Guest smarautz

cum isi castiga painea zi de zi un volvist

385 posts in this topic

@georges

mai avem un membru care astazi pleaca prin tot pe acolo pe unde umbli tu si tot ceva legat de petrol e domeniul sau

@iurlix e nikul sau

Share this post


Link to post
Share on other sites

@feraru3333,

multumesc, am vazul postul lui iulirx. trebuia sa fiu in zona de vreo luna dar sunt probleme cu visa asa ca mai stau pe acasa cateva zile.

@iulirx ,

dupa ce ajung in GE pot sa-ti dau mai multe detalii despre zona unde voi activa. o sa fiu pe esvagt dee (ex maersk dee).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am dat si eu de topicul asta asa ca hai sa zic si eu:

De vreo 6 ani inginer electromecanic la o firma care vinde echipamente pentru benzinarii. Ma ocup de service, instalare, etc etc. Am 6 judete sub aripa mea pe care trebuie sa le bat cand vor ei :). Clientii : Lukoil+Petrom si ceva privati

In 6 ani am omorat doua masini :un fiat ritmo din '86 un audi 80 din '91. Acuma urmeaza loganul.

Ca sa mai suplimentez venitul mai vand si montez si cate un geam termopan(dealer), dar acum cu criza din ce in ce mai putin.

Pe masina mi s-a pus pata anul trecut de cand strang bani. Pe Volvo mi s-a pus pata acum vreo patru luni. Si iaca l-am luat!!

Cele bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

electrician, sa traiti. tata electronist, frate electrician i.t., si eu dupa ei. Proiectam si executam instalatii electrice interioare si pe langa mai incercam sa promovam sursele de energie alternativa.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Microsoft Technology Consultant sau mai pe romaneste Consultant Tehnic. Masina asta am visat-o de vreo 20 de ani, si am luat-o la vreo 45 de minute dupa ce am incasat banii dintr-un credit la banca (pe numele meu) facut pentru a renova apartamentul fostei. Macar am scapat de zugravit  :D O am de 3 ani si sunt sigur ca o s-o mai am minim inca vreo 3 ani (macar pana termin creditul) desi nu am ce sa-i reprosez pana in momentul asta. Mai mult decat mesria pe care o practic, imi place sa conduc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Activitatea principala e studentia la Medicina in Timisoara ma pregatesc sa devin medic sportiv, poate in motosport  ;)

Noaptea sunt asistent de avocat pentru o firma de avocatura din S.U.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Sunt dreptaci si practic cu placere meseria, la tara ca asa s-a nimerit, adica intr-un orasel de tara SOMCUTA MARE. A doua vocatie creca e cea de muzician si , chiar si asta o practic putin un putinul timp liber, am o trupa si cantam rock n roll din ila de pe vremea parintilor mei>> Deep Purple, beatles, credence, si chestii din astea...

  Mai sunt de meserie si tatic de vreo 9 luni de cand e Matei in viata mea.

Doamne feri sa ne plangem. Multumesc Domnului pentru toate  cate le avem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am citit, de toate pentru toti :) , multe domenii de activitate, la care mai adaugam inca unul :

Sclav multifunctional aka comisionar / declarant vamal (de vreo 3 ani aproape, eu am 23 de ani acum), salariul e ... insuficient pentru munca / stresul / programul de lucru pe care il suport (chiar nu vreau sa par papa-lapte,plangaret,samd, dar asta este adevarut)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am citit, de toate pentru toti :) , multe domenii de activitate, la care mai adaugam inca unul :

Sclav multifunctional aka comisionar / declarant vamal (de vreo 3 ani aproape, eu am 23 de ani acum), salariul e ... insuficient pentru munca / stresul / programul de lucru pe care il suport (chiar nu vreau sa par papa-lapte,plangaret,samd, dar asta este adevarut)

Offf si acum ai aparut!Am cautat asta vara innebunit in comisionar vamal in CTA  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

la cererea "ascultatorilor" subiectul a fost mutat in sectiunea Hai sa ne cunoastem!

enjoy!

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa postez si eu ca asa este frumos :

Fost subofiter Siguranta nationala (sa traiasca domnu tomitza ;) )

Actual Sef de parc auto/director transporturi  la o firma din Voluntari care nu are ca activitate transportul decat in cont propiu  :-\.

Daca aveti probleme cu ITP si dastea dati un semn si o rezolvam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avem printre noi vre-un consultant/agent imobiliar din Bucuresti? Sau aveti printre prietenii dumneavoastra asa ceva? Rog un raspuns pe pm,multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

padurar ? excelent !

in ce zona a tarii ? poate , cine stie, aflam si noi de ceva locuri mai neumblate....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sint chirurg, dupa secundaria-un an de Africa, acum la Buzau

Share this post


Link to post
Share on other sites

      Sofer de autocar transport romani prin Europa iar cu banii de-abia ajung de benzina pt. naveta.Din ce in ce mai putini bani pana cand o sa muncim pe datorie.Cand eram mai mic ,mecanic la Volvo turisme si camioane iar de atunci indragostit de 850.Masinile le-am cumparat ff ieftin mai greu a fost sa le repar ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

artist (sculptor), si mai predau si cateva ore la Facultatea de Arte Timisoara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Padurar din Bucovina. Unde sunt cele mai falnice paduri din tara. Suceava. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca este cazul sa ma prezint si eu.Pana acum doar am profitat de bunavointa voastra.Metrolog,automatist-sclav la GHCL(indieni),salar demn de un reportaj cu supravietuitori la limita.Norocul meu ca sunt inca sanatos(187cm-100kg-fost voleibalist in div B ptr putin timp si in urma cu mult timp...) si imi rup oasele(dupa program si daca vremea permite) in padurile pe care le pazeste ,,MASINI"(HA HA).Asa am reusit sa-mi cumpar VOLVO!Daca tancul(asa alint camioneta) mai reuseste un ITP il si aranjez(pe VOLVO -cred ca o sa-i cumpar un frate geaman ptr piese).Multe bucurii tuturor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cinta cucul bata-l vina / De rasuna Bucovina.

Unde mai precis? Am vanat si eu prin Bucovina.

Scuze de off:

Padurar din Bucovina. Unde sunt cele mai falnice paduri din tara. Suceava. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu imi castig painea la VOLVO ROMANIA,sunt baiatul bun la toate,pe un salariu decent!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Padurar din Bucovina. Unde sunt cele mai falnice paduri din tara. Suceava. :D

Spune repede mai exact pe unde, ca am si eu vreo 4 ha pe acolo si nici nu stiu daca mai exista,sau au fost deja transformate in ziarul pe care l-am citit acum 2 ani!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Advertising - productie publicitara

Printuri mari, banere firme & shit

www.media-concept.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now