Guest smarautz

cum isi castiga painea zi de zi un volvist

385 posts in this topic

Mecanic auto am lucrat 4 ani :P

momentan student la ifo romano-americana  ;)

mai repar din cand in cand  8) cate o masina un scuter  pentru existenta !  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proaspat absolvent de medicina. Urmeaza sa profesez (evident) in Occident:) Am lucrat in timpul facultatii, mi-a dat si tata o parte din bani si mi-am luat masina la care doar visam acum 6 ani: Volvo S60 D5. Cand o sa am bani decenti, o sa imi schimb masina cu... un Volvo S60 D5 mai nou (cel pe care il am e din 2004 si vreau 2007) sau un R

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa e .

e cam vechi

ai dreptate

::) ::)::) ::)::)

ps: sper ca sti de gluma

:)) De multumit sunt foarte multumit, doar ca imi place mult faceliftul celui din 2007. Plus ca are un pic mai multi caluti D5-ul ala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este si el curios... E vorba de curiozitatea tipica varstei ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu aÅŸa părinÅ£i ai putea profesa ÅŸi în Å£ară...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instructor sportiv! meseria nu este prea bine platita dar pentru o persoana de 20 de ani eu spun ca e si prea mult!. Cu banii nu o duc prea rau dar totusi se poate si mai bine

Share this post


Link to post
Share on other sites

medic veterinar.dupa cum spune legenda o comuna va avea nevoie tot timpu de Popa,Politai,Veterinar.program flexibil de la 2h-6h cu un castig intre 5-20x salaru minim pe econ in fc de perioada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi am cca. 4 luni de cand sunt volvist inca nu m-am prezentat.Sunt economist la o firma de instalatii gaze,termice si sanitare cu norma intreaga, si director economic cu part time la un ziar local.Va salut pe toti.Bafta in tot ceea ce faceti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

medic veterinar.dupa cum spune legenda o comuna va avea nevoie tot timpu de Popa,Politai,Veterinar.program flexibil de la 2h-6h cu un castig intre 5-20x salaru minim pe econ in fc de perioada.

ÃŽncă unu'... Unde ai terminat ÅŸi în ce an?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu pe langa contabilitate mai fac si altele, printre care si termopane.Bani sa iasa. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Web-design, web-development, corporate identity & branding, print design :D

Puteti arunca o privire pe www.questdome.com (firma mea) in cazul in care aveti vreodata nevoie de astfel de servicii. :)

Cheers!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu nu am spus cu ce ma ocup. Sunt un amarat bugetar, care lucreaza la un camin spital neuropsihiatric, ca infirmier. E o lume aparte lumea bolnavilor de acolo si cateodata mai sinceri, decat oameni care ma-nconjoara. In totdeauna cand se iveste ocazia, citez un bolnav al meu: "Nebunii sunt aici intre ziduri, prosti in afara lui. "

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

inginer IT la Plastor S.A. - Oradea

banii sunt ok iar slujba e ... "for life" ca si masina de altfel (asa mi-a zis unul din conducere ca la pensie mai ies eu din Plastor)

Share this post


Link to post
Share on other sites

inginer IT la Plastor S.A. - Oradea

banii sunt ok iar slujba e ... "for life" ca si masina de altfel (asa mi-a zis unul din conducere ca la pensie mai ies eu din Plastor)

No ......ce as pleca si eu din Bucuresti .....dar e greu cu locurile de munca tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ÃŽncă unu'... Unde ai terminat ÅŸi în ce an? ;D

sry ca nu am vazt.am gata la tm dar dupa varsta sigur am trecut unu pe langa altul :D,pt ca inainte de tm am facut geologia in cluj si am stat in camin 16...parca.de unde se aruncau cu saci de faina si dulapuri paturi tvuri de la etaj 10 la meciurile de fotbal.zilnic treceam pe langa facult de mv

As dori sa invat si eu acest tip de scriere , consider ca este rentabil sa nu stai timp de 30 de secunde sa tastezi si sa o poti face in 20 .

Ai grija te rog , la cum tastezi pe viitor .

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inginer zootehnist din 1985. Desi imi plac foarte mult animalele, nu mai profesez din 1990. M-am reprofilat pe comert, am doua magazine in care vand piese auto, dar am ramas cu nostalgia meseriei pe care am studiat-o in tinerete. Inca nu am renuntat la ideea de a-mi face o ferma de animale, sau macar o balta cu pesti. ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

salu ! eu lucrez la unchiul meu care este P.F.A si care se ocupa cu intabulari,cadastre,masuratori topo etc ! ce fac eu cand nu merg pe teren sa masor, cand nu ma duc la oficiul de cadastru sa depun / sa ridic lucrari , sau sa umblu dupa acte ?simplu , incalzesc canapeaua din bucataria biroului :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca am cea mai proasta meserie in perioada asta, lucrez constructii de la a la z. Ma bag la orice, ca hoby imi place sa repar masini deocamdata numai pe ale mele si a prietenilor. Cu banii nu stau prea prost intre 1000 si chiar 5000 de lei depinde de luna si unde lucrez in deplasari se castiga mai bine, in mall-uri la magazine precum Leonardo, Debenhams sau Sprider!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asistent la UBB. Nu medical ci universitar. Am putea zice cadru didactic, dar si "cadavru", ca la cum merge treaba, nu mai avem mult, nici noi, nici sistemul.

Iar UBB e, printre altele, una dintre cele mai mari agentii imobiliare din Cluj [glumesc, insa dupa cate spatii detine, si care este valoarea lor...]. Insa la modul serios, pentru cine nu stie, e Universitatea Babes-Bolyai.

Asta deocamdata, pentru ca de ceva vreme imi tot fac curaj sa ma imbarc pe alta corabie; ba chiar si o barcuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am absolvit Facultatea de Drept in Bucuresti, am lucrat ca avocat tot in Bucuresti, iar acum sunt in Bruxelles, ca functionar european (ceva de genul functionarului public, dar la institutiile europene)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baiatul bun la toate la o firma care detine 9 magazine de vopsele si materiale auxiliare.Nu pot sa ma plang de salariu,singurele probleme sunt programul incarcat ,km. pe care-i fac saptamanal(in jur de 1000) si aglomeratia din Madrid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now