rushenescu

Romania asa cum este ea

229 posts in this topic

Se pare ca suntem in continuare o cloaca, pardon, o tara plina de romani lipsiti de educatie si caracter! Nu am cuvinte.....daca il vedeam, sincer, il bateam si il puneam cu limba sa stearga! Culmea, zona impanzita pana in gat de cetateni, trafic si politie, chiar langa BNR!

Foarte urat, urat ca ne batem joc si in acelasi timp epuizam fara rost, ba chiar a paguba, din toate punctele de vedere resursele acestei tari! Nu pot spune decat RUSINE ROMANILOR :(

post-695-0-41288300-1359814491_thumb.jpg

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie sincer mi-ar fi tresaltat inima de bucurie ca nu mi-a scris cu un cui... Ca de obisnuit cu jegurile de oameni din tara asta, sunt obisnuit (buna vorba aia cu "e tara frumoasa, pacar ca e locuita").

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Experienta cu trenul:

Daca mai stie cineva double-decker-urile alea obosite de pe vremuri, carora le mai lipseau gratiile de la geamuri ca sa fie ca in India... ei bine au fost modernizate. Au prize la fiecare banchete, mi-am incarcat telefonul pana acasa; interior decent si adus la zi; usi automate, climatizare, iluminat, etc...

Nu a trecut jumate de ora de la plecarea din Bucuresti si era plin de coji de seminte, ambalaje... desi sunt cosulete de gunoi ok si functionale (goale). Nu mai zic de chiuveta de la baie plina de urina...

Cand am auzit un spargator de seminte, cu remarca la alta situatie de indisciplina asemanatoare "asta e romania, astia sunt romanii", mi-a venit sa-i sparg fata.

Astia ar merita sa le bagi pe fereastra casei, pe topoganul unei betoniere, tot ce au lasat in casa tuturor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oamenii de stiinta au inchis 5 maimute intr-o camera. In mijlocul camerei au pus o scara si deasupra scarii niste banane.

De cite ori o maimuta se suia pe scara sa ia banane, celelalte 4 erau udate cu apa.

Dupa 1 luna de zile maimutele au inceput s-o bata pe cea dintre ele care incerca sa se suie pe scara.

Atunci una dintre maimute a fost schimbata cu alta noua. Primul lucru pe care a incercat sa-l faca aceasta maimuta a fost sa se urce pe scara sa ia banane vazind ca celelalte nu se duc la banane.

Bine-nteles a luat bataie de la celelalte si intr-o luna nu s-a mai suit nici ea pe scara.

Dupa inca 1 luna o a doua maimuta din cele vechi a fost inlocuita cu una noua si istoria s-a repetat : nici aceasta nu s-a mai suit pe scara dupa ce a fost batuta de celelalte 4.

Si tot asa pina au fost inlocuite toate maimutele vechi cu unele noi. Acum nimeni nu le mai uda cu apa pentru ca nu mai era nevoie : cum o maimuta incerca sa se urce pe scara , minca bataie de la celelalte.

Acum ,daca am intreba pe oricare din maimutele din camera : de ce bateti maimuta care incearca sa se urce pe scara , raspunsul ar fi :

Nu stiu, tu nu vezi ca asa merg treburile p-aici ?

Raspundeti si voi la intrebarile :

Cine erau maimutele vechi, cine erau maimutele noi, cine erau oamenii de stiinta, si cum se numea camera.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now