Midnight Caller

Benzina sau Diesel ?!

59 posts in this topic

nici nu vreau sa folosesc power boxul. merg pe stoc.

ai dreptate cu frinele si ambreiajul. ai vreo propunere? ca io nu stiu la cine sa apelez.

cu suspensia , de asemenea , ai dreptate , dar in afara de rigidizare pe care o pot da jos mai tirziu, nu pot sa-i pun suspensii sport, ca nu o folosesc ca masina sport.

cu bmw-ul ramine valabil la vara. (cu conditiile mentionate ; pina la 210 cp, benzina, seria 1,3 sau 5)

filmare ok, martori citi vor. daca se va putea (si cred ca da) sa incercam sa si oprim 10 min circulatia. am mai facut-o si nu e greu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

incepe distractia  :D

Hai, ca pina la vara va fi gata si a mea :chip, evacuare 3 toli, suspensii si arcuri, intercooler + oil cooler marite, eventual (daca gasesc un pret bun) turbina 19T - ma duc in Suedia, la mama lor  :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iulirx, eu stiu ca un diesel poate fi competitiv, mai ales in conditiile pe care le doresti tu ptr intrecerea cu BMW-ul. Am mare incredere ca poti reusi.

In conditii de circuit, este cu totul alta poveste.

Daca esti dispus, sa investesti 4000 de euro pentru a scoate tot ce se poate din masina, te sfatuiesc sa mai iei in calcul inca minim 2500 pentru inlocuirea pieselor uzate/rupte... bucsi/brate fata/spate; bielete; pivoti; tampoane; etc... ce vor surveni dupa aceasta tentativa.

La diesel, in conditii de condus super sportiv, uzura/distrugerile sunt f mari.

Cum ti-am spus... sunt increzator in sansele tale dar trebuie sa fii constient de toate aspectele.

Asta in cazul in care vrei sa te mai intorci cu o masina de acolo...

Eu zic ca un buget de minim 10000EU, in care sa fie cuprinse unele upgrade-uri esentiale la masina, este un punct de start.

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi place topicul asta, prevad evenimente  ;D ;D ;D abia astept.

Sunt si Volvo-urile masini sportive dar nu toate din nastere ( exceptand modele R, si care mai sunt ) dar trebuie "trezite", nu degeaba le zice Sleepers, dar asta necesita ceva banuti, eu nu m-as arunca asa hop, tzop, desi mai dau si eu fum la altii care ma enerveaza cu fitele lor.

Uite cu 850-ul asta mi-ar placea si mie sa merg la Metro =))))))))))))))))))))))

http://volvo-passion.com/?s=volvette

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mosule... sorry dar asta nu e 850.

E clar ca are tractiune spate. Eu as zice ca e din seria 7 sau 9.  :D

Da, ai dreptate acum am vazut, e un 740  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da cu motor de corvette :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na las', atunci uite aci' unu pur

I love V8s  ;D ;D ;D:D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suna frumos v8ul!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now