Midnight Caller

Magazin on-line exclusiv pt. piese VOLVO

1,615 posts in this topic

ai cumva idee cat costa farul dreapta pt s40 model 2005 care are bi-Xenon? si daca trebuie montat in reprezentanta sau orice service?

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna

ce bine ca existati.

in curand masina va implini varsta de 1 an iar in acest sens as dori sa acizitionez o serie de produse utilizate pt ingrijirea caroseriei ( retusari zgarieturi provocate de pietricelele de pe sosea, ceara, etc), tapiteriei din piele neagra, si in mod deosebit un creion corector pt vopsea electric silver metalic cod 477.

as fi foarte bucuros daca as intra in posesia unei oferte din partea dvs.

in ceea ce priveste achitarea acestora as dori sa stiu daca platile se pot face si in valuta EURO  deoarece in momentul de fata nu sunt in tara.

multumesc anticipat

ing. florin pahon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare  yv1vw7313yf474961

Am nevoie de niste preturi pentru:  bucsi bara stabilizatoare fata spate, aparatoare noroi(aceea care vine sub aripa stg-dr)  Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau sa-mi masori atat bara stabilizatoare fata cat si spate. Doar dupa aceea iti pot da o cotatie exacta de pret. In principiu pe fata variaza intre 60RON si 240RON, iar pe spate in jur de 90RON

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 interioru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 "interioru".... la CE ? fata ? spate ? Eu am zis sa masori BARA, iar daca tu ai reusit sa obtii diametru interior la o bara solida din metal, iti dau Nobel-ul ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai nu eu..mecanicu' pai o zis 13.5 din care mai e si vopsea si nush ce pe acolo :))..pe spate ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai in cazul asta schimba mecanicul ;D

30616985 - Bucsa - 45RON/buc - iti trebuie DOUA, si vin pe Miercuri-Joi daca dai comanda azi.

Toate bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incepand din aceasta saptamana avem disponibil si ulei REPSOL in oferta... Pentru cine doreste preturi, sa ma "loveasca" cu vascozitatea necesara si in 5 minute au un estimat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update... Pentru cine doreste OSRAM NightBreaker, ca vad ca se cer, am urmatoarele preturi :

H7 - 50RON/bec

H4 - 35RON/bec

H1 - 33RON/bec

H3 - 33RON/bec

H11 - 67RON/bec

Fluxul luminos este de 1500lm (lumeni), si temperatura culorii de 3200K, deci se apropie de caracteristicile unui bec Xenon.

Sunt disponibile la comanda in 2 zile lucratoare

Numai bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai facut cumva proba la Osram?Sunt tare curios daca intr-adevar sunt bune.As vrea sa imi schimb becurile cu Osram , dar nu stiu daca se merita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu vreau sa mi le schimb, dar din pacate trebuie sa mai asteptati un pic pt. impresii ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

electroventilator la un volvo v40 1.9 diesel an2001 gasesc la tine?pret?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt curios la intrunire daca vine careva cu Osram NB H7 sa le comparam cu Philips Extreme Power H7 ce am eu pe masina.

Din toate review-urile pe care le-am citit Philips-ul a iesit mai bine, ce e drept sunt mai scumpe ca Osram-urile chiar si pe ebay.

Multi in review-uri le-au considerat pana la urma la acelasi nivel cu Philips-urile datorita faptului ca au aproape aceeasi performanta, deficitul fiind compensat de pretul mai mic.

Avand in vedere durata de viata unii ba ziceau ca Philips tin mai mult, altii ba ca Osram deci nu e sigur.

Om' trai si om vedea

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

intrebare --- care este diferenta, in afara de pret, dintre placutele de frana fata--spate ATE si cele FERODO THERMO QUIET pt S40/V50?

            --- la cati km trebuiesc schimbate placutele de frana?

multumesc anticipat

florin

Share this post


Link to post
Share on other sites

filtru aer K&N pentru mine avem ?

mi-ar trebui pina la nationala, sau cel tirziu acolo. (ca tot ne intilnim acolo)

se poate ? (dau wisky sau redbull, la alegere)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Am un V50 2.0 D, si as dori sa ii fac prima revizie (are cam 13 000 Km si mai putin de un an).

La Primus mi s-a zis ca trebuie sa fac programare si ca dureaza cam 10 zile + 13 milioane. Inacceptabil.

As avea nevoie de urmatoarele piese:

- filtru aer;

- filtru motorina (oare e necesar sa il schimb acum?);

- filtru polen( sa il schimb sa nu?);

- filtru ulei;

- ulei Castrol, parca 6l. Inca nu stiu dc 0W-30, 0w-40 sau 5w-40.

Astept oferta. Daca ai putea sa imi recomanzi si un service care sa faca operatiunea, ti-as fi recunoscator.

Merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momentan compu' meu e pocnit, probabil sursa... asa ca ciuciu cataloage & stuff... :( Va anunt imediat ce revin online... Din "amintite", filtrele te duc pe la vreo 200-300RON toate 4, si cu uleiul ajungi la max 500RON... Ask Roberto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

fa odata oferta aia de k&n ca acu-acu ma intorc din franta si n-am cu ce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Am un V50 2.0 D, si as dori sa ii fac prima revizie (are cam 13 000 Km si mai putin de un an).

