Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

contdezactivat

Cumpar Volvo

137 posts in this topic

si eu am sceeasi parere,una noua ar fi varianta linistitoare(nu 100% dar aproape) si nu inteleg dece atita reticienta fata de masinile sh cind de fapt aproape toti forumisti(80%)avem sh si suntem multumiti,eu cel putin prefer sa platesc 50% din valoarea de nou o masina de 3ani decit una noua cu care oricum poti avea probleme,eu sunt patit.

sper ca scenariul asta sa se apropie de sfirsit ;)

se pare ca taxa nu va avea o modificare majora se vb de -30% fata de cea actuala(triplata) deci oricum mai mare de ce afost pina in dec08

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citat din mesajul lui: edmondastalis din Ieri la 20:25:54

Adi2727....eu am crezut ca eu sunt nehotarat....dar tu..pfff...cred ca vrei sa-ti cumperi masina perfecta....sau testezi numai piata...poate ai un parc auto...si vinzi masini...altfel nu-mi explic....O masina o ti 2-5 ani...ma intreb cat o sa te hotarasti cand vrei sa te insori si sa ai nevasta vreo 30-40 de ani (daca nu te-ai insurat deja)...Bafta oricum....

Sunt patit deja cu o masina, in care am bagat mii de euro si la momentul de fata e praf.

Vreau masina perfecta, in care sa nu mai bag bani in ea decat consumabile (macar ptr primul an)... sau o masina care are nevoie de "intelegere" dar se prezinta f bine la capitolul aspect/dotari.

-stiu ca am mai vorbit pe tema asta odata,dar daca nu iti iei una noua,atunci V40-ul meu este ce vrei tu.  :D

100-%,daca mergi frumos cu ea,cel putin 25000km,nu -i faci nimic(decat consum. bineinteles) ;D

a,am uitat,ca tu vrei ceva mai mare,sory :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citat din mesajul lui: edmondastalis din Ieri la 20:25:54

Adi2727....eu am crezut ca eu sunt nehotarat....dar tu..pfff...cred ca vrei sa-ti cumperi masina perfecta....sau testezi numai piata...poate ai un parc auto...si vinzi masini...altfel nu-mi explic....O masina o ti 2-5 ani...ma intreb cat o sa te hotarasti cand vrei sa te insori si sa ai nevasta vreo 30-40 de ani (daca nu te-ai insurat deja)...Bafta oricum....

Sunt patit deja cu o masina, in care am bagat mii de euro si la momentul de fata e praf.

Vreau masina perfecta, in care sa nu mai bag bani in ea decat consumabile (macar ptr primul an)... sau o masina care are nevoie de "intelegere" dar se prezinta f bine la capitolul aspect/dotari.

-stiu ca am mai vorbit pe tema asta odata,dar daca nu iti iei una noua,atunci V40-ul meu este ce vrei tu.  :D

100-%,daca mergi frumos cu ea,cel putin 25000km,nu -i faci nimic(decat consum. bineinteles) ;D

a,am uitat,ca tu vrei ceva mai mare,sory :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu e la baza,  omul m-a  contactat sa-i vand masina, dar am ajuns la concluzia ca nu o mai dau din motive personale. daca nu e hotarat sa va cumpere voua una dintre masini, inseamna ca aveti probleme cu ele si nu-i convine sa dea bani de=amp .. ulea.  oricum, nu cred ca le dati de  bune daca v-ati exprimat ofertele :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok

nu vind nu cumpar

nu mai zic nimic

o sa citesc

curios ce masina o sa-si ia daca o sa-si ia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau un 2.0D pana in 100k km.

Asta va ridica stacheta pretului, banuiesc eu pana undeva la 12-13 mii EU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine te-ai gandit.... mai putin motorizarea. Mai ales ca vrei ceva in care sa nu bagi bani, orienteaza-te spre un benzinar turbo. Mergi pe o varianta LPT si poti folosi linistit benzina COR95, consumul este rezonabil, pretul mic, performante mari.

Si cu cat poti trage mai mult de actuala masina cu atat mai bune preturi o sa gasesti pe piata SH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi cer scuze,doar ne dam cu parerea nu am avut nici macar intentia sa ating citusi de putin pe cineva :-X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subiect inchis!

Consider ca am primit suficiente oferte.

Voi delibera si imi voi face publica optiunea, in curand.

Multumesc tuturor!  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.