Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest BGH

Diagnoza Volvo profesionala

43 posts in this topic

In cazul in care aveti probleme de natura electronica cu masina Dvs. Volvo, va stau la dispozitie cu o testare profesionala cu tester suedez dedicat. Pe langa deja notoriile coduri de defect (DTC), putem afla impreuna si interpreta date in timp real, activa componente (actuatori), toate astea conducand la o acuratete a diagnosticarii autovehiculului Dvs. Testerul suporta diagnoza si pe autovehicule mai vechi cu mufa OBD1 . Ne putem deplasa la domiciliul Dvs, dupa caz.

Cu stima,

Bogdan Gheorghe - 0722596905

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar testerul suedez dedicat este un... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat costa  verificare pentru volvo v40 99 td ?? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca mai asteptam cel putin 1 saptamana pana sa-si aduca aminte @BGH ca a postat si pe acest forum...

Dar are si nr. de tel. afisat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este suficient ca avem numarul sau? Omul si-a atins scopul ! ???;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil testerul e profesional, testarea e profesionala, dar "profesionistul" lipseste de la post ;D Cam asta e interesul pentru businessuri corecte in Romania. Deh..

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu tot va zic sa punem mina de la mina citiva de pe acest forum si sa luam unul SH cu care sa ne facem apoi treaba ani buni GRATIS...

Share this post


Link to post
Share on other sites

how much ? , vorba grecului....

c-ar trebui sa mearga pentru multe modele, ani , alea-alea...

punem noi, citiva si restul platesc , sa zicem 10 lei de diagnoza pina se recupereaza banii pe care nu i-am baut inca la intilniri volvo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma v-ati hotarat cine aduna banii sau daca se aduna banii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu adun banii - doritorii se pot inscrie. Mai este un tester bun - AUTOCOM.

"Compania AUTOCOM - SUEDIA va pune la dispozitie prin intermediul nostru, gama sa completa de echipamente pentru diagnoza motorului; incepand cu varful de gama - ADP 186 (diagnoza completa: paralel, serial, mecanica, osciloscop, multimetru) continuind cu CDP Pro (diagnoza seriala completa)". Cind i-am contacta pe suedezi - mi i-au pasat pe astia - filiala romaneasca (de ce am avut un sentiment nashpa cind mi-au dat link-ul romanesc?!), iar cei de aici, bineinteles ca la rugamintea mea de a-mi comunica pretul, mi-au spus ca voi primi pe e-mail toata oferta. Au trecut 12 zile si...Nimic - probabil ca la ei nu e criza, nu vor sa vinda nimic...

asta e site-ul :

"http://www.alexon.ro/automotive/produse/autocom/"  Este vorba de ADP 186 sau cu buget mai mic, dar aproape la fel de bun CDP Pro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu adun banii - doritorii se pot inscrie. Mai este un tester bun - AUTOCOM.

"Compania AUTOCOM - SUEDIA va pune la dispozitie prin intermediul nostru, gama sa completa de echipamente pentru diagnoza motorului; incepand cu varful de gama - ADP 186 (diagnoza completa: paralel, serial, mecanica, osciloscop, multimetru) continuind cu CDP Pro (diagnoza seriala completa)". Cind i-am contacta pe suedezi - mi i-au pasat pe astia - filiala romaneasca (de ce am avut un sentiment nashpa cind mi-au dat link-ul romanesc?!), iar cei de aici, bineinteles ca la rugamintea mea de a-mi comunica pretul, mi-au spus ca voi primi pe e-mail toata oferta. Au trecut 12 zile si...Nimic - probabil ca la ei nu e criza, nu vor sa vinda nimic...

asta e site-ul :

"http://www.alexon.ro/automotive/produse/autocom/"   Este vorba de ADP 186 sau cu buget mai mic, dar aproape la fel de bun CDP Pro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bine punem mana de la mana si luam un VCT SH , am vazut ca se gasesc pe la 1000 E

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cam cat ar trebui sa cotizam fiecare ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu fiecare - cine doreste. Cei care vor da banutzi vor avea apoi gratis toate diagnosticarile, resetarile, sfaturile de rigoare, etc. - argumentate conform Vadis & VCT.etc.

Iar ceilalti cind vor dori diag/reset/etc vor da o suma muuult mai mica decit la un service cu...pretentii cica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

totul bine si frumos, dar cine nu are "norocul" de a locui in bucuresti? da careva o tura prin tara cu aparatul dupa el? asa o data la 2-3 luni? sau e cu atat mai ieftin ca mi se renteaza sa merg de la baia mare la bucuresti si inapoi si eventual si o nopate la hotel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce nu putem pune problema si ca unii dintre bucuresteni se plimba prin tara si cand ajung intr-o zona pot face o strigare si cei interesati sa o puna de o adunare ad-hoc si o testare aproape moca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu fiecare - cine doreste. Cei care vor da banutzi vor avea apoi gratis toate diagnosticarile, resetarile, sfaturile de rigoare, etc. - argumentate conform Vadis & VCT.etc.

Iar ceilalti cind vor dori diag/reset/etc vor da o suma muuult mai mica decit la un service cu...pretentii cica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine doreste sa contribuie, ii astept cu toata inima - odata si odata tot trebuie sa luam pentru noi (forum) acest aparat. Si se va lua - pentru ca asa am hotarit. Nu se mai poate fara  ;)

Bineinteles ca luam aparatul cu noi prin tara, sa ne intilnim cu eventualii doritori de diagnoza, reparare, etc. Asta se intelege de la sine. Am auzit de preturi exagerate : o resetare de bec service 100 ron, o diagnoza 150 de ron...

Pentru cei care nu contribuie - v-ar placea o diagnoza cu 20 de ron, de exemplu ? Ca asa ar trebui sa fie - o nimica toata, bagi o mufa si citesti, mare scofala...Dar in romania totul este exagerat.

Ca sa nu umplem forumul, astept pe PM doritorii.

Aici o sa ajungem la un numitor comun privind suma minima, sa zicem un 50-100 de euro macar. Cine poate mai mult, cu atit mai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut la furnizorul dealerilor autorizati Volvo din State, oferta la VCT2000, cu 800$ . :blob9:

Fata de ce am vazut pe Ebay, imi pare o oferta f buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faceti un topic separat mai bine !

Eu sunt de parere ca ar fi bine sa dea fiecare cat poate, eu de ex nu am acum 50 de euro ca as da, am de cumparat un rulment de presiune si ala e 100 de euro  :(

Cel mai bine facem un cont si fiecare baga, cand poate si cat poate si se tine evidenta si atat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

intr-adevar e o oferta foarte buna

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.