La Primus mi s-a zis ca trebuie sa fac programare si ca dureaza cam 10 zile + 13 milioane. Inacceptabil.

As avea nevoie de urmatoarele piese:

- filtru aer;

- filtru motorina (oare e necesar sa il schimb acum?);

- filtru polen( sa il schimb sa nu?);

- filtru ulei;

- ulei Castrol, parca 6l. Inca nu stiu dc 0W-30, 0w-40 sau 5w-40.

Astept oferta. Daca ai putea sa imi recomanzi si un service care sa faca operatiunea, ti-as fi recunoscator.

Merci

Ce service ? Nu ai ce face cu banii ? Daca stii sa iti schimbi bateria la telefonul mobil stii sa schimbi si filtrul de aer, e caca-maka, e penibil. Cel de polen necesita niste pozitii mai atletice ca e sub pedalier dar cu o tubulara de 13 cu clichet si racord flexibil pe care il gasesti in orice trusa de scule de 10 lei din metro l-ai rezolvat si pe ala.

P.S: Sa iti iei de polen cu carbon activ.

Cel de ulei nu stiu cum e la tine la 2.0.D, la mine la T5 e tare complicat de ajuns la el, insa dupa aceea l-am dat gata cu o cheie cu 3 gheare, o gasesti si pe aia pe la 10 -15 lei in caz ca nu o ai.

Ulei, 6 L ? Nu cred ca 2.0D-ul cere 6 litri, credca mai putin, vreo 4 si.

Pe mine toate filtrele + ulei 6 litri si ceva parca Petro Canada + transport + tot m-a costat 495 de lei si o cola rece.

Daca chiar nu vrei sa te murdaresti pe maini  ;D, apeleaza atunci la un mecanic de incredere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Am un V50 2.0 D, si as dori sa ii fac prima revizie (are cam 13 000 Km si mai putin de un an).

La Primus mi s-a zis ca trebuie sa fac programare si ca dureaza cam 10 zile + 13 milioane. Inacceptabil.

As avea nevoie de urmatoarele piese:

- filtru aer;

- filtru motorina (oare e necesar sa il schimb acum?);

- filtru polen( sa il schimb sa nu?);

- filtru ulei;

- ulei Castrol, parca 6l. Inca nu stiu dc 0W-30, 0w-40 sau 5w-40.

la km.care ii ai este necesar sa schimbi:filtru carburant,filtru ulei,ulei(0w30),filtru aer,restul(filtru poline daca vrei),si mai presus la reprez.volvo,pt.ca.(presupun ca ai cumparato noua) risti sa pierzi garantzia(nu cred ca-ti convine),stiu ca costa o gramada de bani dar gindestete ca fara garanzie la masina noua nui a buna,in + daca vreo data vrei sa o vinzi conteaza mult stampila din cartea cu revizii

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MC: multumesc pentru raspunsul prompt. M-am grabit putin, am luat piesele de prin alte parti, 480 RON cu totul (filtre Mann, ulei Castrol Edge 3x-30).

M-as fi bucurat sa iti devin client insa asa cum am spus, am fost presat de timp. Data viitoare sper sa ma organizez mai bine.

@Roberto: Multumesc si tie pentru incurajari.

O sa povestesc cum a fost la service in aria dedicata.

Nu am cum sa schimb uleiul in fata blocului, nu am timp sa schimb filtrul de habitaclu, nu pot sa ajung cu sculele pe care le am la filtrul de ulei.

Cand am scris "6L ulei" nu am luat-o pe ghicite, am citit in carte. Si cartea a avut dreptate: capacitatea baii de ulei este la motorul 2.0D 5,5l.

@smarautz

Masina e/era in garantie, insa la reprezentanta VOLVO mi s-a spus ca programarile se fac peste 10 zile si ca pretul e de 1300 RON. La pretul asta as fi preferat mai multa promptitudine sau la promptitudinea asta as fi vrut un pret mai mic. Nu dau insa cu pietre in cei de la Primus pentru ca nu am alte experiente cu ei. Oricum, imi era imposibil sa mai stau 10 zile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dupa mine este mai bine sa faci ce ti-am spus,stiu ca costa mult dar tre sa te gindesti la viitorul acestei masini(acum 13000km.),si eu am cumparat-o noua,aici costa mai mult revizia,si tot am facut cum trebuie(chiar daca am strins centura),pt.cele 10 zile nu tre sa te preocupi caci nu sint probleme(casa constructoare cind a construit masina a tinut cont de anumite probleme care pot sa apara)(eu acum trebuia sa fac revizia la 140.000km.si am trecut cu mult peste si nu ma preocup pt.ca am VOLVO)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un sfat: sa nu spui viitorului potential cumparator al masinutzei tale asta, ok ?  :D

"eu acum trebuia sa fac revizia la 140.000km.si am trecut cu mult peste"

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MATRIXXX    stiu asta,dar cartea vorbeste(aia unde se scriu revizilie)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now