Midnight Caller

Magazin on-line exclusiv pt. piese VOLVO

1,615 posts in this topic

Salut, Alex! Cautam prin Februarie,anul asta,un suport motor superior,pentru S80. Mi-ai facut o oferta: "Suport motor - MEYLE 514 130 0002 - 150RON, livrabil in 3-4 zile lucratoare". Mai este valabila? ...Si m-ar interesa si un filtru polen (carbon activ sau fara)!

Edited by ScorpionulRazvan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, Alex! Cautam prin Februarie,anul asta,un suport motor superior,pentru S80. Mi-ai facut o oferta: "Suport motor - MEYLE 514 130 0002 - 150RON, livrabil in 3-4 zile lucratoare". Mai este valabila? ...Si m-ar interesa si un filtru polen (carbon activ sau fara)!

Salut ! Ai PM !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hello! ;D

Alexule, mi-ai putea comunica, dacă te rog frumos, preţurile orientative pentru barele stabilizatoare ale maşinii de la profil, FC 2, şasiu -434224.

Nu ştiu unde văd culoarea, dar pe plăcuţa de identificare de sub capotă am numerele următoare (nu am acces la VADIS, momentan, ca să văd care e pentru bara stabilizatoare):

452/455-46

191242520131

Merci!

Bara fata Marked 4 si bara spate Marked 1

Cupla tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saru'mana mult de tot colegii !

@Heim : ai PM !

Share this post


Link to post
Share on other sites

ceau

m-ar interesa daca ai sau poti aduce jalujele pt geamurl laterale si luneta dar care nu se prind cu surub ci cu ventuze pe geam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o sticla si un motoras pentru o oglinda stinga se poate si la ce pret ??? s60 din 2004 . mi sa furat oglinda sim motorasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ceau

m-ar interesa daca ai sau poti aduce jalujele pt geamurl laterale si luneta dar care nu se prind cu surub ci cu ventuze pe geam.

Salut ! Serie sasiu te rog pe office@piese-volvo.ro ! Multumesc !

o sticla si un motoras pentru o oglinda stinga se poate si la ce pret ??? s60 din 2004 . mi sa furat oglinda sim motorasu.

Salut ! Te rog da-mi pe office@piese-volvo.ro seria de sasiu si detalii despre oglinda, daca e cu iluminare/fara, cu pliere manuala sau electrica, cu memorie sau fara. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma intereseaza un pret pentru cutia [carcasa] filtrului de aer pentru S40, 1.9D, T3, 2003.

Multumesc.

Edited by pc80034

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma intereseaza un pret pentru cutia [carcasa] filtrului de aer pentru S40, 1.9D, T3, 2003.

Multumesc.

Cea de sus sau cea de jos ? Mi-e tare teama ca daca e vorba de cea de jos, vine cu tooooot ce inseamna filtru (inferior, superior, si insertie filtru)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cea de sus sau cea de jos ? Mi-e tare teama ca daca e vorba de cea de jos, vine cu tooooot ce inseamna filtru (inferior, superior, si insertie filtru)

Problemele sunt la partea de jos [soclu], respectiv crapaturi, "urechile" de prindere rupte, dar pentru ca ma gandesc ca se gaseste doar in ansamblu complet, cu capac cu tot, ma intereseaza toata carcasa. mai putin tubulatura care intra/iese.

In partea de jos, coltul din stanga, este o gaura/un orificiu care cred ca comunica cu o tubulatura amplasata undeva sub baterie. Daca e asa, la mine acel furtun lipseste. Spun prostii?... :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, intinzator curea de accesorii, pentru volvo v40 td 1997, 90cp, cu instalatie de aer cond, pret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna. Vreau un pret pentru cutia filtrului de aer ,tapiterie scaun sofer si tubul de al ce fece legatura intre filtrul de aer si turbo.volvo s60 ,2004,d5244t2,m56,yv1rs749242353358

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna ziua...vreau si eu un pret pentru motorase usa sofer si usi spate (dreapta si stanga)..nu mai functioneaza ..SAU O VARIANTA MAI IEFTINA..sunt posesorul unui s40 din 2005, NI: YV1MS763252094339, 1560CMC DIESEL...... multumesc anticipat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut un pret pentru distributie si pt un far stinga la un v 40 din '97 ???? motor 2.0 benzina dar sa fie pe mail te rog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut un pret pentru distributie si pt un far stinga la un v 40 din '97 ???? motor 2.0 benzina dar sa fie pe mail te rog

Te rog da-mi seria de sasiu !

Buna. Vreau un pret pentru cutia filtrului de aer ,tapiterie scaun sofer si tubul de al ce fece legatura intre filtrul de aer si turbo.volvo s60 ,2004,d5244t2,m56,yv1rs749242353358

Imi cer scuze, nu am mai citit partea asta a forumului pt. ca nu am fost instiintat de raspunsurile noi. Daca mai doresti oferta, te rog confirma-mi si ma apuc imediat de treaba !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna daca poti spune-mi cat ma ajunge toata distractia.Multunesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna daca poti spune-mi cat ma ajunge toata distractia.Multunesc

Ai raspuns pe PM... imi mai trebuie detalii !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutări!

Crezi că poţi procura garniturile de cauciuc de la turul şi returul de ulei al turbinei (motor D5244T), alea despre care am mai vorbit?

Merci! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara,

Sunt fericitul posesor al unui Volvo 440 Turbo cu motor Renault cu turbo de 120cp si 1.7l.

Doresc sa-mi spuneti daca la dumneavoastra pot sa gasesc urmatoarele repere pentru transmisia mea:

- coroana de diferentia si pinionul de atac cu un raport de demultiplicare mai mare. final drive ratio sau oe scurt final ratio

Acum este 3.73 si am nevoie de ceva peste 4 daca se poate chiar spre 5 daca exista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si... sa-l stapanesti sanatos !!! Eu zic ca gasim ceea ce cauti tu. Rugamintea este sa-mi trimit pe office@piese-volvo.ro seria de sasiu ca sa fac identificarea corecta si iti voi trimite inapoi un print-screen cu pinioanele din cutie si diferentialul...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru raspunsul tau!

Asa am sa fac, imediat am sa-ti comunic pe mail seria de sasiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Ma intereseaza plafoniera pasageri spate (cea cu 2 butoane si 2 becuri W5W) pentru un Volvo S40 din 2007.

M-ar mai interesa si niste sigurante originale, in special de 5A ma intereseaza

Rog raspuns cu mesaj privat

Multumesc

ah si ma mai intereseaza si maneta de semnalizare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Cat costa tija de plastic de la SWIRL actuator. Cea care face legatura intre cele 2 bile, una de la motoras si cealalta de la valva.

V70 D5 185HP

Share this post


Link to post
Share on other sites

15RON, si vine la comanda externa in 3-4 zile lucratoare... Daca o doresti, te rog da-mi PM cu datele de contact. Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now