Guest smarautz

cum isi castiga painea zi de zi un volvist

385 posts in this topic

@Roberto

Am un prieten in Arad care se ocupa de asa ceva.Daca vrei iti pot da un tel. de contact

Ms ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abia azi am descoperit topicul. De 28 ani lucrez in invatamant. Sunt educatoare. Am terminat si Psihologia. De 12 ani sunt director la o gradinita cu vreo 300 copii. Imi place mult sa sofez si de cand am primit cadou un VOLVO am inteles ce inseamna siguranta,confortul si cum e sa conduci o masina adevarata ! ;D Banii,...ca ploile de vara...Va salut cu drag pe toti !

Share this post


Link to post
Share on other sites

nelly : pai e bine, banii tre sa circule, sa faca alti bani ... pt altii, desigur... ;D ;

Iti urez  CpNmTbooo!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe linga ceea ce fac de astazi adaug un nou serviciu,adresat detinatorilor de VOLVO

diagnoza completa

pt membri activi ai clubului reducere de 90%

adica dai de o bere

:D :D ;D ;D

GUINESS ca asta i=mi place

fac concurenta cu redbullul lui DANIX

:D;D:D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi ,,fumega" mintea incercand sa descifrez acele prescurtari si nimic.. ??? Nicu,draga,ai prima bere de la mine ! productiv job  ;) si semnificativa reducerea  !

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe linga ceea ce fac de astazi adaug un nou serviciu,adresat detinatorilor de VOLVO

diagnoza completa

pt membri activi ai clubului reducere de 90%

adica dai de o bere

:D :D ;D ;D

GUINESS ca asta i=mi place

fac concurenta cu redbullul lui DANIX

:D;D:D;D

Cu ce faci diagnoza completa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

diagnoza electronica

nu teste de amortizoare,de frine si mai stiu eu de care.

ppc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna.

Actualmente lucrez la o firma de proiectare-executie instalatii HVAC din BAia Mare, ca si inginer proiectant.

Masina a fost cumparata din banii castigati in timpul facultatii (din an V) + 1 an dupa terminarea acesteia.

Ca si bani, nu ma plang. Ajung pentru mine, prietena si masina. Defapt "gagica" imi consuma mai mult ca si prietena, dar noh .... fara supararea, ea intelege, ca ii place si ei. Defapt ea ia zis prima oara, in timp ce ma uitam afara pe geam la masina, "iar te uiti dupa gagica ta"  ;D.

Ca noroc ca nu am rate, datorii si obligatii.

Pe viitor ar trebui sa urmeze: logodna, nunta, casa, copii si desigur un frate o sora pentru "gagica".

Dar asta e o alta poveste.... si alti bani  ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@detonator

e bun de ceva aparatul ala?

sper sa nu ma fac de cacaoooooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aproape te-ai facut

Cu ala si cu Vadisul,mai pui o schema electrica langa poti repara o masina mai greu dar poti

Am si eu ppc,e bun de citit si sters coduri si becul de service,DAR nu poti face diagnoza 100% cu el decat vezi coduri,pe urma intri in Vadis vezi ce zice pe urma masori cu multimetru cam atat

O diagnoza adevarata este asa:VIDA 2008 + VCT2000+CABLU DATE 9511536=PRIMUS SAU ORICE DEALER VOLVO CARE SE RESPECTA SAU VIDA 2010+DICE=PRIMUS

Eu ma incadrez la prima varianta

Daca te conectezi cu Vida la masina poti face teste real time citi valori senzori la idle si in sarcina la toata masina de la ABS,motor pana la CPM,poti face adaptari,calibrari etc

Asta este diagnoza!

Si eu pot sa fac asta! ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

spune ce defecte am?spune

sterge erorile ?sterge

e ok atunci

nu vreau mai multe

nu sint service volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca le doreste tuturor cai putere ,cuplu bun si turbo.

Imi ,,fumega" mintea incercand sa descifrez acele prescurtari si nimic.. ???  mine ! productiv job  ;) si   !

CpNmTbooo!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cristianc : da, asta le doresc volvistilor ca  si noroc si bani , da e cam indescifrabil sa scriu CpNmTboooNoBa...  :toothy9:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi ne-am obisnuit cu tine mai nenea Alex da vezi matale unii nu pot descifra, scrie te rog mai detaliat, adica ne urezi cati mai multi cai putere, cuplu cat mai mare si sa ne traiasca si turbina ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnilor ,va multumesc ! M-ati ,,luminat"  ;D Asa da,urari !

Share this post


Link to post
Share on other sites

O poliloghie asa da lunguiata n-are farmec, io cre'ca ie mai tare sa-si puna neuronii, sinapsele si ce mai are fiecare in capatana sa "fumege" , nu mult, desigur; oricum, am fost deconspirat, tre sa cat ceva mai abitir, da mai dureaza  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut everybody! sunt new entry, in 2008, cand mi-am luat volvutza nu v-am gasit si-am crezut ca acest club volvo nu exista , super tare initiativa de a forma grupul asta:) eu sunt Dana / Hairstilist. drive safe ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut everybody! sunt new entry, in 2008, cand mi-am luat volvutza nu v-am gasit si-am crezut ca acest club volvo nu exista , super tare initiativa de a forma grupul asta:) eu sunt Dana / Hairstilist. drive safe ;D

Bine ai venit  :-*

Te asteptam in fiecare joi incepand cu orele 18 la Polivalenta  ;D

P.S. si unde esti hairstilist ?  :P  ca eu unu caut de ceva timp pe cineva sa ma tunda OK  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zi doo... ca la mine nici cu prenadez nu sta ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Casca-n cap, tigara-n gura, inginer ma doare-n ...." :D

mmmda...cam asa suna o vorba din batrani care...sincer...mi se cam potriveste ;D

Si, ca sa nu va las in suspans, pot sa va spun ca sunt Inginer in slujba celei mai infloritoare companii, pe numele ei OMV Petrom S.A. Programul este convenabil, doua saptamani lucrez si doua sunt liber, salariul acceptabil si...confidential, normal ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zi daca e buna benzina de la voi. si care e cea mai buna...

mersic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now