Victor

Mostra de cretinism!

25 posts in this topic

Pai eu de eram politist direct o legam de Passat si o trageam de acolo sau sunam instant la aia cu parcarile sa vina sa o ridice.

Ce tupeu de pitzipoanca pe ea, dute ma-n durerea mea

Cica actele la control, wtf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce mai poti sa comentezi :D :D

Asa tara,asa oameni :D.Sunt mandru ca sunt roman :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce mai poti sa comentezi :D :D

Asa tara,asa oameni :D.Sunt mandru ca sunt roman :D :D

da' macar nu esti femeie....

ce-mi pare rau ca n-a venit alta "frumusete" s-o blocheze si pe ea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da......,femei ,barbati,90%sunt la fel :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau ca nu am postat la  "De ce m-am saturat de Romania". Acolo se incadra!

Va rog sa nu-mi spuneti ca si in alte tari se intampla si sa imi argumentati cu filmulete de pe You Tube!!! Se intampla si acolo dar nu zilnic si nu in acelasi oras, cu acelasi sofer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai corect ; de ce m-am saturat de prosti.

ca nu numai la noi sint atitia pe metru patrat

Share this post


Link to post
Share on other sites

da' macar nu esti femeie....

Afirmatia asta chiar nu isi avea rostul.

Iulirx vad ca tu chiar ai o problema (sau mai multe) cu femeile.... imi pare rau sa trag concluzia asta dar alta nu am.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vai!!!! Dar STAI! Tipa e chiar IDIOATA!  "Ai observat ca blochezi intrarea la banca? Da, am observat! Si ?!? Si acuma o sa plec..." Incredibil!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D :D :D :D :D

Ca sa fim misogini pina la capat - si sa se supere irina pe noi:

ce vroiai sa iasa dintr-o ...coasta (adam) ?

Scuze, dar nu m-am putut abtine.

:D :D :D

P.s. Si barbatii...sint niste porci - cum spunea Elena Carstea  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omuleti dinastia/dinastea intalnim in trafic, in parcari si pe trotuare o gramada da tipa chiar a spart toate topurile  ;D:hammer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Afirmatia asta chiar nu isi avea rostul.

Iulirx vad ca tu chiar ai o problema (sau mai multe) cu femeile.... imi pare rau sa trag concluzia asta dar alta nu am.

la virsta mea inca n-am nimic cu femeile.

meteoric : aia era sau nu femeie ?

e adevarat ca femeile , in proportie de 95 % sint prosti conducatori auto ?

poate tu nu esti, insa faci parte , daca e asa, din cei 5 %

ca sa nu mai zic de altele.

mai bine spui ca benzina e mai buna ca motorina......ca poate nu zic nimic.

n-ar fi mai bine sa ne iubiti , SI GATA ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

de ce oare vor egalii nostri sa fie egali cu noi , cind egalii nostri , oricum ne conduc ?

sau , poate, vor sa mai renunte la dreptul de a fi protejati, gidilati in amorul propriu, ridicati in slavi, sa devina egalii nostri ?

pa! plec in grecia , unde - surprise - e patriarhat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vreau sa mi se interpreteze vorbele in nici un fel, sotia mea conduce binisor, relaxant as putea spune, dar, (fara suparare si ranchiuna), de cele mai multe ori situatiile hilare, de neinteles, cele mai proaste rezolvari si asa zisa "inocenta blonda", nu de la noi vin. Nu trebuie studii si cercetari, doar uitati-va in traficul de zi cu zi....   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare normal, dar nu corect, ca "voi" sa observati in minunatul trafic de zi cu zi inocentele blonde, cand gresesc si sa le si tineti minte...

Dar  pe ghiolbani cu sutele care fac porcarii mult mai grave si periculoase in trafic de ce sa ii retineti? Nici eu nu as vrea imi ocup memoria cu astfel de imagini...

Eu cred ca daca s-ar face studii si cercetari ati fi suprinsi sa descoperiti ca situatia nu e chiar asa cum vi se pare doar uitandu-va cu ochii vostri subiectivi... ;)

(A nu se interpreta interventia  mea ca si o aparare la adresa idioatei din subiectul prezent.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bag si eu in vorba, desi fac doar 10km/zi prin Bucuresti. Dar pe cuvantul meu daca m-a lasat VREODATA, in 10 ani de carnet, vreo FEMEIE, sa ma bag si eu de pe vreo straduta sau dintr-o parcare, chiar daca era blocaj in fata ei si castiga distanta doar de o masina. Sa zica si ea "hai ma amaratule, treci si tu in fata ca oricum eu n-am unde sa ma duc". Nu frate, tin de volanu' ala ca de ouale lu' barba-su' si ii da inainte like there's no tomorrow.

Ca sa nu mai zic de parcari. Am o mostra vis-a-vis de firma unde lucrez care tocmai a pus o Toyota Yaris pe locul in care incapeau doua Mercedesuri E-Klasse. Fix vorba aia, "Moise s-a c.acat si-a plecat".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mama mea schimba dupa 15 ani de permis la 3500-4000 treapta de viteza si sta in scaun ca la plutonul de executie. Prietena mea nu face un viraj cum trebuie si daca se intampla sa treaca vreun tir pe langa noi e prapad. Odata era sa intram intr-un gard de pe sensul opus la un viraj la dreapta unde aveau loc sa intre vreo 5-6 masini una langa alta pentru ca nu poate aprecia cum trebuie sa iei de volan la un viraj. In linie dreapta n-are probleme ;D.

