Midnight Caller

Magazin on-line exclusiv pt. piese VOLVO

1,615 posts in this topic

Salut,

Ma poti ajuta si pe mine cu niste preturi peru role(distributie + accesorii)?

Merci.

Rola intinzator distributie - imi trebuie seria de motor din Cartea de Identitate (atentie, seria, nu tipul)

Rola ghidaj distributie - idem ca mai sus

Brat + rola intinzator transmisie - INA 534 0133 30 - 220RON

Rola ghidaj transmisie - mi se pare ca nu e nevoie decat pt. cele fara A/C

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma intereseaza bieletele antiruliu fata si bucsile de la bara stabilizatoare fata pentre V40 1,6 an 2000;) .Un pret te rog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Am nevoie de clipsurile de plastic care fixeaza pragul de plastic.

Ma intereseaza sa stiu daca vin la bucata sau la set si cat costa.

Masina este un Volvo V40, serie sasiu YV1VW78821F772842.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Pot obtine de la tine un releu pentru viteza 5 -cel de sub bord- pentru volvo 245D6 din 1984

seria sasiu = YV1245772E2568660

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Dragi co-forumisti,

    Avand in vedere faptul ca s-a inmultit oferta de piese la noi pe site, consider ca e cazul sa ies si eu putin din umbra :)

    Asadar pentru orice piesa de VOLVO (atentie, doar piese NOI !!!), de la capacele de plastic de la roof-rail-uri, stergatoare, butoane, balamale, si alte nimicuri pana la chiulase, pistoane, si alte componente importante) puteti accesa www.piese-volvo.ro. Site-ul este facut pe principiul "Ce s-a comandat pana acum, este pozat si pus online" pentru ca oricine va comanda online sa stie exact ce cumpara si ce este in cutii. Pentru acest motiv, nu va temeti daca un produs pe care il cautati NU este afisat pe site, deoarece asa cum scrie pe fiecare pagina, daca produsul nu este in oferta, se comanda !!!

    Ca si garantie : Toate reperele comercializate sunt NOI, beneficiaza de garantia minima impusa de lege pentru obiecte de folosinta indelungata (adica 18 luni) in conditiile montarii intr-un service autorizat RAR. Nu este o problema daca vi le montati singuri, insa DACA cumva apare o problema cu piesa (defect de fabricatie sau montaj defectuos), singurul mod in care puteti beneficia de garantie este sa veniti cu piesa in ambalajul original, cu deviz de montaj in service si cu constatarea defectului, stampilata de unitatea autorizata. Unele produse (ex. amortizoarele SACHS) beneficiaza de garantie 2 ani fara limita de km.

    Ca si termen de livrare : Pentru reperele aftermarket, acestea sunt disponibile intre 2h si 3 zile, in functie de produs. Filtrele, elementele de directie, uleiul, si in general consumabilele sunt disponibile in aceeasi zi de la comanda. Piesele originale, ma refer la cele in cutie cu VOLVO, sunt disponibile doar la comanda externa din Germania in 4-5 zile lucratoare.

    Calitatea pieselor : La fiecare reper comandat, prima recomandare este cea mai apropiata de piesa de origine. De exemplu filtrele folosite in fabrica de VOLVO, stantate cu "VOLVO" si in cutie originala albastra cu alb, sunt MANN sau MAHLE, rolele de distributie sunt INA, curelele sunt ContiTech, rulmentii de roti sunt SKF, sistemul de franare este in general furnizat de ATE sau Roulunds Braking, termostatele sunt WAHLER, etc". Unde nu am putut identifica fabricantul, furnizam piese produse exclusiv in Germania (BERU, LEMFORDER, SWAG, SACHS) sau Japonia (DENSO, NGK). Elementele de caroserie, pentru a oferi un pret competitiv, sunt de provenienta est-europeana (TYC, DEPO, Klokkerholm), deoarece sunt identice cu produsul original, avand aceeasi functionalitate si neafectand functionarea sau siguranta autovehicului in niciun fel.

    Cazuri exceptionale (deoarece exista si asa ceva): Daca cumva piesa nu se potriveste din greseala noastra, intreaga cheltuiala de transport (in cazul in care clientul este din provincie) este suportata de noi, si in cel mai scurt timp este trimisa piesa corecta in acelasi pret. Acest lucru este specificat si in termenii si conditiile de pe site, pentru cine doreste sa afle mai mult.

    Plata produselor: Aceasta se face ramburs, in cazul clientilor din provincie, sau la ridicarea pieselor de la sediul nostru. In cazul comenzilor mai mari, cadem la pace si le aduc eu. Transportul nu este inclus in pret, pentru a lasa cat mai multa transparenta lucrurilor.

Marfa e marfa, transportul e transport si se plateste la curier.

    Daca aveti alte intrebarei legate de ce am scris mai sus, imi va face o mare placere sa va raspund !

    Am uitat sa specific, comenzile se preiau 24/7, pe mail, messenger sau telefon.

    Cu bine si ne citim pe forum !  :kiss2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

am nevoie de un catarg de antena automata pt volvo s 40 model 2002 diesel 1.9

un pret va rog

Cu stima edy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga Junior, ne dai emotii.

Eu unul am crezut ca am facut un salt in timp si ca sunt mai tanar cu doi ani ! :unsure:

Care e scopul citarii tale ? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. M-ar interesa senzorul de la pedala de ambreiaj pentru un volvo S80, 2005, motor D5, 120kw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU STIU DACA SE MAI UITA CINEVA PE ACEST FORUM DAR INCERC SI EU!

