Guest adrian83xx

cine a atins 260 km/H pe circuit?

273 posts in this topic

matrixx, ok. e un forum  la care esti moderator. adica moderator si atat. punct. e un soi de sentiment care bate inspre complex de superioritate care te incearca sau e doar un soi de comic care te face sa pui commenturi la final de interventii? Sper sa fie comicul. adica sper cu s mare. ca singurul lucru care ne diferentiaza aici este posibilitatea ta de a face interventii in posturi. atat. si daca vrei poti sa-mi dai ce avertizare vrei tu. io sunt impaciuitor de fel, dar ma calca pe nervi superioritatea. iar pe forumu asta sunt cativa care sufera peste poate de complexe de genul asta. oamenii uita ce toate animalele sunt egale. adevarat, unele sunt mai egale ca altele, dar nu cred ca in aceste conditii social-material-intelectuale e cazul sa ne spunem cuvantul. sau poate nu aici. ok?

in rest, nice. imi place. oamenii isi iau job-ul in serios. si cu si fara avertismente.  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

matrixx, ok. e un forum  la care esti moderator. adica moderator si atat. punct. e un soi de sentiment care bate inspre complex de superioritate care te incearca sau e doar un soi de comic care te face sa pui commenturi la final de interventii? Sper sa fie comicul. adica sper cu s mare. ca singurul lucru care ne diferentiaza aici este posibilitatea ta de a face interventii in posturi. atat. si daca vrei poti sa-mi dai ce avertizare vrei tu. io sunt impaciuitor de fel, dar ma calca pe nervi superioritatea. iar pe forumu asta sunt cativa care sufera peste poate de complexe de genul asta. oamenii uita ce toate animalele sunt egale. adevarat, unele sunt mai egale ca altele, dar nu cred ca in aceste conditii social-material-intelectuale e cazul sa ne spunem cuvantul. sau poate nu aici. ok?

in rest, nice. imi place. oamenii isi iau job-ul in serios. si cu si fara avertismente.  ::)

Psihanaliza cu S60 R.  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

emi-act, nu am avut inca onoarea sa te cunosc personal, sa pot sa ma uit in ochii tai frumosi cind vorbesc cu tine. Din spatele tastelor multi monstri rasar.

Iar acum, ca vad ca te maninca gingia unde sper sa (mai) ai maseaua de minte:

Sint moderator si atit ? Am ajutat benevol si am sa mai ajut cit voi putea o gramada de oameni de pe acest forum, si numai. In opinia ta, da, sint doar moderator. Si atit. Sint moderator nu pentru ca am vrut sau cerut eu, ci pentru ca asa s-a dorit de catre altii. Am dat dovada in 99% din cazuri de Cumpatare, Bunavointa si Omenie - 3 calitati care ma fac sa ma simt uneori ca un dinozaur - asa de rare sint in zilele de astazi...

Daca ai ceva sa-mi spui personal - cum vad ca o iei personal ca pe toate celelalte postari la care ai raspuns celorlalti - da-mi PM, de aceea exista optiunea asta, nu aici, in public, pentru a polua topicul. Si nu te mai inflama atit, eventual vezi ca pe "forumu asta" sint o gramada de Oameni mai putin docti decit tine - si ii pui in dificultate cind iti citesc randurile cvasi-pseudo intelectuale. Vezi, daca o cauti bine de tot o sa o si gasesti...ce sa-ti fac.

In rest, sint un Om. Sau, cum spui tu - moderator si atit.

Sper sa fie ultima interventie Off-topic de pe "forumu asta" a ta. Altfel, fiind moderator (si atit) iti voi sterge fiecare rand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OFF TOPIC .

Si ziceai ca eu am ceva cu Seby de la Racingcode ;D

Oricum s-au spus povesti frumoase pe topicul asta, îmi pare rau  ca nu am prins cu ce te-a impuns EMI .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow!

1. pseudo-intelectuale? imi pare rau... mici rautati? sesizam cumva niste mici rautati? pacat... de la asa un Om...

2. Daca adevarat ai ajutat, foarte bine, de aia este forum, ca sa ne ajutam.

3. Ca sa ne ajutam! nu ca sa ne aratam muschii cu fraze genul "iti voi sterge fiecare rand". be my guest! asta nu inseamna decat ca ti-e frica de polemici publice si-ti impui dreptul (pe care ti-l poti impune, ca de' nu e un forum public ci unul privat)

4. eu nu iau personal nimic, am citit cu interes multe posturi de aici, ba chiar am venit si la o intalnire, dar la chestii de genul "nana la benzinari" si alte umflaturi de genul manelist, da, atunci o iau personal.

5. nu am nici o problema cu pm si alte lucruri si nici nu sunt monstrul din spatele tastelor. you can google me "emanuel parvu". nu am nimic de ascuns.

