Guest smarautz

cum isi castiga painea zi de zi un volvist

385 posts in this topic

Citind fiecare post ,observ ca sunt cam singurul, pe care sau de care, nu are nimeni, nevoie sau placerea de al vedea.... :smile:)sunt unul din cei care te amendeaza,mai merge la o inundatie,la un stins de incendiu cu foaia de cort pana vin pompierii,iti bate la usa si are o cagula pe cap,te intampina zambitor la meciuri sau protest..aa.. mai depezeste cate un sat...si alte alte activitati obstesti:))un om al armelor (in franceza)

Noi ne bucuram sa te vedem (fara cagula), ca nu cred ca va fi nevoie sa ne bati la usa vreodata imbracat in "ninja" :D

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wellcome si de la mine. Am amintiri placute din Bacau, legate de fosta (din cate constat) unitate de artilerie UM 0134, plasata candva vis-a-vis de penitenciar.

A, si o mica precizare (caci asa ar fi frumos):

- Flacaii cu pectorali robusti si cagule negre bat intr-adevar la usi, insa in 90 % din cazuri nu asteapta raspuns din partea gazdei si intra direct. Evident, ecartul perfect e intre orele 02.00 si 06.00 A.M.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare tuturor membrilor.Sunt proaspat pe forum si proaspat posesor de VOLVO.In ceea ce priveste jobul de zi cu zi, sunt consilier juridic (cu banii nu o duc prea bine), in schimb am experienta vasta in lichidari judiciare (asta ma mai ajuta la banuti) si mai lucrez cu pc-uri (achizitii, montari, demontari -inca un ban in plus), imi place enorm de mult sportul, si bineinteles, Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut comunitatea! Lucrez in telecomunicatii si ma ocup cu un fel de urmarire / raportare a activitatii lunare (trafice, bani, trenduri, comparatii, proiectii de viitor, sugestii pentru produse noi, etc.).

Sunt posesor de Volvo V50 - 2.0D!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare tuturor , Student anul I la USAMV Cluj Napoca sectia Agricultura . Firma in domeniu agricol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bine daca un student in anul I are 9 masini, ce ajung la 50000 euro! Dar toate sunt ale tale personale, sau le-ai trecut pe ale membrilor familiei?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh, e afacere de familie, fiecare foloseste ce masina vrea cand vrea. diferenta e ca eu lucrez de cand sunt mic , calare pe tractoare, mai nou pe dube , incerc sa fur meserie cat se poate in domeniul agro :)

trecand peste , eu m-am prezentat . https://www.facebook.com/cornearares mai departe ma gasiti aicia

Share this post


Link to post
Share on other sites

asistent medical generalist la un azil de batrani din zona in care locuiesc

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Colegiul Universitar Pedagogic , nelicentiat , plecat in Spania 11 sept. 2001 ( va spune ceva data asta ?) , aici am lucrat de toate , am facut si un curs tecnic in comert international , in momentul de fata somer . Ar fi multe de spus dar nu ne permite timpul.

Manu Ana m7an9u@yahoo.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Consultant de Business Process Management (poate nu va spune nimic asta).

Pe foarte scurt: Imbunatatesc si automatizez procesele de business, front si back-office pentru companii mari si foarte mari care au bani multi.. sau care n-au bani si vor sa faca.

Am de ieri in fata casei un Volvo S40 2.0D model 2008

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Consultant de Business Process Management (poate nu va spune nimic asta).

Pe foarte scurt: Imbunatatesc si automatizez procesele de business, front si back-office pentru companii mari si foarte mari care au bani multi.. sau care n-au bani si vor sa faca.

Am de ieri in fata casei un Volvo S40 2.0D model 2008

bine ai venit!

sa-l stapanesti sanatos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am de ieri in fata casei un Volvo S40 2.0D model 2008

E al tau, sau a parcat careva masina la tine in poarta?

Glumesc, bun venit intre noi :hello:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Student anul I afaceri internationale , nu am muncit niciodata singurele achizitii din banii mei niste bec-uri xenon si un subwoofer :)) , si de angajat am incercat dar nimic...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Student anul I afaceri internationale , nu am muncit niciodata singurele achizitii din banii mei niste bec-uri xenon si un subwoofer :smile:) , si de angajat am incercat dar nimic...