Am nevoie de far si semnal dreapta pentru un V40 din 2003.(sticla clara, doua reflectoare, oglinda argintie) Codul VIN este YV1VW70823F977696

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si La Multi Anii!!Vreau sa te uiti te rog daca imi gasesti si mie asa ceva.cod 5003714 Turbocharger, exch sau 5003712 si la ce pret?

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU STIU DACA SE MAI UITA CINEVA PE ACEST FORUM DAR INCERC SI EU!

Am nevoie de far si semnal dreapta pentru un V40 din 2003.(sticla clara, doua reflectoare, oglinda argintie) Codul VIN este YV1VW70823F977696

se pare ca nu se mai uita nimeni.de cind cu schimbarea asta,functioneaza foarte greu acest site si poate de aia nu mai intra lumea pe aici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua

Ma intereseaza pentru un volvo S40 1,6 benzina an fabricatie 2001 urmatoarele piese:

Bara fata + proiectoare ceata

far stanga + lampa semnalizare

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ma intereseaza si pe mine o revizie la un volvo S40 1.6 benzina din 2006. Filtre, ulei, placute frana spate etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna ziua.ma intereseaza un releu incarcare ptr volvo xc70 2006/136kw d5.un cod care te poate ajuta F00M147937.MULTUMESC FRUMOS

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut ,m-ar interesa daca ai acele 4 bucati de plastic ce vin pe capetele barelor longitudinale ptr un v40 ,una din ele are codul30864303 si la ce pret sint ,mersi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam cat costa cureaua de la alternator la un volvo 460 1.8 benzina din 92'?si cam in cat timp ar veni comanda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se mai uita, se mai uita lumea pe acest topic doar ca am preferat sa nu mai "fac afaceri pe forum" si sa-mi "rotunjesc" bugetul pe spatele forumului cum am fost acuzat intr-un mod subtil in trecut ;)

Totusi de dragul membrilor si al debutului frumos de acum 3 ani, o sa reinnoiesc topicul si promit sa revin maine cu raspunsuri pentru ultimele cereri, cu miile de scuze pentru aparenta neseriozitate.

Va multumesc si va doresc o noapte frumoasa !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, Alex! Bine ai revenit la magazin! Faci afaceri pe spatele forumului? Mie imi pare ca aduci "la botul calului" piese si informatii pe care multi nu le merita. Dar sa nu uitam ca traim in Romania! ... Revenind la specific, te-as ruga sa-mi spui daca ai si la ce pret, un suport superior de motor la S80. E vorba de piesa din poza.

post-1213-072743300 1297310286_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, Alex! Bine ai revenit la magazin! Faci afaceri pe spatele forumului? Mie imi pare ca aduci "la botul calului" piese si informatii pe care multi nu le merita. Dar sa nu uitam ca traim in Romania! ... Revenind la specific, te-as ruga sa-mi spui daca ai si la ce pret, un suport superior de motor la S80. E vorba de piesa din poza.

Eh, nu mai comentez in plus ca n-are sens...

Suport motor - MEYLE 514 130 0002 - 150RON, livrabil in 3-4 zile lucratoare

Numai bine !

salut,ma intereseaza fisele pt.bujii la v40/2001.

Salut !

Fise bujii (set 2) - NGK RC-RN608 - 210RON - livrabil in 3-4 zile lucratoare

Multumim !

cam cat costa cureaua de la alternator la un volvo 460 1.8 benzina din 92'?si cam in cat timp ar veni comanda?

Salut !

Daca este vorba de motorul B18U de 90CP, atunci am facut alegerea buna in catalog.

Totusi trebuie sa stiu daca masina are A/C si servodirectie, pentru ca sunt nu mai putin de 5 lungimi de curea disponibile (1548mm, 1555mm, 1153mm, 850mm, 590mm si 582mm, in functie de seria de sasiu si dotarile de care am vorbit. Cel mai simplu este sa o masori daca ti-este la indemana, sau sa vezi daca mai este scris ceva pe ea...

Abia apoi iti pot da un pret pentru piesa corecta.

Sper sa ma intelegi.

salut ,m-ar interesa daca ai acele 4 bucati de plastic ce vin pe capetele barelor longitudinale ptr un v40 ,una din ele are codul30864303 si la ce pret sint ,mersi .

Salut !

Codul se schimba in 30883366, si costa 125RON bucata, livrabile in 3-4 zile lucratoare, si din cate stiu sunt patru identice...

Multumesc !

am nevoie de un catarg de antena automata pt volvo s 40 model 2002 diesel 1.9

un pret va rog

Cu stima edy

Salut si scuze pentru raspunsul intarziat, motivele le-ai citit probabil deja mai sus

Catarg antena (pt antena electrica) - VOLVO 3345775 - 120RON, livrabil la comanda in 3-4 zile lucratoare

Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie nu-mi trebuie nimic, vreau doar să-mi exprim încântarea de a vedea că s-a făcut verde figurina de lângă Midnight Caller. ;D

WELCOME BACK, ALEX!!! :wave:

Ai lav iu tu, mai lav ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:blink: and me ?

Pai, daca l-a pupat pe Heim ? ce mai speri ? :D

@Alex : Bine ai revenit, prietene ! Era nevoie de tine, te cauta lumea si tu ai fugit cu o artista (?) ...

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai, daca l-a pupat pe Heim ? ce mai speri ? :D

@Alex : Bine ai revenit, prietene ! Era nevoie de tine, te cauta lumea si tu ai fugit cu o artista (?) ...

Vad ca mi-a fost de-pin-uit topicul de catre un binevoitor... Asadar o sa incep si eu ca altii "UP, VALABIL IN CONTINUARE, PRETURI BUNE, bla-bla-bullshit-bullshit"...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now