, dupa ce-am dat comanda de set complet, mi-a zis ca de fapt sunt doua coduri separate, si adunate ieseau ma scump decat i-am zis clientului, dar avansul era deja dat de client si nu puteam sa-i modific pretul, asa ca am scos eu bani din buzunar ;D . N-as vrea sa repet experienta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now