Guest smarautz

cum isi castiga painea zi de zi un volvist

385 posts in this topic

Student la Drept in Bruxelles. Si cam atat deocamdata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut , sunt nou posesor de Volvo...ca profesie sunt inginer constructor, lucrez în construcții, în special proiectare dar și execuție...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muncesc in Suedia la o firma de termopane , operator pbx

Share this post


Link to post
Share on other sites

la fel ca si colegul de mai sus execut si montez termopane de vreo 6 ani jumate in braila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Actualizez si eu:

De approx 3 luni administrator la propria mica firma cu obiect servicii IT si urmez un master tot in IT.

Cine mai lucreaza in domeniul asta pe aici ? Mai schimbam o vorba.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt in anul IV la Politehnica, Facultatea de Transporturi, specializarea Vechicule pentru transport feroviar (vtf). Pe zi ce trece ma gandesc tot mai serios sa fac o vopsitorie...asta dupa ce termin facultatea. Tata este pictor bisericesc de categoria I iar mama economista.

Edited by zack

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am mai ajuns pana in Bucurestii Noi, m-am oprit la Domenii, strada aviator nu-stiu-cum... Cred ca sunt vecin cu Vadim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca ne luam dupa diploma- economist. de fapt si de drept lucrez intr-o companie de import si distributie produse farmaceutice, acum asistent logistica in departamentul logistica. inainte am lucrat in vanzari in aceeasi companie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umplu fundu' marii cu tevi intre puncul A si B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca putin si devin Arhitect diplomat :D:P

post-695-0-67667100-1354124449_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am terminat AC-ul (automatica si calculatoare) la Iasi si am plecat la un doctorat (== sclavie) acu 10ani... De vreo 3 ani e viata iarasi ok lucrez ca programator la stat (spital universitar) ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Încă unu' cu doctoratu'... :slap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

In medicina dar nu am trimis teza inca :D

Au fost cam multe scandaluri cu plagiaturi pe aici in ultima vreme si ma mai gandesc :D :D :D

Edited by Cristian Scutaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

doctorat doctorat,dar in ce?

Daca ma puneai sa ghicesc as fi zis in Volvo. :iroc:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahaaaaaaaaaa ,ai facut calculatoare dar esti doctorand la medicina. sigur ca da

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahaaaaaaaaaa ,ai facut calculatoare dar esti doctorand la medicina. sigur ca da

Da este posibil in Germania. Evident ca titlul de doctor nu e Dr. med (acest titlu i-l primesti doar daca ai studiat medicina). Ca "tehnician" sau mai bine zis absolvent in stiinte naturiste poti primi titlu de Dr. rer. med. sau cum e in cazul meu Dr. hum. biol. Ca sa "port" titlul Dr, ing. ar trebui sa sustin doctoratul la o universitate tehnica.

Daca mai ai dubii si mult timp liber poftim : &cauthor=true&cauthor_uid=23372233]http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=Scutaru%20C[Author]&cauthor=true&cauthor_uid=23372233

Edited by Cristian Scutaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

e in alta limba.:) nu sti de gluma? sa nu te superi pe mine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, ma cheama ( nu ma trimite) Ionut dar prietenii imi zic Jhonny si sunt proaspat inginer energetic(electro-energetic), am iesit de pe bancile facultatii vara trecuta si de atunci lucrez in continuu cu curentul electric, ba in Paris, ba in Iasi iar acum mai mult( de 4 luni) in Botosani la o companie de bransamente electrice si instalatii electrice interioare care este sub conducerea EON-ului.Ca salar numai bun dar niciodata deajuns pentru proaspatul achizitionat S40 din '98.

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna ,,,sunt Dan si am o firma de cafea, mai precis cu automate de bauturi calde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scanator la Hermes. Sper sa nu se inteleaga scamator :) scanez pachete, colete, pungute cam tot ce se cumpara de pe ebay le scanez eu. despre bani 13.80€ / h impozitabil bineinteles. nu ma caracterizeaza munca ce o fac dar n-avem incotro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citind fiecare post ,observ ca sunt cam singurul, pe care sau de care, nu are nimeni, nevoie sau placerea de al vedea.... :smile:)sunt unul din cei care te amendeaza,mai merge la o inundatie,la un stins de incendiu cu foaia de cort pana vin pompierii,iti bate la usa si are o cagula pe cap,te intampina zambitor la meciuri sau protest..aa.. mai depezeste cate un sat...si alte alte activitati obstesti:))un om al armelor (in franceza)

Edited by George Dragos Petrache
5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now