6. "iar acum ca vad ca te manaca gingia... maseaua de minte?" - hello! aici in acest mediu virtual moderatorii propusi au senzatia ca sunt sefi peste cineva si de aici atitudinea de zei? come-on nene... moderatorul e la fel ca ceilalti, doar ca se presupune a fi mai priceput si face mai multe posturi (evident pentru a ajuta, ca de aia e moderator). deci. moderator. nu zeu. si nu cu plecaciuni. dar daca altii doresc sa fie priviti de sus e treaba lor.

7. chiar am ochii frumosi

8. si cu cvasi-pseudo?.... ce sa zic... mda, poate dupa masterate si doctorate, mda... ma mir si eu cateodata de umanitatea oamenilor. ca un simplu om ca si tine. si poate folosesc si cuvinte mai lungi de 3 litere.

9. iar de facut... ce sa-ti zic... cam ce crezi tu ca o sa gasesc? imi dai banned pe forum? come on again... amenintari de la un simplu om?

10. si cu asta, daca esti chiar om, lasa aceste randuri pe forum sa le citeasca toata lumea fara sa-ti impui puterea tastelor. ca e simplu sa-si faca lumea un forum si sa interzica pe cine au ei chef. imi fac si eu un forum si interzic oamenii. ca daca asta e singura metoda de impunere, why not?

11. si scuze tuturor pentru off-topic. in general, discutiile deviaza. suntem toti sub factorul conditiei umane si atunci...na' mai facem si comentarii.

12. cu drag pentru toti utilizatorii si vizitatorii, sper ca lucrurile de acum inainte sa fie fara nervi si cu multa voie buna. sau umor. si fara zeitati. ca de aia a fost revolutie  ;)

13. nimic. doar ca imi place cifra 13.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OFF TOPIC desigur, cer iertare

1.emi-act : scuze ca intervin intr-o polemica devenita deja "privata" , dar de ce atata raca? si ... lauda de sine ...masterate, doctorate..., nu cumva suna  a lipsa de modestie? vrei neaparat sa stim toti cu cine stam de vorba, sa avem grija ca nu cumva sa-ti gresim cu ceva?  e dreptul tau sa nu-ti placa de matrixx sau de altcineva de pe forum, dar, normal ar fi sa tii pt tine chestiile astea, fobiile personale nu fac obiectul acestui Forum  >:(

2.matrixx : stiu ca nu ai nevoie sa-ti sar in aparare, dar modul in care se pune probl e, din partea lui emi-act desigur, mult prea dur, poluant, nefolositor si nepotrivit cu Forum-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnul emi-act ne indreapta asa, ca din intamplare, catre goagal, ca sa vedem si noi cu cine stam de vorba. Si asa aflam ca binevoieste sa ne onoreze cu prezenta un mare Om/Actor. Care Om/Actor a binevoit sa scrie vreo 30 de posturi in 2 ani. Si care considera ca e un privilegiu al nostru sa ii citim pasajele intelepte si pline de miez automobilistic/filozofic. In fine, eu unul astept macar ceva filmulete/fise dyno cu  monstrul ale carui performante fac de rusine orice diesel. Asta fiindca topicul este "cine a atins 260 km/h". Cat despre frustrarile generate probabil de bataitzele si nana-urile pe care si le ia Omul de pe la wrx-uri/evo-uri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

again wow! chiar credeam in capul meu ca o sa ne amuzam. si era o discutie cu matrixx. dar... se mai inseala omul. va salut cu raspect! pe toti.

ps.1 nu prea iau nana de la wrx sau evo. nu prea ma bag in nana.

ps.2 nu e vb de lauda. era un raspuns la pseudo-intelectual (adica daca omul se apara, atunci e laudaros)

ps.3 imi pare rau de mica intruziune in comunitatea atat de studioasa de volvo si atat de plina de umor

ps.4. scuze din nou pentru off-topic.

ps.5 aici vulturul cheama baza, receptie

ps.6 over and out

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragilor, ma bag si eu in discutie aiurea...Voi vedeti ca baiatul asta adrian83 doar a aruncat pastila si n-a mai scris nimic la postul asta? Nici n-a mai intrat pe forum de pe 15 dec. si din cele 5 posturi ale lui 3 sunt despre viteze ametitoare. Daca ar sti ce "furtuna" a provocat...:)

Chiar are rost sa va certati? Eu zic sa va dati mainile, chiar n-are rost sa continuati in tonul asta  :-*:-* :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m-am oprit. Intristat.

Si mi-e demult lehamite de toate cite sint.

