Midnight Caller

Magazin on-line exclusiv pt. piese VOLVO

1,615 posts in this topic

Ok,am inteles.Daca ai putea sa comanzi numai cel de la roata care am nevoie,ti-as fi recunoscator.

Astept un raspuns.Mersi mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

imi poti sa si mie un pret pt o caseta directie pt un s80 din 2000 ,motor D5252T , cmc 2461 , kW 103 seire sasiu YV1TS7202Y1075483

Ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ajuta cineva cu un pret pentru buson umplere ulei(sau garnitura), volvo s40 1.6d...ps: FoMoCo

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

imi poti sa si mie un pret pt o caseta directie pt un s80 din 2000 ,motor D5252T , cmc 2461 , kW 103 seire sasiu YV1TS7202Y1075483

Ms

Caseta directie - de la TRW, cod JRP1009 - 2450RON, cu caseta veche la schimb, livrabila in 3-4 zile lucratoare, cu avans 50% pt. comanda

Sper ca te-am putut ajuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ajuta cineva cu un pret pentru buson umplere ulei(sau garnitura), volvo s40 1.6d...ps: FoMoCo

Se pare ca busonul vine doar cu tot cu garnitura, si garnitura nu vine separat... Asadar busonul - cod 30750018 - 60RON, livrabil in 3-4 zile lucratoare

Toate bune !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un pret pentru burduf planetara, stanga interior pt. un V40,1.6-benzina, 2001, te rog ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut !

Imi poti spune te rog dimensiunile ? Eu as avea ceva (e parca burduful cu rulment si simering), are 25.8mm diametrul mic, 90mm diametrul mare si 89mm inaltime.

Sunt cu "cantec" rau burdufurile astea si am zis pana acum sa nu ma bag, dar facem o incercare... Daca ar fi asta, as avea in 2 zile de la GOMET la 85RON

Toate bune !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut !

Imi poti spune te rog dimensiunile ? Eu as avea ceva (e parca burduful cu rulment si simering), are 25.8mm diametrul mic, 90mm diametrul mare si 89mm inaltime.

Sunt cu "cantec" rau burdufurile astea si am zis pana acum sa nu ma bag, dar facem o incercare... Daca ar fi asta, as avea in 2 zile de la GOMET la 85RON

Toate bune !

Sincer nu cred ca are rulmentul pe el si nici simering...parca.E doar un simplu burduf,daca-mi amintesc bine, am vazut-o cand a spalat-o mecanicul meu, dar poate gresesc. :) Nu-l am in mana, deci nici dimensiunile nu le stiu. Ce stiu si-mi amintesc ca am incercat sa-l schimb aici in Mures dar cel mai ieftin era la 186 de lei.... ??? La banii astea iau planetara cu totul SH. Cineva mi-a zis ca in Marghita este o firma care are la 50 de lei, dar n-am pe nimeni acolo si cine mi-a zis e mai mult in Italia decat in Romania, asa ca am zis sa-l incerc aici, ca pierd uleiul din cutie si nu mi-ar place sa am probleme acolo.

Edited by xaba72

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu din cate stiu, burduful ala vine cu o flansa triunghiulara, un simering si un rulment... Cel de pe dreapta e "clasic".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce nu stiu, nu spun :rolleyes: . Daca tu zici, eu te cred. Daca se da impreuna, si asa e bine, doar sa nu fie original, ca ala-i scup rau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua.Aveti vreun raspuns in legatura cu burduful de planetara(dreapta dinspre roata)pentru v50,2007,2.0D,100kw.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si scuza-ma te rog ca sunt uituc ! Am primit alaltaieri raspuns de la furnizor :

"Kitul de burdufuri este pe stoc si vine integral din cate vad in pret

Paul."

Imi pare rau....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc frumos,o sa mai caut sa vad poate gasesc un echivalent(daca e corect),daca nu, te mai caut.

O zi buna in continuare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut...M-ar interesa niste ulei pentru cutia automata la un volvo s 80 an 2001...datele pe care ti le pot da: motor B 5244S, tip:TS 61, numar de identificare:YV1TS61P911196692...Multumesc!

Edited by asashy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenea Alex,imi dai si mie un pret pentru bieletele fata la ''caruta'' mea.Ma intereseaza doar cele pe original(cutie albastrawink.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@asashy & vita_fresh : aveti PM, ca vad ca mai nou asa se procedeaza :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua.M-ar interesa daca se poate protectiile din cauciuc pentru pedala de ambreaj si cea de frina pentru masina din semnatura si un pret.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dann: Aveti PM !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc frumos pentru raspuns,intre timp am gasit in oras la mine,le aveau pe stoc.

Scuze pantru raspunsul intirziat.O zi buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

poti sa-mi dai un pret pentru un set de covorase de cauciuc ( tavite ) pentru un s60? tapiteria este de piele bej.

multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara.Imi cer scuze ca deranjez din nou dar tocmai am fost la service cu o problema la AC si mi s-a spus ca imi trebuie o piesa cu acest cod 4N5H19E6166652A

As vrea sa-mi spuneti daca gasesc la dvs. si un pret.Multumesc frumos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

volvo xc 90 an 2008 diesel 2.4

placute frana fata spate, pret pls?

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

poti sa-mi dai un pret pentru un set de covorase de cauciuc ( tavite ) pentru un s60? tapiteria este de piele bej.

multumesc

@baubau : Salut ! Scuze, dar intru mai rar pe forum, cel mai repede ma misc daca imi dai mail pe office@piese-volvo.ro ! Ai PM !

@dann : Ai PM !

Share this post


Link to post
Share on other sites

volvo xc 90 an 2008 diesel 2.4

placute frana fata spate, pret pls?

Salut !

Pentru placutele de frana fata (cel putin) imi trebuie dimensiunea discurilor (sau marimea minima a jantelor care pot fi puse pe masina). Cel mai bine este sa masori discul totusi. Este procedura standard si la reprezentanta pt. a determina tipul sistemului de franare !

Numai bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now