Midnight Caller

Magazin on-line exclusiv pt. piese VOLVO

1,615 posts in this topic

Putem sa ramanem la subiect va rog ?!

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am gasit un site cu piese din SUA..si am ramas masca...preturi si la jumatate fata de Romanica...Alex...poti sa iei contact cu astfel de magazine? Si cu un adaos rezonabil, preturile ar fi imbatabile:

http://www.autohausaz.com/index.html

Uite preturi la discuri frana!!:

http://sd.autohausaz.com/autohausaz/detailw.jsp?sid=xfthsqrrxlyg5m55kdwfbjy4&partner=autohausaz&year=2000&make=27&model=877~~~808~~~@V40&category=241658@Brake&part=241660@Brake%20Disc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un sfat: sa nu spui viitorului potential cumparator al masinutzei tale asta, ok ?  :D

"eu acum trebuia sa fac revizia la 140.000km.si am trecut cu mult peste"

Depinde cu cat o va vinde  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua

M-ar interesa un pret pentru un mecanism de trapa pentru Volvo 740. Se poate? Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu exista termenul "mecanism de trapa". Exista subansamble, nu cred ca vrei sa dai 70 de milioane sau cat or fi pe o trapa completa, nu ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum m-am trezit si eu. Alex, poti gasi kit de reparatii pentru mecanism de seria 300 (pentru trapa)? Am mai scris si la cumparari, fostul propietar a umblat pe acolo si imi lipseste un fel de talpa atasata pe trapa, cu ajutorul ei se misca toata jucaria.

Mersi frumos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu exista "kit de reparatii" ca atare din pacate... Tot ce pot face e sa ma uit in VADIS, sa-ti trimit o poza cu mecanismul, si sa-mi insirui ce repere ai nevoie. Poti face si tu asta ca sa sarim peste un pas, si sa-mi dai pe mail codurile de-acolo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danke, o sa trimit codul de pe mecanismul din dreapta. stiu ca scrie ceva gen HOLLER.    ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu codul de pe mecanism imi trebuie ci codul DIN VADIS :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

alex pot gasi la tine un set de stergatoare pt s40 model 2009. daca raspunsul e unul afirmativ ce pret au, si in cat timp pot fi disponibile.

multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, vreau radiator clima pentru S60 2005 motor D5 dar crede-ma nu vreau pe original k face prea mult de-aia si apelez l tine nr meu este 0760533215

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua!  As avea si eu nevoie de o masca fata pt s40 an de fabr. 1998. Cat ar costa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este in jur de 160lei fabricata de producator, dar nu contine grila. Daca o mai ai pe cea veche, scapi ieftin, daca nu, originala cu tot cu diagonala si sigla sare de 450lei...

@gyo77: da-mi te rog pe mail seria de sasiu pt. ca nu-mi sunt suficiente datele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna Ziua ! Am si eu nevoie de acele bucsi care vin la timonerie.masina Volvo v40 1.9 di 70 kw '99

YV1VW7313YF474961

Pret

TImp de livrare si cost in tara.Multumesc mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu exista termenul de "acele bucsi" care vin la timonerie. Le poti comanda pe TOATE, si iesi in pierdere, sau poti merge la un prieten / mecanic, sa o ridici pe elevator si sa vezi unde se "flencane" (ca sa folosesc un limbaj plastic), si acolo sa inlocuiesti.

Nu ma deranjeaza sa-ti fac o oferta, dar mi se pare mai corect sa nu arunci trei sferturi din piese.. bune pentru o bucsa amarata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu exista termenul de "acele bucsi" care vin la timonerie. Le poti comanda pe TOATE, si iesi in pierdere, sau poti merge la un prieten / mecanic, sa o ridici pe elevator si sa vezi unde se "flencane" (ca sa folosesc un limbaj plastic), si acolo sa inlocuiesti.

Nu ma deranjeaza sa-ti fac o oferta, dar mi se pare mai corect sa nu arunci trei sferturi din piese.. bune pentru o bucsa amarata.

Pai toate costa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da... TOATE costa, niciuna nu e gratis ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da..greseala mea :D

Toate cat costa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da..greseala mea :D

Toate cat costa?

UN pret se poate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnu, Domnu', in w/e nu lucram ;D

Ai un PDF mai jos, da-mi pe PM sau pe alex.voicu@volvo-club.ro o insiruire cu reperele pe care le doresti. E aiurea sa-ti fac o oferta pt. 20 de bucsi cand tie iti trebuie una !

My two cents...

Timonerie.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnu..domnu ..ofer ta aia ?pe cand un pret

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vrei deloc sa ma ajuti si sa mergi la un mecanic nu ?!  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenea,vreau si eu o lamela de stergator de luneta,pt. V40 (2004)(nu cred ca si pentru asta iti trebuie serie ;D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

9139570 - 80RON - 3-4 zile lucratoare

Sa traitzi !  :salut:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now