volvo

ce este acela un vadis?

62 posts in this topic

Sigur nu ai probleme la PC? (memoria RAM)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Erorile de obicei se vad cu event viewer din administrative tools, ori in application, ori in system. Ca sa fie mai usor, sterge logurile vechi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu... nu am nici o eroare in sistem.

E fie o eroare in program, fie lipseste Sb-ul respectiv. Cum am spus, la fel face si in Vida, la acelasi link.

Atasez 2 capturi. Daca aveti cumva timp, puteti verifica si voi, desi cred ca aceeasi eroare o sa aveti.

..Vin-ul, sectiunea, etc, sunt in bara de sus a primei poze.

Merci.

post-924-12877886865954_thumb.jpg

post-924-1287788686789_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu puneti voi mana de la mana si sa va cumparati un Volvo DiCE cu VIDA 2010?  Costa in jur de 800$.  Stiu ca nu este ieftin, dar isi scoate banii cu siguranta!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu puneti voi mana de la mana si sa va cumparati un Volvo DiCE cu VIDA 2010?  Costa in jur de 800$.  Stiu ca nu este ieftin, dar isi scoate banii cu siguranta!!

Daca nu ma insel este deja cineva pe forum care detine ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este Detonator care are, eu am alta scula tot profesionala care face cu brio Volvo dar nu sunt 100% sigur ca un DiCE piratat este acelasi lucru cu un DICE original, eu sunt patit cu alta scula de diagnoza care era piratata si nu mai vreau.

La 800$ nu gasesti DICE original, gasesti numai din China si sunt cu soft spart, oricum 800$ e pret FOB china asa ca pretul pana in RO este altul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare si An 2011 bun pentru toti. Incep descarcarea Vadis, imi calculeaza timpul si apoi se opreste cu anuntul ca una sau mai multe file depaseste dimensiunea maxim permisa. Vadis are 4,19gb, eu pe hard am 15gb liberi. Stie cineva unde e greseala? Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, probabil FS-ul la tine este FAT32 si nu NTFS. deci implicit nici un fisier mai mare de 2gb :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc, da, e FAT32. stiu ce am de facut, cu timpul stau prost de tot :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc, da, e FAT32. stiu ce am de facut, cu timpul stau prost de tot :)

Ete AICI cum faci conversia ...este simplu si dureaza foarte putin fara sa iti afecteze datele de pe respectiva partitie , fara reinstalare si alte complicatii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o problema cu VADIS-ul. L-am instalat si reinstalat de vreo 3 ori pe un windows 7 x64, i-am dat compatibility cu windows xp sp3 si totusi apare mereu o eroare, ca de exemplu:

Can't find ID with value: VCC-151879.Please contact your VADIS administrator if you need any help.

La orice caut in program, imi da o eroare asemanatoare.

Nu pot sa deschid nimic.

Cine are o solutie pentru asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now