Midnight Caller

AVEM STICKERELE ! ( SI TRICOURILE, SHEPCILE SI BRELOCURILE)

164 posts in this topic

eeehhh ele sunt o gramada doar ca nu sunt active.....defapt dupa cum stitzi si voi femeile sunt mai mult pasive...:)))))) ;D

Hai, ca m-ai distrat, strikeman. Ai uitat sa precizezi la ce sunt mai mult pasive femeile:)) Cred ca te-ai gandit strict la prezenta sau activitatea pe forum, desi numai faptul ca detinem un Volvo si il mai si conducem mi se pare destul de ...activ:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boss,mai ai stickere?As dori 2,cu stima Calin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am am DOAR Stickere de exterior (max. 10 bucati) si sepci... Asta e tot ce mai avem din pacate de la ultima intrunire nationala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

vreau si eu doua sepci...adresa e aceeasi la care imi trimiteai si piesele....merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

avand in vedere ca am aflat de volvo-club de pe un sticker din trafic, vreau si eu o sapca si un sticker, ca poate mai sunt ca mine. mai sunt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai fiind tu din Bucuresti, ne putem vedea Luni pe undeva si sa ti le "pasez" ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stickerele sunt de exterior?Cat rezista? Nu ai si de interior?Ma gandesc ca ar tine mai mult...Cum pot comanda si eu unul?

Daca nu e cu suparare...pot sa pun aici o idee a siglei,poate e prea tarziu,dar macar o idee,si cine se descurca mai bine cu programele de editare sa faca o sigla buna.Poate pe viitor o sa fie cava mai deosebit.

Doc1.doc

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am jucat putin. Stiu ca e tarziu, dar nu eram printre voi cand ati facut conceptul...

post-0-12877848441694_thumb.jpg

post-0-12877848441932_thumb.jpg

post-0-12877848442149_thumb.jpg

post-0-12877848442387_thumb.jpg

post-0-12877848442607_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

CALLERE.....nu stii deloc sa faci marketing......pune niste poze cu trikoaiele alea odata sa vezi cum cresc vanzarile..... 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sfc, eu am sticker exterior de un an si inca nu are nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Eu umblu cam 100 km/zi in Bucuresti asa ca spune-mi locatia si ora

Ai nr. meu in profil, da-mi o sarma si dupa 17:00 ne putem vedea... Sau www.piese-volvo.ro/catalog/contact_us.php !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze, raspund si eu in masura timpului... Sticker-ul "initial" e cel de mai jos :

[attachthumb=1]

post-7-1287784845636_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era o propunere pentru eventuala imbunatatire a logo-ului VOLVO-CLUB. Nu prea se "poarta" amestecarea a doua fonturi atat de diferite precum cele din sticker-ul actual. Apoi, culoarea aleasa nu este culoarea Volvo. Cele propuse de mine mai sus au fost facute in joaca dar s-ar putea gasi alte formule mai bune. Stiu ca nu e treaba mea dar m-am simtit dator sa intervin avand un background de experienta multimedia si stiind ce importanta are sigla acestui club, ea vorbind despre noi, membrii clubului. Dar inteleg ca e prea tarziu. Imi pare rau ca nu am fost alaturi de voi de la inceput...

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Nu exista aici "prea tarziu" :) Ne trebuie intr-adevar o sigla, insa am vrea sa nu o legam NEAPARAT de masina sau de semnul VOLVO, ci poate fi orice legat de personalitatea noastra, de ideile pe care le promovam, protectia mediului inconjurator, etc etc etc. Idei ar fi, problema este materializarea lor !

    Multumim mult pentru interes !  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

@framedraw...salut.....nu te contrazic ci doar te inteb ......care sunt culorile volvo ??? eu doar albatrul pe fond alb si invers am intalnit pana acum......iata si o poza..,..............mie mi se pare ok stickerul actual .....e simplu si original.............in curand voi comanda la firma unde lucrez cateva stickere ma gandeam ca pt mine mi le-as face putin mai mici ca dimensiune, voi face si cateva tricouri, poate brelocuri......voi reveni cu poze si cui i-i plac sa ma contacteze.....pretul va fi cel mai mic posibil si fara nici un adaos sau taxa din partea mea ;D  ( stickerele vor fi de interior si din folie reflectorizanta!!)

post-232-12877848736024_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@opus Cand vorbim de culoare nu ne referim doar la cele primare, complementare, etc. Dupa cum stii putem avea diferite tonalitati, nuante in care cantitatea de albastru pur variaza pe langa gradul de saturatie si de amestec cu alta culoare. Avem aproape o infinitate de tonuri de culori. Doar cateva se identifica cu un anume brand, de exemplu rosu Coca-Cola. Niciodata nu vei vedea alta nuanta de rosu folosit in logo-ul Coca-Cola, decat daca e decolorata de soare :)) si niciodata o marca inregistrata nu poate folosi intocmai acea culoare in sigla sa. Vorbim de lucruri foarte exacte. La fel si pentru Volvo-Club. Nu e obligatoriu sa folosim exact culoarea volvo dar mi s-a parut ca se vrea a fi, si atunci am semnalat acest lucru. Am luat ca referinta albastrul din logoul volvo care este putin diferit de albastrul folosit acum in stickere. Apoi, folosirea a doua fonturi avand o mare discrepanta intre ele, da de multe ori amatorism in perceptie. "Volvo" e scris cu serife in timp ce "club.ro", nu. Lucru minor in aparenta dar important in perceptie. Nu incerc sa tin lectii despre arta aici. Luati-le ca si recomandari. Nu intentionez sa fac o pasiune pentru schimbarea stickerelor volvo-club :) Eu nu am facut decat sa punctez anumite lucruri care mi-au sarit in ochi. Poate ca sunt si altele. Poate ca nu ne dorim un sticker cat mai aproape de perfectiune dar cand voi avea timp ( de s-ar gasi de cumparat, ce bine-ar fi :) voi propune o sigla mai buna din puctul meu de vedere. Deocamdata acest sticker pot spune ca este mai mult decent decat "simplu si original". Ceea ce nu e neaparat rau. Toate bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

framedraw, orice idee e binevenita !

Share this post


Link to post
Share on other sites

@framedraw.... :salut: dreptate ai , astept sa ai putin timp liber sa creezi stickerul considerat ok de tine.....eu voi comanda pana atunci stickerele si renunt la albastru in favoarea cyanului undeva la saturatie 85%....sa vedem cum va arata....numai bine si tie !!.... :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

imi poate spune si mie cineva unde gasesc breloc si sapca volvo prin cluj?

sau daca mai aveti de vanzare, as fi curios sa vad cum arata

ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

???

nu prea am timp, si ca urmare nici nu ma descurc grozav cu "navigatul" pe site sau forum, astfel ca am rugamintea sa-mi transmiteti niste imagini cu STICKERELE ! ( SI TRICOURILE, SHEPCILE SI BRELOCURILE), poate ma hotarasc sa iau si eu ceva.

tinu_lapusan2002@yahoo.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

As dori si eu 2 tricouri marimile M si XL, 2 sepci, 2 stickere si 1 breloc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now