\ehe..ai tot timpul inainte.Sa te bucuri de studentie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

\ehe..ai tot timpul inainte.Sa te bucuri de studentie!

Lasa studentia, sa puna mana la munca, ca se alege praful de tara asta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E al tau, sau a parcat careva masina la tine in poarta?

Glumesc, bun venit intre noi :hello:

Hehe, e al meu si ieri am dat si prima tura de Bucuresti.

A naibii masina, am 8.8 pe bord consum mediu, deci vreo 9.3-9.5 real cred. Nu ma asteptam la atat de la un diesel, crezand ca mergeti voi ca maniacii de aveti consumuri de-astea. Oricum, e extrem de multumitor in conditiile in care Matizul imi consuma 8-8.5/100km si are de 3 ori mai putina putere :D

Multumesc tuturor,

Nu am gasit o rubrica in care se pun poze cu masinile noastre, un thread, ceva.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In conditii de circulat doar prin Bucuresti, este un consum bunicel.

Edited by Stronghold

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, e al meu si ieri am dat si prima tura de Bucuresti.

A naibii masina, am 8.8 pe bord consum mediu, deci vreo 9.3-9.5 real cred. Nu ma asteptam la atat de la un diesel, crezand ca mergeti voi ca maniacii de aveti consumuri de-astea. Oricum, e extrem de multumitor in conditiile in care Matizul imi consuma 8-8.5/100km si are de 3 ori mai putina putere :D

Multumesc tuturor,

Nu am gasit o rubrica in care se pun poze cu masinile noastre, un thread, ceva.

Si un cilindru in minus nu ? Ma refer la matiz :)

Bun venit !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si un cilindru in minus nu ? Ma refer la matiz :smile:

Bun venit !

Hahaha, ba da :)) are un cilindru in minus, dar restul de 3 pitici sunt niste betivi carora nu le place decat sa filtreze benzina prin "paine" si sa o bea la sport olimpic.

La cat au de munca au chichinetele alea cat 2 degete fiecare, sa traga dupa ele o masina de 850 de kg, zici ca sunt taranii de la mine de la tara, care le cosesc bunicilor un camp intreg pentru 5 litri de tuica :))

Ce-i drept, fara gres niciodata nu s-au plans de nimic, benzina sa fie, ca la fiabilitate in ciuda impresiilor de masina ieftina si vai steaua ei, nu avut avut niciodata macar o singura problema. Si design-ul a fost facut de Giugiaro prin anii 90 (in pauza de masa de la desenat Ferrari-uri).

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt Bogdan Popa din Sibiu, medic, iesit din sistem, lucrez ca reprezentant medical. Din pacate, in urma cu 3 zile mi-am depus demisia de la compania Roche si odata cu aceasta am ramas si fara volvo (s40 D2, fabr. 2011) Nu am putut achizitiona masina pentru ca nu avea 150 000 km. Acum sunt in cautare,de un volvo s40 2008+, atat eu cat si sotia suntem fascinati de aceasta masina.

De saptaman viitoare ma voi angaja la o alta companie farmaceutica (financiar va fii ma bine) si voi primi o masina de servici - Ford Focus 1.6 diesel, 95CP.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare o mare greseala iesirea asta din sistemul medical si mai ales munca intr-o multinationala ca reprezentant vanzari. Munca asta de reprezentant vanzari este pe un termen limitat si avantajoasa doar djn punct de vedere financiar. Succes in noua companie dar poate pe viitor te gandesti mai bine la alegerile facute :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare o mare greseala iesirea asta din sistemul medical si mai ales munca intr-o multinationala ca reprezentant vanzari. Munca asta de reprezentant vanzari este pe un termen limitat si avantajoasa doar djn punct de vedere financiar. Succes in noua companie dar poate pe viitor te gandesti mai bine la alegerile facute :smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pe viitor ma voi gandi serios sa profesez ca si medic in spital dar pe moment este cel mai bine pentru mine, mai ales din punct de vedere financiar, statutul de reprezentant medical, cu posibile oportunitati de dezvoltare pe plan profesional.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie sa meditezi ptr ca totul se intrerupe de la 45-48 ani. Apoi urmeaza hopul mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now