Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

contdezactivat

Cumpar Volvo

137 posts in this topic

Azi am venit pe jos acasa si tinand cont ca au fost -12 grade, nu a fost o experienta placuta.

Cred ca e cazul sa ma interesez mai puternic, de o noua masina ca asa nu se mai poate.

Deci caut masina, cu motor pana in 2,5L 2.0D.

Ca pret as prefera sa nu depasesca 4500EU, dar daca oferta este de nerefuzat, pot incerca (nu promit) sa merg si pana la 7000-8000EU.

In rest, nu am pretentii capitale, desi cam stiu ce as vrea... doar sa fie o masina cat de cat spatioasa, sa stau cat mai comod in ea (am 1.81 si 110kg).

Astept oferte.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

vezi mai sus un V70,la dimensiunile tale un bun la subiectul Cumpar Volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze la subiectul Cumpar scris de costic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut-o.

E trecuta pe lista.

Cand se vor strange suficiente oferte ii voi contacta pe proprietarii masinilor selectate.

Poate ne auzim la negocieri.

Multumesc.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu as vrea sa merg asa in urma cu anul fabricatiei dar E pe lista.

Multumesc.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

/forum/index.php/topic,3459.0.html">http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,3459.0.html

poftim oferta.  din pacate, nu pot spune ca e extrem de spatioasa, daca ai chestii de transportat.  daca te interesa spatiul din prisma confortului personal , e ok, eu am 1,86 si stau bine in ea(dar pasagerul din spatele meu tre' sa fie mai micut).

in ideea ca ti s-ar parea de nerefuzat,cum ai zis tu,  ;D caci in 4500 nu se incadreaza

Share this post


Link to post
Share on other sites

UP!

Pentru o masina cu motor T6, imi poate spune cineva care sunt costurile cu impozitele, RCA, CASCO?

Share this post


Link to post
Share on other sites

S40 nu este printre primele mele optiuni dar datorita pretului (mic), iau in considerare serios oferta ta.

Multumesc.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

T6 ??????::)  Vrei sa te caute aia de la GREENPEACE cu  :machinegun:  :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

S40 nu este printre primele mele optiuni dar datorita pretului (mic), iau in considerare serios oferta ta.

Multumesc.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna ziua

poate va intereseaza si un s40 din 2002, 1,9tdi, 116cp cu foarte multe dotari. ne intelegem si la un pret bun, atat pt dumneavoastra cat si pt mine.

stima

Azi am venit pe jos acasa si tinand cont ca au fost -12 grade, nu a fost o experienta placuta.

Cred ca e cazul sa ma interesez mai puternic, de o noua masina ca asa nu se mai poate.

Deci caut masina, cu motor pana in 2,5L.

Ca pret as prefera sa nu depasesca 4500EU, dar daca oferta este de nerefuzat, pot incerca (nu promit) sa merg si pana la 7000-8000EU.

In rest, nu am pretentii capitale, desi cam stiu ce as vrea... doar sa fie o masina cat de cat spatioasa, sa stau cat mai comod in ea (am 1.81 si 110kg).

Astept oferte.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc ptr oferte. Sunt inca in faza de triere si inca nu port negocieri cu nimeni. Postati cu incredere orice oferta, cat inca mai este timp. Am mare nevoie de o masina (fara probleme).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contribui si eu la "bursa preturilor Volvo".

Chiar daca nu vei cumpara masina de pe forum, macar ne facem o idee despre oferta ;))

S40 T4  din 2001 - acuma la 82.xxx km. Impecabil.  8000 euro discutabil.

/forum/index.php/topic,803.msg4878.html#msg4878">http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,803.msg4878.html#msg4878

/forum/index.php/topic,966.msg5841.html#msg5841">http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,966.msg5841.html#msg5841

Share this post


Link to post
Share on other sites

V40 este cel cu care am avut accidentul si pe care il dezmembrez. Nu am apucat sa-l inmatriculez in tara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deoarece am sa fiu TATIC iti las masina la 7000 euro, ultimul pret.

Vreau sa fac un cadou frumos pt cel care vrea sa cumpere o masina buna.

Stima

Azi am venit pe jos acasa si tinand cont ca au fost -12 grade, nu a fost o experienta placuta.

Cred ca e cazul sa ma interesez mai puternic, de o noua masina ca asa nu se mai poate.

Deci caut masina, cu motor pana in 2,5L.

Ca pret as prefera sa nu depasesca 4500EU, dar daca oferta este de nerefuzat, pot incerca (nu promit) sa merg si pana la 7000-8000EU.

In rest, nu am pretentii capitale, desi cam stiu ce as vrea... doar sa fie o masina cat de cat spatioasa, sa stau cat mai comod in ea (am 1.81 si 110kg).

Astept oferte.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

S60  - 2002 - 2435cm - 170cp - 170 000 km - spatioasa, merge beton, cauciucuri aproape noi vara + iarna michelin, navigatie (nu functioneaza in romania )  , etc ....  pret - spune tu ! :) o dau ca  vine xc70 nou -noutz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.