Guest smarautz

cum isi castiga painea zi de zi un volvist

385 posts in this topic

papucar-vand papcui si posete pt doamne si domnisoare :). nu ma laud, nu plang. este bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca baietii de bani gata prefera bmw sau audi

Nici un baiat de bani gata, ceva?  ;D Nu pot sa cred ca nu i-a luat taticu' la nimeni S80...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine Volvo a fost si este prima masina proprietate personala... ca altfel am depasit 500k km facuti pe soselele patriei, cu diverse modele de masini.

Daca nu era Volvo, ar fi fost un Wartburg din '63, cu modificari in draci la el, binenteles.  ;D

A... sunt un fel de account manager la o firma de mobila: cu mine incepi, cu mine termini; de la proiect pana la negocieri/contract. Pe mine ma lauzi/pe mine ma injuri. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu sunt proaspata arhitecta....venitul este in functie de numarul/cantitatea/calitatea clientilor :)

acuma ca e criza avem promotie fac proiect la casa si bonus proiect la casuta catelului :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu, 20 de ani fac in aug, student anul 1 la Informatica si Automatica ( o urasc, cea mai mare teapa din viata mea facultatea asta ).

Ca bani de buzunar mai fac prin servicii de gazduire web, internet advertising, mai repar si configurez/achizitionez PC-uri pe la unii altii, cam tot ce tine de IT si alte chestii, deocamdata nu lucrez, sunt in curs de cautare.

Imi place Volvo de nici nu mai stiu de cand, de cand eram mic, S40-ul asta e prima mea masina personala, luata cu greu, nu nu am avut eu toti banii pt ea, am adunat inca dinainte sa am permis bani, apoi cu ajutorul parintilor, mai una alta, am reusit sa o cumpar.

Nu sunt deloc de bani gata.

Visul meu....hmmm, pai dupa ce termin facultatea voi pleca peste ocean, sper  ;), am eu un vis de mic copil  ;D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt cel mai mic in grad deocamdata - instalator ( la stat )  :D . Banii ?????? Niciodata de ajuns . Noroc de sotie :-* ca i-a placut scoala mai mult decit mie  ;) .

OFF-TOPIC

Am vazut mai tirziu post-ul cu baietii de bani gata . Eu am primit VOLVO-ul de la matusa-mea  :-* ( de fapt banii pentru masina , din prima ei de disponibilizare ;) - marca am ales-o eu  :thumbsup2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

io visez sa fiu copil de bani gata, da' tata nimic, nimic si are 70 de ani....

asta e , intr-o viata viitoare , cind m-o pune dumnezeu paznic la draci, o sa viu cu volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fost puscarias cu bani,aaaaaaaa , pardon ofiter maritim, eliberat conditionat,pardon retras de 5 ani, familist ,deh, asta e....inca mai astept sa apara o matusa din america sau eu stiu de unde, stiti voi de ce, daca n-are vreo avere aproape sigur are un volvo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comunicatii si Info. la Stat.... Din salarul lor platesc cheltuielile casei , invirteli in domeniu It , Comunicatii , Antene Satelit..... bani sa iasa, Sponsorul il greu e batrinul ...e afara de vre-o 20 de ani , da nu ii cer bani lui de vreo 15 ani pt. ca de la el am casa ..... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automatist - automatizari pentru instalatii termice si conexe, cu cat mai mari cu atat mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

student la Relatii internationale si studii europene in anul 2...deci mai slabut cu veniturile

Nici un baiat de bani gata, ceva?  ;D Nu pot sa cred ca nu i-a luat taticu' la nimeni S80...

pfff...de cand ma rog sa o puna tata la loto ... poate imi ia si mie un s80 modelul nou :)))...si app masinuta e luata din banutii mei ( din pacate :( )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jurist licentiat , si activez in domeniul tehnic , si anume sunt integrator de sisteme si retele de curenti slabi, sau pe romaneste sunt instalator de sisteme de securitate electronica si vanzator de echipamente conexe si ceva jucarele pe auto. Avand in vedere ca eu centrez , eu dau cu capul sunt patron si angajat. masa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu vand mastodonti - cine stie cunoaste, iar banii banii pleaca pe masina in special usor usor pana ajunge si ea sa arate ori altfel ori gata de maritat. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foraje puturi de apa, protectia muncii, asigurari, confectii metalice, ...cam orice, bani sa iasa.

