Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

contdezactivat

Cumpar Volvo

137 posts in this topic

In criza sau nu, cu fiecare zi ce trece pretul unei masini scade. S-ar putea ca acuma sa aiba un mic avantaj cele inmatriculate deja aici, dar nesemnificativ. Dupa ce se lamureste problema cu taxa, masinile o sa cada mai mult ca si pret. Cu sau fara criza. Ce iei azi pe masina nu o sa iei maine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate chiar mai rau: un s80 daruit la plecare de patronul chinez pentru fiecare client care a binevoit sa manince o chinezarie picanta  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

poate chiar mai rau: un s80 daruit la plecare de patronul chinez pentru fiecare client care a binevoit sa manince o chinezarie picanta  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un S80 din '99 ilcumperi la 3000 de euro. Daca te gandesti ca a costat peste 30.000 nou, hmmm, devalorizare de 10% pe an. 10 euro pe zi :D 310 euro pe luna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siiiii te-ai hotarat ce masina ramane ?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne tii in tensiune,ce cumperi (a mea nu, ca nu o mai vand), pe care? cea blonda,bruneta sau satena.eu as alege-o pe cea bruneta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Timpul trece in favoarea ta ;)) cel putin la alegerea masinii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adiiii....sa fie intr-un ceas bun! Supertare masina!!!  8)

Desigur, ma refer la aceea pe care am vazut-o impreuna in parcare la repr. VOLVO!  ;)

BAFTA!  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur o sa intrenci "Tanar si nelinistit" la nr de episoade cu tema ta,ne tii in tensiune,ia-ti odata ceva. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adiiii....sa fie intr-un ceas bun! Supertare masina!!!  8)

Desigur, ma refer la aceea pe care am vazut-o impreuna in parcare la repr. VOLVO!  ;)

BAFTA!  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

:stop::stop::stop::stop:

aoleuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!  :rant:

eu nu mai suport subiectul asta in mesajele necitite....e dejavu.....ELODIA......MAGDA CIUMAC...TOLEA.............................SPER SA NU APARA ACLELASI SUBIECT SI LA ANUL PE TIMPUL ASTA...

.....SE PARE CA IN CLUBUL ASTA AM UITAT SA VORBIM DESPRE VOLVO SI NU DESPRE PROBLEME PERSONALE SI ALTE ORGOLII..... :-*...DACA MAI TINE O LUNA DAU MASINA MEA CADOU!!!!! (acesta este un pamflet si trebuie tratat ca atare!) :yahoo: :yahoo:

:stop::stop::stop::stop::stop::stop:

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu mai suport subiectul asta in mesajele necitite....e dejavu.....ELODIA......MAGDA CIUMAC...TOLEA.............................SPER SA NU APARA ACLELASI SUBIECT SI LA ANUL PE TIMPUL ASTA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:stop::stop::stop::stop:

aoleuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!  :rant:

eu nu mai suport subiectul asta in mesajele necitite....e dejavu.....ELODIA......MAGDA CIUMAC...TOLEA.............................SPER SA NU APARA ACLELASI SUBIECT SI LA ANUL PE TIMPUL ASTA...

.....SE PARE CA IN CLUBUL ASTA AM UITAT SA VORBIM DESPRE VOLVO SI NU DESPRE PROBLEME PERSONALE SI ALTE ORGOLII..... :-*...DACA MAI TINE O LUNA DAU MASINA MEA CADOU!!!!! (acesta este un pamflet si trebuie tratat ca atare!) :yahoo: :yahoo:

:stop::stop::stop::stop::stop::stop:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ar trebui sa nu fiti rai.

Eu nu mi-am permis sa emit pareri negative despre masinile voastre.

...Pentru ca respect orice Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi2727....eu am crezut ca eu sunt nehotarat....dar tu..pfff...cred ca vrei sa-ti cumperi masina perfecta....sau testezi numai piata...poate ai un parc auto...si vinzi masini...altfel nu-mi explic....O masina o ti 2-5 ani...ma intreb cat o sa te hotarasti cand vrei sa te insori si sa ai nevasta vreo 30-40 de ani (daca nu te-ai insurat deja)...Bafta oricum....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi2727....eu am crezut ca eu sunt nehotarat....dar tu..pfff...cred ca vrei sa-ti cumperi masina perfecta....sau testezi numai piata...poate ai un parc auto...si vinzi masini...altfel nu-mi explic....O masina o ti 2-5 ani...ma intreb cat o sa te hotarasti cand vrei sa te insori si sa ai nevasta vreo 30-40 de ani (daca nu te-ai insurat deja)...Bafta oricum....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce am observat eu, la romani in general, vor masini luxoase sau care macar sa arate luxoase, cu bani putini, cu km putini, si pret mic. ASA CEVA NU EXISTA !!! De ce nu ne intra in cap oare odata? E valabil la orice lucru pe care-l cumperi. Si, ca atare, vanzatorii de masini se conformeaza: le spala pana le iau primul strat de lac, sau poate daca au un prieten cu un service la dau chiar si un polish, le dau cauciucurile cu cola sau te miri ce, bordul cu silicon si alte solutii, si binenteles, kilometrajul inapoi....95% din masinile din piata au km dati inapoi (am vazut golf 3 din '96 cu 70 000 km la bord iar a mea din 2005 are 160 000) si binenteles ca masina a fost a unui batran din Germania sau daca-i bus a carat doar pufuleti si vata. Cumparatorii de masini ii obliga pe vanzatori la tertipuri. Stiu ca stiti aceste treburi dar daca le scriu poate le constientizam mai bine.

Spor la treburi si un weekend placut in continuare !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt patit deja cu o masina, in care am bagat mii de euro si la momentul de fata e praf.

Vreau masina perfecta, in care sa nu mai bag bani in ea decat consumabile (macar ptr primul an)... sau o masina care are nevoie de "intelegere" dar se prezinta f bine la capitolul aspect/dotari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi, se modifica iarasi taxa de prima inmatriculare pentru masinile second-hand aduse din afara tarii, asa ca iti recomand, sa incepi, sa navighezi pe site-urile germane de vanzari auto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si vin si eu cu tine daca te hotarasti, macar sa aiba cine sa-ti tina de urat, nu neaparat ca as vrea o donatoare.... pentru a mea bijuterie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.