rushenescu

Romania asa cum este ea

229 posts in this topic

Cit de prosti putem fi ?

Adrian Nastase e acuzat ca a dat mita in 2004 niste dolari. Acesti dolari sint la dosar, exista cu numere si serii !!!

Acesti dolari au fost tipariti de USA in 2005 si pusi in circulatie in 2006.

Parchetul sustine ca ACESTI bani sint corp delict !!!

Ps. n-am nimic cu politica, doar exemplul e din politica.

INCREDIBIL !!!! INCREDIBIL !!! cita puscarie merita procurorul ala ?

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merită mai multă puşcărie decât Adrian Năstase, cu siguranţă, căci nu e destul că e prost, dar el se crede deştept, ceea ce constituie circumstanţe agravante. Nu că A.N. ar fi curat, dar nici sa-l murdareasca mai mult un procuror.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Iulirx, asta nu poate decat sa ne bucure, inseamna ca Romania(sau cineva din RO) are tehnologia "time travel", asta inseamna ca saltul in timp este o realitate nu o fictiune . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar două ţări din lumea asta se mândresc cu statutul de "ţara tuturor posibilităţilor", SUA şi România !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cit de prosti putem fi ?

Adrian Nastase e acuzat ca a dat mita in 2004 niste dolari. Acesti dolari sint la dosar, exista cu numere si serii !!!

Acesti dolari au fost tipariti de USA in 2005 si pusi in circulatie in 2006.

Parchetul sustine ca ACESTI bani sint corp delict !!!

Ps. n-am nimic cu politica, doar exemplul e din politica.

INCREDIBIL !!!! INCREDIBIL !!! cita puscarie merita procurorul ala ?

Putem fi foarte proști în special atunci când ascultăm numai vocea mas mediei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

România este ce este; nimic mai mult, dar nimic mai puţin!... ca fiecare din noi!

N-am să pot schimba faptul că sunt român. Voi puteţi? Urăsc ceva la felul de a fi al românului? Înseamnă că-mi pasă!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate si...tara care-i lasa pe altii sa-i conduca prost, pe cei care se zbat ca pestii pe uscat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce sa fie ? s-a produs o restauratie .... de acu incolo o sa revedem scarbele de

care ne saturasem : ilici kgb , nastase si, desigur, derbedeul de crin impreuna

cu poanta guvernului ... sa ne fie de bine, ne meritam "liderii" - un golan sadea

si un neica nimeni premier strunit din umbra sa ne tina discurs in limbaj de lemn .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa fie adevarat?

Romania,tara oricaror posibilitati .... si mai toti vor sa plece sau pleaca in afara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam devreme pentru critici. Un pic de incredere nu strica oricarui guvern, macar la inceput de mandat. Cat despre restauratie si kgb, hai sa fim seriosi. Actualul premier e ca un bebelus nou nascut in comparatie cu MRU si cu mentorul sau de la Cotroceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce sa mai cer de la copii daca basescu face poze cu lumea in timp ce ministrul de externe vorbeste....

Ce sa mai cer de la copii cind basescu spune ca lui nu i-a placut cartea , dar a ajuns presedinte...

Ce sa mai cer de la copii cind presedintele fura telefoane in direct...

O sa le cer sa ignore. Nu stiu ce-am sa le spun cind ma vor intreba : de ce ?

Cum dracu' basescu ma reprezinta pe mine , ca roman ? Asa sint eu ? Cum dracu' un bisnitar (lucru pe care el insusi il recunoaste) cu covoare, blugi, tigari ma reprezinta pe mine ?

Cum as putea sa-mi explic acest lucru ? Cum sa-i spun unuia : nu fura staul, cind insusi presedintele se lauda ca fura statul ? Vai de capul nostru !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai, ca acum vrea sa bea si sa manance hahaind la Bruxelles, la un meeting pe teme economice. Ca se si pricepe ! Oricum nu e in competenta Presedintelui asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cind il vad pe basescu rizind prieteneste in timp ce spune timpenii, parca vad un volvo "R" luat la mina a 12-a , de 300 cp , trecut pe gaz, ca e mai ieftin...Bleah !

Basescu chiar reprezinta trecerea pe gaz a masinilor puternice. Asa sintem (nu toti), ne dam mari cu saracia spirituala ! Am vrea sa fim respectati fara sa facem nimic !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce sa cer de la ilici kgb?

Ce sa cer de la nastase?

... astia sunt acum pe cai mari, dar , te pomenesti ca din bun simt apar destul de rar pe sticla ...

sau, cumva, dupa jaful de 10 ani si trei mandate de presedinte or fi devenit patri(h)oti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai de ce sa mai votezi? daca vor pune vot uninominal pur, nu mai e nevoie, se vor alege singuri ...

totusi, ca sa te simti impacat voteaza cu oricare : cu hotii din opozitie sau cu hotii de la putere, nu are

absolut niciun soi de importanta ...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai Alex, mai las-o dracu'....

tu nu vezi ce e in jurul tau ? te uiti si vezi !

vezi citi comunisti (falsi, insa mari doritori de comunism) sint deranjati de riscul muncii ?

Citi oameni d-aci sint corecti ? Citi au CURAJ ? putini ! forte putini !

Cind vad oameni cu virsta ta cit de moi sint , mi se face mila de voi.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

io cred ca vine feraru in slovenia. si daca nu vine e porc, magar, si ce e cu aia mai lunga. sau cioara, sau papagal, sau un om de care daca va luati va pun in cusca !

Nicule, draci maninci !

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Iulirx : "Cind vad oameni cu virsta ta cit de moi sunt , mi se face mila de voi."

Mersi iuli draga, da sa stii ca ai sa te inmoi si matale candva, inevitabil ...

dar, de curiozitate, de ce ma consideri moale? ... mila e un sentiment crestinesc, daaaa :crybaby:

... si pe mine ma apuca uneori ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now