Midnight Caller

Magazin on-line exclusiv pt. piese VOLVO

1,615 posts in this topic

Salutare!Poti sa imi dai te rog un pret pentru debitmetru.Masina volvo v40 '99 95 cp,motor T2.Aici ma refer nou original/alt neam ;D .Mersi mult

Din pacate doar original am gasit, cod 30862696, pret... urat... 1225RON...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este posibil sau nu?

Este posibil... Lemforder 15560 01 - 85RON/buc - livrabil in 3 zile lucratoare

Toate bune !

Share this post


Link to post
Share on other sites

woow!

Saptamana viitoare vreau sa-mi schimb placutele de frana pe spate. Ai ceva pt mine cu un raport bun privind pretul/calitatea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, 4! Cat costa?

Am presupus ca masina ta e pana in 2005 an de fabricatie :

Placute spate ATE 607135 - 170RON/set - livrabile a doua zi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa da! Merci! Trebuie sa-ti dau cumva si alte date despre discuri/masina pt a sti ce placute se potrivesc la masina mea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate doar original am gasit, cod 30862696, pret... urat... 1225RON...

Cu toate ca cu bani astia pot sa mi cumpar 2 sh :D, nu vreau sa mai aud.

As mai vrea un pret pentru acele furtune care duc la intercooler si turbina + cel care face legatura intre filtru de aer si turbine.Mersi mult & sper ca nu te am deranjat prea tare ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nope... trebuie sa-mi faci o comanda ferma pe alex.voicu (at) volvo-club.ro, si sa-mi insiri acolo toate datele de facturare ;)

Multam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nope... trebuie sa-mi faci o comanda ferma pe alex.voicu (at) volvo-club.ro, si sa-mi insiri acolo toate datele de facturare ;)

Multam !

Perfect!

Ce date anume intereseaza pentru facturare?

In a doua parte a saptamanii viitoare, imi intra salariul si voi face comanda. Pe langa placute de frana doresc sa schimb si bucsile pe fata/spate + bieletele anti ruliu pe fata. Mai intai ma voi duce la un mecanic sa-mi spuna exact ce bucse trebuie schimbate. Cat m-ar costa bucsaraia + bieletele fata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nume, prenume, serie + nr. buletin, telefon, si adresa pt. facturare / trimitere

Bucsile de bascula fata te duc cam la 4-5 mil. toate 4, cele pe spate nu prea cred ca e cazul sa le schimbi... asta iti spune mecanicul, oricum acolo treaba e foarte incurcata.

Bieletele antiruliu fata sunt cam 150RON/buc unele de calitate (Lemforder)

Toate bune !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult!

Cand trec prin gropi aud zgomote  si in spate. De ce e incurcata treaba acolo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru ca sunt o carutza de bucsi... si zgomotul poate proveni si din talerele de amortizor, si din bucsile de la bara stabilizatoare spate... care se schimba cu TOT cu bara, si costa o avere... si de la bieletele antiruliu spate.

Bucsaraia spate nu prea pica (in 3 ani de cand am firma nu mi-a cerut NIMENI nici macar O BUCSA pe spate).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgomote aud dar nu stiu exact de unde. Saptamana viitoare voi afla despre ce e vorba. Acum o luna, dupa ce a tras cu livierul de unele chestii, mecanicul mi-a spus ca trebuie schimbate bucsele fata si spate. Acum  nu stiu exact la ce bucse se referea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

schimba bieletele antiruliu spate de la alea se aude zgomotul si parca fuge masina in lateral >:(sau cel putin asa era la mine pana le am schimbat eu am pus p febi la 70 ron bucata si e ok acuma treaba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru informatie! Voi fi atent la aspectul sesizat de tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap.. maine ma ocup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dapoimaine ma ocup?  :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum 15 minute am venit de la mecanic. Trebuie sa schimb urmatoarele :

- bucsa brat inferior partea din fata

- placute frana fata/spate ( vreau ATE) Nu stiu dimensiunea discurilor pe fata dar pot da cod de caroserie. Masina are discurile din fabrica.

- bielete directie fata

- bielete anti-ruliu spate

Vreau si eu un pret pentru toate astea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bucsa brat fata - spre fata - Lemforder - 26600 01 - 165RON/buc - in stoc la depozit

Placute frana fata - Nu ma ajuta seria de caroserie ci doar ruleta de masurat. Daca sunt cele mici - ATE 607145 - 260RON/set

Placute frana spate - ATE 607135 - 210RON/set - ti-am dat ieri pret prin telefon - in 3 zile lucratoare

Bieleta a/r spate - Lemforder 25553 02 - 120RON/buc - livrabile a doua zi

Toate bune !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am trimis mesaj pe mail cu piesele comandate si datele mele personale. Le-ai primit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Revin dupa ceva timp cu veche mea problema - suportul motor. Pana la urma am gasit ce am nevoie http://www.piese-volvo.ro/catalog/popup_image.php/pID/329. Va rog un pret pentru el dar nu pe original. Multumesc!

Nu am decat original... sau ceva de la MEYLE, cod 514 306 0001, la 220RON, dar momentan nu este livrabil...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bucsa brat fata - spre fata - Lemforder - 26600 01 - 165RON/buc - in stoc la depozit

Placute frana fata - Nu ma ajuta seria de caroserie ci doar ruleta de masurat. Daca sunt cele mici - ATE 607145 - 260RON/set

Placute frana spate - ATE 607135 - 210RON/set - ti-am dat ieri pret prin telefon - in 3 zile lucratoare

Bieleta a/r spate - Lemforder 25553 02 - 120RON/buc - livrabile a doua zi

Toate bune !

Salut!

Din nefericire (pentru mine) ai pus in colet bieletele anti-ruliu de pe fata iar mie imi trebuiau cele de pe spate.

Se pot returna pentru a le primi pe cele de pe comanda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now