Tata mi-a zis la 18 ani sa ma feresc de femei si de biciclisti. Cred ca e ceva adevar in aceste prejudecati, femeile avand un simt practic redus in comparatie cu barbatii, referitor nu neeaparat la mersul regulamentar cat la mersul cu masina in sine.

Trebuie totusi sa ne gandim si ca fiind mult mai putine, greselile lor ies in evidenta mai mult ca cele ale masculilor. Culmea, cel mai bun sofer pe care il cunosc si care conduce destul de agresiv  dar si prudent este cumnata-mea.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

irina, nu generalizeaza nimeni aici, ce naiba ? Nu trebuie sa te superi, am dat exemple doar de "mutante" - nu de cele care conduc bine.

Pe mine cel mai mult ma intristeaza asta: de fiecare data cind ma intreb in trafic (vazind cum conduce) : "oare este o femeie la volanul masinii din fata ?"  - Intotdeauna observ ca da.... Sec, trist, adevarat sau spune-i cum vrei tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Ma bag si eu in vorba, desi fac doar 10km/zi prin Bucuresti. Dar pe cuvantul meu daca m-a lasat VREODATA, in 10 ani de carnet, vreo FEMEIE, sa ma bag si eu de pe vreo straduta sau dintr-o parcare, chiar daca era blocaj in fata ei si castiga distanta doar de o masina. quote]

Iti dau dreptate, am constatat si eu lucrul acesta

Cel mai "drag" insa imi este cand fac fapte din astea bune si las soferi barbati sa iasa de pe vreo straduta, dupa care nu primesc nici un semn de multumire, o avarie aprinsa,un salut cu mana.

cineva mai demult mi-a spus ca in trafic nu exista soferi femei si soferi barbati,exista doar soferi. Punct. Pana la urma tot de bun simt tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista si femei care conduc bine! Ca sa ma laud, de exemplu, nevasta-mea. :D  Frate, cat ii place covrigul, nu iti vine sa crezi... Si, cand e singura, muzica la maxima si viteza (mi-au spus prietenii, ca ea ocoleste aspectul :P). Nu am nici cea mai mica grija sau strangere de inima cand pleaca pe undeva, la drum mai lung sau mai scurt, si eventual si cu fiemea...

Bine, ii place si claxonul, mama-mama... Se baga inclusiv cand sunt eu la volan sa ii claxoneze pe pietonii care dorm pe trecere, sau soferii care dorm la semafor  ::) A fost ofticata pe mine o luna intreaga, ca nu reparam unul din claxoanele S40-ului, si, cand apasa pe buton, se auzea doar amarata de smiorcaiala, total inadecvata scopului :D

Deci mai sunt si ok... Si mai exista si cazuri fantastice, pe care sunt sigur ca nici unul dintre noi, pilotii astia smecheri ce ne dam, nu suntem in stare sa le egalam. De exemplu, cati dintre voi sunteti capali sa ocupati 3 (trei) locuri de parcare cu un Tico??? Eu mi-am batut capul indelung, si nu am gasit solutie :D

PS - Din pacate, Alex, cred ca nici nevasta-mea nu ti-ar da prioritate. Nu face chestii d'astea. Must arrive first all the time, no matter what. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine m-am bagat una ( de fapt erau 3 in masina ) ieri intr-un crater de pe banda 1. Am incetinit unpic si am luat un pic stanga dar ff putin sa incalec craterul, probabil ca ea s-a speriat sau nush ce a crezut asa ca a venit in lateralul meu si m-a tinut acolo, nu am avut ce face si am trecut prin crater coborand sfinti, apoi am "zburat" literalmente de acolo de nervi, nu pot sa inteleg ce a avut cu mine.

Nu prea am treaba cu femeile, am intalnit si femei care sa ma lase sa ma bag, dar am intalnit si speriate sau care m-au injurat, datcu dumnezei, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la o pustoaica ametita, probabil incepatoare pe masina luata cadou de parinti, am ajuns sa discutam de femeia la volan.

Cred ca a avut mare noroc ca nu a condus prin Bucuresti, probabil lua bataie aici. Pare pe undeva in Ardeal unde oamenii sunt mai molcomi si au tratat situatia fara sa se crizeze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad ca pe mai multe subiecte s-a ajuns la discutii legate de femei...

Spune unu ceva, mai pluseaza altul cu inca ceva. Va intelege lumea ca avem ceva cu ele... ce sa mai zic de fetele de pe forum. Eu unul, m-as simti prost in locul lor, chiar daca nu as fi vizat personal.

Hai sa lasam balta comparatiile astea (oricat de testate ar fi), ca nu ne prea da bine.

Pana la urma femeile nu sunt mai periculoase decat "baietii de baieti"; "soferii de bmw-uri"; soferii de dacia 1300 care merg cu 70km/h pe portiuni de drum unde nu se poate depasi sau e interzis acest lucru; cei care iti taie calea iesind de pe o straduta laturalnica, numai ca sa te mai opreasca odata dupa maxim 150m, facand dreapta sau stanga... si orice vitezoman care nu tine cont de nici o regula.

Pana la urma toti cei descrisi mai sus, ne fac sa ne reamintim slabiciunile. Sa nu uitam ca un sofer nervos face mult mai multe greseli decat unu care isi vede de treaba.

Respectul e pentru toti participantii la trafic: fie ca ne place sau nu.

O0

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D :D :D :D :D

Ca sa fim misogini pina la capat - si sa se supere irina pe noi:

ce vroiai sa iasa dintr-o ...coasta (adam) ?

Scuze, dar nu m-am putut abtine.

:D :D :D

P.s. Si barbatii...sint niste porci - cum spunea Elena Carstea  :D

Daaaaa...pentru ei s-a inventat "gripa porcina"!  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now