La volvo...am ajuns pas cu pas, am inceput cu o dacie din '78 in 2001 cand m-am insurat...apoi am mai trecut prin vreo 5 marci...pana am ajuns la volvo, ca ma gandeam la siguranta celor 2 pusti ai mei (si a celui care tre' sa aiba grija de ei).

Tre' sa recunosc ca mai cochetez si cu politica, deci...destul de ocupat. Banii - cum si cand, cand mai multi, cand mai putini, prefer oricum sa-i investesc in concedii....peste mari si tari (strang 2 ani, dar 1 luna...fac ce vreau) si bineinteles in pampersuri :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unit Manager la Allianz-Tiriac Asigurari pe partea de asigurari viata (rente de studii, investitii, etc). Platit la comision, astfel incat nu stiu niciodata cati bani am de incasat la sfarsitul lunii, mai ales acum de cand cu tampenia asta de criza cand nimeni nu se mai gandeste decat cum sa isi tina banii la ciorap.

Mai cochetez cu o pozitie de trainer independent.

Momentan pot spune ca imi caut altceva. Greu cu banii...

Apropos. Daca vrea cineva o asigurare...  ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva discount la fraierii care n-au avut bunul simt sa faca 28 de ani faci?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

xa fi trecut vreo 26 de ani de cind terminai o facultate

am o gramada de foi =in plus=in cartea de munca

din 1991 nu mi-a mai dat nimeni salar

acum fac ISCIR =asa i se spune in mod "popular" =la centrale termice

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca insisti...  ;) Oricum, vb. serios. Cine vrea niste date suplimentare, mesaj pe PM pt. nu a polua acest topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apai copii "moshului", se pare ca eu si domnul Nicu de la Hunedoara suntem "veterani" pe aici... ;)

De aproape 20 de ani imi cultiv nevoia de adrenalina "manageriind" spatiul aerian prin partea de est a tarii:controlor de trafic aerian. ;D

Si pentru ca am inebunit la batranete, sunt pe "finala mica, cu trenul scos" la Relatii Internationale si Studii Europene - Bucuresti.

Am vazut ca-mi place si tocmai am "decolat" de cateva luni la Facultatea de Management Aeronautic din Brasov.

Cum "statul" se face ca ne plateste si pentru ca banii nu ajung niciodata, mai montez un CD... mai pun o alarma... mai repar cate un TV-(moka, in amintirea vremurilor de pionierat in domeniu :D )...mai fac cate un negativ pentru "copii" dornici de afirmare,  sonorizari pe la evenimente cu mirese... ;D ...d-astea... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automatist - automatizari pentru instalatii termice si conexe, cu cat mai mari cu atat mai bine.

Va ocupati cumva de automatizarea punctelor termice modernizate din GALATI ? Am avut o echipa de la BUCURESTI , din pacate nu-mi aduc aminte numele ( oricum niciunul nu avea VOLVO  :D altfel ne cunosteam  ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am un camion(inca  ;D )...adica patron,sofer,mecanic,si mai nou din ce in ce mai des..somer... ;D La stadiul asta, am ajuns la concluzia ca e mai bine sa fiu somer cu studii mai inalte...deh,am baut cerneala cand trebuia sa o  asez pe hartie. :D . Anul asta termin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

De 3 ani invart de volanul unui camion Volvo FH  :D;D , masina am luat-o din banii mei , si cate curse a trebuit sa fac eu sa strag banii aia si in final tot m-am inprumutat :)) , iar acum sau mai linistit spiritele , pana e gata marfa , stau acasa adik o saptamana , si cand plec mai stau o saptamana in Frantza :)) , si uite asa , sa sper ca nu o sa fiu somer din cauza crizei  ??? ???

  De daca si eu am baut cerneala , asa imi trebuie sa invart de volanul unui camion zi si noapte :)) , puteam sa stau si eu la birou , iar banii? sunt ok , platit la cursa 1600 euro , din care rata la banca , intretinere , consumul zilnic , deci mai raman cu ceva , deocamdata sunt singur ,am o prietena , dar ea se descurca ca are mai multa scoala ca mine :)) , are bani , are masina periculoasa , fata de bani gata , asta e , eu ma multumesc si asa , sa ma tina Dumnezeu sanatos si sa ma fereasca de pericole , ca multi nebuni se arata pe sosele , in rest e frumos ca te mai plimbi vezi lumea :)) , alt aspect stres , plecat mult , dar si confortabil , sofer de schimb la 8 ore , si un camion sigur , VOLVO FH  , de aceea mi-am ales si masina tot Volvo :);D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now