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc Laura.

si ... felicitari pentru fetita din poza. cea mai mare realizare a unui om.

multumesc

ps. si eu. matrixx, chiar nu era nici o ofensa. doar o aparare ca posesor de volvo, unui tip de limbaj. atat.

daca am ofensat pe cineva, imi cer scuze public

Share this post


Link to post
Share on other sites

O noapte furtunoasa – varianta Matrix, in care a jucat Emi Parvu. E de mare ras…

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa intram in normalitate :

s60 d5 230cp / 500nm vit max reala = 242 km/h

[0-100 km/h 7.8-7.9s]

(in conditii normale : inclinare +/- 1%, vint < 10 km/h, cauciucuri la presiune normala -38 psi-,autostrada)

urmeaza emi-act...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti sigur ca nu era inclinatia mai mare ? Cate rpm aveai la viteza aia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

la ochi parea plan. (ce inclinare poate avea strada intre cimpina si ploiesti ?) h-abar n-am de rpm-uri ca eram cu un ochi pe trafic (e trafic al dracu' de aglomerat la viteza asta) cu altul la gps. probabil era undeva la 4300...rpm

dupa ce pun cauciucurile de vara (prin martie, aprilie) fac si un filmulet pe traseul cimpina ploiesti. si cu d5-ul si cu rs-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu rapoartele cutiei (a 6-a si finalul) ca as fi putut sa calculez. dar e mai bine cu un filmulet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il cunosc personal pe Emi si pot sa spun ca e un tip cat se poate de NEinfumurat si fara aere de superioritate. Speram atunci cand am dat drumul la acest forum sa se evite orgoliile si "scanteile" personale, dar se pare ca undeva trebuie sa ne cocoshim noi, ca deh... suntem barbati si asta ne defineste :))

Eu zic ca asa cum s-au potolit lucrurile si cu @andy.ro , la fel o sa se incheie si aici.

Ca sa inchei cu off-topicul... Emi, cand te mai vedem spanzurandu-ti "nevasta" la "Howard Johnson" ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si foarte pasionat de masinile sportive sau cel putin asta e concluzia la care am ajuns din discutia avuta cu el la intalnire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ parola: tu chiar ai vazut varianta matrix in care am jucat eu in "O noapte Furtunoasa", sau e coincidenta de nume cu matrixx si discutia anterioara?

@ everybody: ultima creatie de cinema : "Amintiri din epoca de aur"- partea 1 (regia Cristian Mungiu)

@ everybody - la teatrul Metropolis - ultima creatie http://www.teatrulmetropolis.ro/index.php?p=detalpiesa&idp=28. cand se programeaza, dati un mes inainte si aveti invitatie

@ bogdanG - foarte pasionat. sunt pe ultima suta de metri cu un site de masini (vanzari si schimburi auto) o sa va anunt la momentul potrivit.

@ iulirx:  si atunci dau io o bere! na! ;)

@ midnight : iar de tine ma ocup io!... personal!  ;) cu tot cu invitatie

Share this post


Link to post
Share on other sites

vin si eu cu o mica parere desi o sa spuna emi-act ca tin partea lui Matrixx, poate asa si e. dar......

cred ca e bine sa fie moderatorii mai exigenti.

Totusi, forumul s-a pastrat destul de "spalat". Gasim si multe lucruri utile si bune pe aici.

Mai bine asa decat sa gasim tot felul de prostii, imbecilitati, inutilitati si injuraturi.

Poate exagereaza si ei uneori dar......  macar putin si bun decat mult si greu de selectat.

Pana la urma eu ii consider profesorii si chiar daca, ca si la scoala, nu suntem totdeauna de acord cu ei si poate uneori nu au nici dreptate, ne tin totusi la locurile noastre, ordonati si civilizati.

Si nici ei nu cer imposibilul.

Eu zic sa pastram ce a fost pana acum pentru ca altfel...... cer sa vi se scada nota la purtare :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiam de piesa ta si mi s-a parut ca "se potrivesc" prea multe aici.. ;D Era....ca o gluma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot merge off-topic (si nu cred ca imi va sterge postul vreun moderator  ;D )

@emi-act ai jucat super in AEA. Este bucata mea preferata aia in care joci. Am revazut de nu stiu cate ori partea asta. Imi place si colegul tau care il joaca pe baiatul bun la toate de la primarie. Si tu ti-ai tras o fata de securist autentic. Si replica aia "inca o data da' toata lumea!" mi-a ramas in vocabular. Mai ales la un spritz se potriveste perfect. :D

Ma bucura sa vad ca mai sunt actori care incearca sa se ridice la nivelul actorilor de aur si filme care sa ne destinda in genul B.D.-urilor sau Secretul lui Bachus.

Cat despre forum nu-ti strofoca mintea. Mai e impulsul de moment, mai e adrenalina, dar sunt baieti de isprava. Let da boyz be boyz!

:toothy1: Bafta si tine-o tot asa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moama daca nu se apuca Matrixu de sters ma apuc eu.

Stim ca EMI e ok, cel putin eu stiu ca am discutat o data cu el si e baiat super din punctul meu de vedere.

Problema e ca aici se discuta de SFuri, adica de 260km/h, o viteza de neatins din punctul meu de vedere cu un Volvo stock dar sunt frumoase povestioarele, asadar va rog frumos sa revenim la fabula: "Cine a atins 260km/h? ....cu V O L V O  "

Va multumesc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-are confirmare cu gps/radar, da' eu cred ca o trecut de 260 ...

Din pacate nu-s eu  ;) Se accepta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tudor75

daca te-ai uitat bine, zice proprietarul, ca are 600 cp sub capota...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now