Guest smarautz

cum isi castiga painea zi de zi un volvist

385 posts in this topic

Sunt editor de spoturi publicitare deci coleg de breasla cu SMD desi cred ca nu am avut placerea sa ne cunoastem.

Asamblez imaginea si sunetul din reclamele pe care le vedeti pe la TV. Mai pe intelesul tuturor, sa zicem ca rezolv puzzle-uri din imagini si sunet impreuna cu regizorul si agentia de publicitate. Ma ocup deseori si de partea grafica si fx.

In timpul liber pictez, filmez evenimente pe la firme dar si nunti prin tara. Dintre toate, filmarea nuntilor e cumva o activitate nepotrivita pentru un absolvent de facultate de film dar fac asta de cu mult inainte, de prin 1996, si, pe de alta parte nu-mi strica cateva sute de euro castigate intr-o singura zi...

Ca sa ma laud, iata cateva dintre spoturie montate de mine:

http://www.dailymotion.com/video/x6wa9k_tvc-editor-reel-danieliulian-simion_shortfilms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vin si eu cu o intrebare care este un pic off topic dar pan la urma face referire la domeniile de activitate in care activeaza fiecare.

In momentul de fata sunt pus in fata situatiei sa dau drumul la saitul firmei la care lucrez si dupa multe ore de analiza am ajuns la concluzia ca nu stiu nimic din ce presupune pregatirea, designul si punerea in functiune a unui sait. Si din aceasta cauza apelez la acest forum in ideea de a gasi pe cineva care lucreaza in domeniu si poate sa se apuce de aceasta treaba. Binenteles ca nu pe gratis. Astept orice informatii pe PM sau la numarul de telefon care este trecut in profil. Va spun ca treaba este destul de serioasa iar eu nici macar nu stiu cu ce sa incep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

io sunt student la academia tehnica militara din bucuresti si spre deosebire de alti studenti care si-au luat masini din banii lor, eu nu castig nimic :)) nici macar telefonu nu mi-l platesc singur.... masina mi-a luat-o mama ==>io-s de bani gata!!!! nah, ca nu ati scapat.

glumeam, am luat-o ca ne-a lasat dacia din 84 si a treb sa luam alta, care a fost volvo 850 din cauza mea(proud). e a mea ca doar eu am carnet in familie

  ma fratilor, cum faceti mah sa impacati si scoala si sa va luati s 40-uri din 2000 incoace din banii vostrii?? Io nici pentru un filtru de aer nu pot sa "produc" bani....

Share this post


Link to post
Share on other sites

subiectele off-topic au fost eliminate - se face prea multa dezordine in toate topicurile...

Va rog, la subiect.

Va pup si va iubesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca pe bancile liceului  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Pompier in cartier" asta sunt !!! timp liber destul si pt al doilea joob dar prefer raman asa ca dupa ma dau banii afara din casa !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am fost pus in situatia delicata de a renunta la Volvo sau de a gasi niste venituri suplimentare. Am gasit din fericire pt. mine si masinuta mea un job la o banca. Banii tot sunt o problema (nu mai sunt nici la banci veniturile care erau acum 1 an) dar cumulat si cu asigurarile... Merge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Electronist, lucrez la o firma care detine trei cazinouri.Din pacate sint singurul de specialitate si am de umblat f. mult . Dar Volvo merge si benzina e decontata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fost programator masini debitat tabla cu CNC... actual administrator de retea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca pregatire sunt inginer, de 11 ani ma ocup de vanzarile de scule intr-o firma multinationala, director de vanzari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sofer.Transport marfa,transport persoane transport orice aduce bani.Aceasta este pasiunea mea de mic,masina si nu vreau sa renunt la ea.Cit despre partea financiara cistig foarte bine dar m-am blocat financiar dupa moartea tatalui si nici acum nu mi-am revenit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Electrician, electromecanic automatizari utilaje montaji si mentenantza.

In prezent lucrez la o fabrica de paine....nu se simte criza si sper intr-un viitor apropiat sa fac si eu o fabrica de paine in asociere cu un prieten.

Share this post


Link to post
Share on other sites

preluare din ziarul Libertatea (online) - surpriza si pentru mine sa ma vad in poza (care e de la un Eurovision, nu mai stiu care) 

post-495-12877862233938_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

:@: Matrixxx, felicitari!

Poate ca la urmatorul Eurovision, o sa fie cu noroc!

:wav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mai particip, doar pile si relatii. Sint satul de ce se intimpla in culisele muzicii noastre de toate genurile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mai particip, doar pile si relatii. Sint satul de ce se intimpla in culisele muzicii noastre de toate genurile...

... Din pacate, sunt culise in aproape toate domeniile... :sign5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

preluare din ziarul Libertatea (online) - surpriza si pentru mine sa ma vad in poza (care e de la un Eurovision, nu mai stiu care) 

:smile: ce ....pleata avea domnu matrixxx  :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heheh c tare , in fiecare zi citesc pe net Libertatea si am citit si articolul in care ai aparut tu , dar sincer nu te-am localizat  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca tot ne-am dat la barfa, hai sa dau si eu din casa!In afara de ce am spus la inceputul topicului, volvistu' de Muscel isi mai rotunjeste veniturile si cu inchiriat mici proprietati prin Bucuresti! Deci, aviz,cine vrea o garsoniera de inchiriat,am una libera acum! detalii pe pm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot ai inceput ce era deja inceput  ;D am si eu o casa cu livada de inchiriat la Poiana Narciselor, pe termen lung si chirie modica.

Scuze de off topic dar este tot pentru rotunjirea veniturilor  ;)

Cred ca trebuie deschis un topic separat daca mai sunt anunturi de acest gen  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da - un topic nou ar trebui facut. Mai ales ca si eu caut un teren cu verdeata (iarba, pomi, racoare) pentru a iesi in weekend cu baiatul meu, sa mai alerge in aer liber, sa mai facem un gratar, sa-i pun un leagan acolo...Pret mic pe termen lung, bineinteles.  ;)  Poate vor mai multi - si ne lipim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now