Midnight Caller

Intrunire internationala in Slovenia

314 posts in this topic

:wav:

4 cars, thats GREAT!!!!!

Cant wait, to see all of you, only 10 days to go!!!

First beer is on me!! (or a couple of first beers ) :P

my friend, this is the first round of bier!  best regards from romania !

Share this post


Link to post
Share on other sites

am bagat nr. de telefon in agenda.

Bucurestenii, (adica grupul imens de masini care doresc de 2 ani sa mearga insa au alte prioritati - cum spune si bogdanel) - eu si vlpvlp vom pleca miercuri, spre seara, inca nu am hotarit concret - ca sa facem romanica pe noapte, linistit. Apoi dormim in Budapesta citeva ore, ne plimbam putin pe acolo si apoi o luam hotarit spre Slovenia. Sa vedem cum ne intilnim pe parcurs, vom tine legatura, fara probleme.

Am de facut si un anunt... Se pare ca voi pleca singur in masina... Cine doreste (si poate bineinteles financiar) sa mearga, il primesc cu toata inima linga mine. Daca nu doreste (sau nu poate/vrea) nimeni...asta e. Nu pot sa ratez aceasta Intilnire, a doua pentru mine, char daca voi face un efort financiar mai mare - momentele astea ramin si valoreaza mult in aceasta viata a mea.

  ...Inca mai sper ca nu vom fi doar 4 masini care vom merge acolo...insa eu sint un visator incurabil, cine stie?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ideea e sa ne intalnim pana la iesirea din tara, sa vedem unde,  voi pe unde mergeti spre arad ? cred ca o sa iesim pe la nadlac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,iesim pe la Nadlac.

Pana acolo cred ca vom merge Bucuresti-Pitesti-Sibiu-Deva-Arad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca o sa plec abia joi seara.

O sa ies pe la Petea (Satu Mare) pentru ca e mai aproape de mine.

S-ar putea sa ne intalnim numai in Slovenia :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e foarte bine si acolo  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari domnilor!

Poate ca multi ar vrea sa mearga dar, din diferite motive nu pot.

Sa ne reprezentati asa cum stim cu totii! Si asteptam cu drag pozele si impresiile de acolo.

Va urez drum bun, si sa veniti acasa sanatosi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ar fi bine sa me intoarcem prin croatia serbia. putem vizita zagreb si belgrad. e ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu pot merge prin Serbia deoarece am vazut acum cateva zile ca am pasaportul expirat.

Voi merge cu buletinul si se pare ca pentru Serbia trebuie pasaport.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vezi ca in slovenia intri din croatia. si acolo parca trebe pasaport, nu sint sigur, dar intereseaza-te !

ai timp sa-l prelungesti pina joi.

locul intilnirii e la 100 m de granita dintre slovenia si croatia, si de ajuns acolo, nu prea vad pe unde ai putea ajunge fara sa treci (intri) in croatia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa ajungi in slovenia , fara sa treci prin croatia, trebe s-o iei pe A5/E653 si ocolesti o groaza si la venire si la plecare.

drumul normal e pe A1/E65.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am interesat si in Croatia pot intra cu buletnul fara nicio problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

atunci DRUM BUN !

si distractie placuta : o sa vedeti voi, berea e o limba universala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

in croatia sigur trebuie pasaport

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vesti bune ;)

Cetatenii Uniunii Europene pot calatori in Serbia doar cu buletinul, dupa ce Guvernul acestei tari a adoptat, vineri, o hotarare in acest sens, anunta Rador.ro, citand presa locala.

Controlul la frontiera: pasaport sau carte de identitate valabile si un minim de 100 € / zi / persoana sau 50 Euro / zi / persoana in cazul in care exista invitatie din partea unui cetatean cu resedinta permanenta in Croatia sau voucher privind plata cazarii

Intre timp am sunat la amsadele celor doua tari si se poate calatori cu buletinul fara probleme.

Se pare  ne vom intoarce prin Croatia si Serbia.

Va pup :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

de la zagreb la belgrade aveti peste 400 km de autostrada libera. aoleoooo de ce stau io aci....mor de inima rea !

:violent1::machinegun::slap::sad2: :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai cu noi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, cu planorul poate...., sau dac-o iau inot. sau ma trimit singur prin fax, da , asta e cea mai buna idee...

poate nu ma crezi, insa as fi venit oriunde, oricit de departe ar fi fost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

de la zagreb la belgrade aveti peste 400 km de autostrada libera. aoleoooo de ce stau io aci....mor de inima rea !

:violent1::machinegun::slap::sad2: :'(

Dupa vestea asta am sa calculez vreo 2 litri in plus la cosumul de benzina.E pacat de portiunea asta de autostrada sa nu alergam si noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bunicica autostrada. merge sa ne lansam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cazare in slovenia acolo ?  totusi, sa ne auzim la tel sa stabilim detaliile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cazarea in Slovenia va fi la cort.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aline, nu prea sint detalii multe: bucurestenii pleaca miercuri seara pe la 21.30, mers lejer, in arad/alimentare carburant, ajuns in Budapesta si cautat hotel/cazare/mic dejun. Ne cazam in jur de 12.00, dormim citeva ore, ne trezim si iesim la plimbare pe racoare prin oras+cina la o terasa. Apoi somn, trezirea a doua zi pe la 9-10, mic dejun si plecare spre Slovenia. Ajuns acolo pe la 15-16, primele beri + salutul cu cei de acolo, montat cortul + cele necesare, un dus, etc.

Asa ca poti sa-ti faci un calcul - poate ne intilnim pe drum, in arad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,  ne vedem in arad.  toate  bune pana  la faza cu "montat cortul"  . la mine e ok, dar la nevesta-mea...  in vinica acolo nu-o fi nici un hotel ceva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now