Guest adrian83xx

cine a atins 260 km/H pe circuit?

273 posts in this topic

Pai normal ca trebuia, oricum tu simti cel mai bine limitarile astea de fizica, ia pune boostul la 0.6 BAR si vezi care e viteza maxima, dupa care pune la 1,1 si vezi cum sta treaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am refacut testul cu viteza maxima....pe ceas este 270 km/h dar pe gps viteza era de 239 km/h. cat de reala este viteza indicata de gps?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu GPSul are +- 10km/h dar nu ma citati.

@NDB1177

Orice volvo relativ nou are o limitare de pedala undeva. mi s-a intamplat cu S60ul R cand am fortat o treapta si am stat prea mult cu pedala la podea in treapta a doua pe la 100sicevalaora (ma uitam la drum :) )

Mi-e si mie putin greu sa vad un 2.0T zburand asa repede la viteze mari. Stiu doar ca T6-le meu la XC60 trage ca posedatu de la 70km/h in sus pana in limitarea de top speed. Iar depasiri de la 150 in sus sunt o placere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si T6-le nou e de 3L nu de 2.8L si are ceva mai multi cai si o cutie de viteze pe masura, oricum toate XCurile sunt limitate electronic si mai mult de 210-215km/h nu poti prinde dar pana acolo e o placere daca ai un motor pe masura .

Share this post


Link to post
Share on other sites

recunosc !  pana la 200-210 /h  rupe asfaltul,  mai sus as vrea, dar n-am ajuns. oricum,  fuge de rupe. dar parca se poate si mai bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca avem un membru vechi a carui semnatura suna cam asa" nu mergeti cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul vostru pazitor", fain nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, nenea Maurice care-i rupea gura cu 220km/h pe A2... Nu de alta, ca mai mult nu mai vroia desi era cu acceleratzia prin radiator ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stii de ce nu? Atat putea si ingerul lui.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha ha ha  :D  Da` stiu ca dadea din aripi... si nu prea mergea la aspiratie  : fal fal fal fal  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

am refacut testul cu viteza maxima....pe ceas este 270 km/h dar pe gps viteza era de 239 km/h. cat de reala este viteza indicata de gps?

este foarte reala cea indicata de gps. diferenta dintre ceas si gps se numeste eroare tahograf si este prezenta la orice vehicul: maritim, aerian sau terestru, mai putin cele cosmice, dearece se presupune ca in spatiu sunt intrunite conditiile ideale de deplasare .

un sicriu costa intre 400 si 20000 lei. choose your's size.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moama ursule ce te-ai maturizat de cand te-ai insurat, sau sa fie de la statul in casa?  ;D

@Alex masina lui nenea Maurice e limitata la 210km/h ca orice XC de altfel adica pa` limba romana orice XC60/XC70 sau XC90 prinde maxim 210km/h indiferent de cati CP are, asa ca nu stiu ce 220 ai vazut tu ca maxim erau 210 ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

210-220... tot in spate eram ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

hopaaaa.....

[attachimg=#]

pe cuvint, de n-oi merge numa' intr-a 4 a la 80 ,si sa indrazneasca vre-un bmw-eu sa treaca pe linga mine... ;D

ce-as vrea sa fie un m5, eheeee.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe primul loc e o motocicleta (cu 4 roti)  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

        Interesant site-ul.Se schimba limba in engleza  sus in coltul drept

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am peste 250 cp si prind grelut 250km/h.S80-ul 2.0T de 180cp nu prinde sub nici o forma 250.POVESTI!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am peste 250 cp si prind grelut 250km/h.S80-ul 2.0T de 180cp nu prinde sub nici o forma 250.POVESTI!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e iarna - acum e anotimpul lor (a povestilor). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am ajuns la 217km/h. Din cate am inteles e limitata la viteza asta sau ma insel??

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Hmmm

Cum ultimele 2 pagini ale acesui topic (interesant, de altfel) au fost pline doar de "intepaturi" si alte mici nenorociri de orgolii nestapinite, au fost sterse.

Nu am dat nici o avertizare inca, sint in toane bune azi.  :-*

Sa revenim, va rog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixxx-ule, lasa lumea sa "zareasca" ce specimene se inscriu pe forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now