Midnight Caller

Magazin on-line exclusiv pt. piese VOLVO

1,615 posts in this topic

Din pacate "oficial", acea rama este corp comun cu oglinda integrala... Daca nu reusesti sa iei ceva SH de la dezmebrari, la orice magazin de piese noi vei gasi doar oglinda cu totul :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, la multi ani!

Alex, ne zici si noua cat ar fi acest reper la tine: 8626548? Merci! :thumright:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur draguta ;D

Se schimba in 31253386 si costa 215RON, cu TVA cu tot si vine cu barza in 4-5 zile lucratoare !

La multi ani ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Midnight Caller, in caz ca se mai accepta sugestii referitoare la site, as avea si eu cateva, daca nu e cu suparare:

- modalitate de plata prin Paypal

- posibilitatea ca in profilul userului sa iti poti adauga masina cu toate datele ei, ca ulterior cand te loghezi sa poata fi selectata by default (recunosc, ideea am vazut-o pe un alt site de piese, tot romanesc si mi-a placut) - ca aditie, n-ar strica si posibilitatea unui istoric la profilul masinii, editat optional de user, ce si cand a schimbat.

- stiu ca e mult de munca dar n-ar strica daca se poate, optional, si denumirea pieselor in engleza

- mi se pare geniala ideea cu pachetele predefinite (eventual pe categorii de costuri)

- sistemul de user feedback/review, (butonul de "Opinii") direct desfasurat pe pagina (serios, e ditamai pagina alba sub piese :smile: ) + un eventual sistem de rating pe stele (parerea mea e ca multa lume nici n-a observat ce face butonul de "Opinii" :smile: )

- un produsul saptamanii/lunii care sa aiba un discount (ma gandeam la lucruri universale....dar e cam greu cand ai atatea modele de masini diferite)

Cam atat imi trece prin cap...referitor la design eu spun ca e perfect asa cum e, nu intra nimeni pt eye-candy (dar totusi, nu strica o sigla volvo pe undeva :smile: )

Uitam, ca vad ca a intrebat cineva de creion corector...ai idee exact cat de bune sunt si daca doar ele sunt de ajuns sau e nevoie si de altceva (lac sau ce-o mai fi) pt a acoperi anumite zgarieturi? Adica retusul de creion dispare dupa mai multe spalari sau se pastreaza

Multam'

Edited by Patrichi_Mihai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult Mihai pt. aprecieri ! Site-ul este momentan departe de a fi finalizat, din lipsa timpului si a cunostiintelor de PHP. :smile:

Plata prin PayPal va fi primul lucru pe care il voi face, dar va fi mai greu cu legislatia, pt. ca nu cred ca statul accepta PayPal ca pe o sursa verificabila de incasari "pe firma", asociere cu facturi, etc. Deci cine va dori plata cu PayPal, va trebui sa nu doreasca factura... :smile:

Aia cu profilul ai vazut-o pe AutoKarma, si sunt muuuult mai mari decat mine, si au de investit mii de euro in programare... Which I don't ;D

Feedback-ul... sunt putini care se uita la el (pe celalalt site "oficial" am maxim 10 feedback-uri, lumea nu prea isi pierde timpul cu asa ceva)

Voi incerca sa implementez si un sistem de voucher-e pt. diagnoza la 50% din pret la achizitionarea unui produs peste "X" lei, etc etc...

Nu e usor deloc, si cand ai 2 job-uri nu prea mai ai timp si de detalii din pacate :(

Legat de intrebarea ta, creionul vine ca "set" de creion + lac, si este oarecum exact vopseaua pe care o aplici cu pistolul, deci nu dispare la spalare !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce ziceai de creioanele alea cu vopsea ? Vreau si eu unul . culoare black saphire, daca nu ma insel ! ASTEPT PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da-mi te rog codul de vopsea de pe contra-aripa stanga ! Este de forma xxx-yy (3 cifre - 2 cifre).

Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Brat semnalizator V50 2008 nou / sh / oem, sau nu se gaseste pe undeva ?

Cumva cel de S40 dupa 2008 se potriveste ?

Multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presupunand ca ai si trip computer, costa 470RON, si merge si de pe C30/C70/S40 din 2004 pana in 2011 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Alex, mai e disponibil cablul de acceleratie la D19t... sau vreun kit de reparatie aftermarket?

Merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este. cod 3475463 - 250RON... Sau cel putin imi apare in catalog ca disponibil !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

O sonda temperatura,rulmenti fata(stanga-dreapta),bielete directie(stanga-dreapta),cap de bara(stanga-drepta),pe la ce preturi gasesc?

YV1LS4702S2207528

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vlpvlp06: Ai PM !

Share this post


Link to post
Share on other sites

snapback.pngMidnight Caller, on 15 February 2012 - 12:16 PM, said:

Este. cod 3475463 - 250RON... Sau cel putin imi apare in catalog ca disponibil !

Merci.

Dar un badge "V O L V O"? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex,un pret pentru bucsi bascula fata,se poate?

Nu stiu cod,masina e s40 , 2003,121 kw,benzina,B4204T3.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur ca se poate, ai PM !

Share this post


Link to post
Share on other sites

caut valva EGR 1.6 D VIN YV1MK765272031383 ( Valeo sau echivalent )

Share this post


Link to post
Share on other sites

De o saptamana se aude un zgomot ciudat la motor. Daca ating intinzatorul de la cureaua de accesorii nu mai face. Posibil ca aceasta sa fie cauza. Doresc si eu un pret pentru piesa respectiva. Motorul este 1, 6 diesel, an fabricatie 2005, 110 cp. Multumesc aticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lagunez, @costin_eduard: aveti PM !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incepand de azi, ca tot a venit primavara, transportul oricaror comenzi peste 200RON este gratuit !

Ramane de achitat doar taxa de retur ramburs (in caz ca nu achitati inainte prin banca), care se ridica undeva la 10RON + 1% din valoarea rambursului + TVA.

Exemplu : pentru un set de filtre care costa 300RON, veti plati la livrare 300 + (10RON + 3RON + TVA) = 316RON !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru cine are nevoie sau a ramas fara oglinzi, am in stoc doua bucati geam oglinda pentru S60 2004-2009 (noi-noute, in cutie, ca sa nu se traga alte concluzii ;D)

De asemenea mai am pe stoc catarg de antena S40 2004 (modelul 1996-2004) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ma intereseaza pretul pentru bujii si releu buji, s40, 2.0d, 136 cp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ! Ai PM !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ma intereseaza un senzor de presiune de pe radiatorul de clima.

- model V70 06/2005 D5.

Multumesc mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now