Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Roberto

Va ajut cu piese de pe Ebay si din afara

446 posts in this topic

:(In primul rand mii de scuze lui ROBERT pentru telecomenzi dar am avut cateva probleme cu fetita (A fost bolnava de LEUCEMIE) si am dus-o la un control amanuntit in Franta, sunt destul de serios (Alex .. alias Midnight poate confirma ) si pe viitor o sa vreau totusi acele telecomenzi(carcase) si multe altele . Momentan pentru Matrixxx daca e interesat:

http://cgi.ebay.co.uk/VOLVO-850-T5-2-0-TURBO-Power-Chip-Chiptuning_W0QQitemZ320485484071QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item4a9e6c6627

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti tin pumnii si ii doresc sanatate fetitei tale!

Share this post


Link to post
Share on other sites

muuulta sanatate fetitei tale !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de urari ,Ilincuta (asa o cheama pe fetita mea) este foarte bine ,nu am mai gasit nici o urma de boala si de acum incolo DOAMNE AJUTA!

ROBERTO te rog poti cumpara astea :

http://cgi.ebay.co.uk/OBX-Turbo-Back-Exhaust-94-04-Volvo-850-C70-S70-V70-T5_W0QQitemZ230428110119QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item35a695ed27

Cu banii mi-am revenit si poti sa-ti trimit oricand sumele solicitate.

MULTUMESC!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de urari ,Ilincuta (asa o cheama pe fetita mea) este foarte bine ,nu am mai gasit nici o urma de boala si de acum incolo DOAMNE AJUTA!

ROBERTO te rog poti cumpara astea :

http://cgi.ebay.co.uk/OBX-Turbo-Back-Exhaust-94-04-Volvo-850-C70-S70-V70-T5_W0QQitemZ230428110119QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item35a695ed27

Cu banii mi-am revenit si poti sa-ti trimit oricand sumele solicitate.

MULTUMESC!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixxx - Furtunele is pe drum  :D

FFFF - Inca nu a venit telecomanda, nu am idee de ce intarzie iarasi atata, dar ajunge ea cat de curand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum am observat ca acest sistem de esapament nu are catalizator. Masina mea e cu Bosch ME 7.0 deci e necesar catalizatorul. Chiar imi pare rau caci pretul era foarte bun. CADE comanda. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai punei catalizator universal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schimb putin treaba cu eBay-ul

Reguli si Conditii :

- Nu mai cereti prin Mesaje Personale, in special membrii cu sub 20 de post-uri sau care dau din ani in pasti sau cei pe care nu ii cunosc si nu ii cunoaste nimeni !

- Pe cei care intra pe forum doar pt piese de pe eBay sau ma contacteaza luand adresele de pe forum ii refuz fara nici o explicatie, nu am nici o garantie de la ei si eu nu o sa imi asum responsabilitate pentru piesele lor !

- Inca odata se stie clar, plata se face in avans pe eBay, se da banul in termen de maxim 5 zile ( sau 3 cu exceptii )  si apoi vanzatorul trimite coletul. Exista sisteme de siguranta si nu e nici o problema cu plata in avans. Cei care sunt sceptici in privinta sistemului de plata in avans...asta e nu am ce sa le fac.

- Coletele vin la mine, la cumparator, e o metoda de securitate ca (,) coletele sa vina pe adresa verificata a detinatorului cont-ului PayPay respectiv de card-uri ! Nu mai intrebati daca pot vanzatorii sa trimita coletele la alte adrese !

- Intelegeti ca DUREAZA pana ajung coletele si nu exista un numar fix de zile in care ajunge ! Nu ma mai intrebati in cate zile vine, sau daca a venit ! Eu instant cum a venit coletul va anunt aici sau prin telefon si intotdeauna am pus poze aici la orice colet care a sosit, deci intelegeti ca poate dura intre 2 - 3 zile si 1 luna si... depinde, daca nu puteti accepta asta atunci nu apelati la mine  ;) ca eu nu am ce sa fac !

Daca in final banuiesc ca s-a pierdut sau ceva de genul, cer banii inapoi si vii pot returna intr-un cont bancar in caz ca nu doriti altceva. Returnarea banilor de la PayPal dureaza cam 3 zile.

- Pana astazi v-am putut livra de la mine la voi coletele prin Posta Romana, gratuit, sau cu FanCurier la alegere, dar incepand de astazi din pacate s-au schimbat aici niste treburi la Posta si nu va mai pot livra gratuit asa ca ve-ti suporta si cost-ul coletului la posta care de cand trimit eu colete spre voi nu a depasit vreodata 7 lei deci un 10 lei medie zic ca e ok si am sa postez de acum si chitanta celor care doresc.

- Nu am cerut niciodata "comision" ca fac asta, desi eu consum benzina, timp, timbre, plicuri, plicuri antishock, etc ca sa vi le trimit.

Cei care mi-au lasat "rest-ul" le multumesc si pot oricand sa apeleze din nou la mine cu cea mai mare placere.

- Am sa va ajut cu eBay in limita timp-ului disponibil !

- Nu imi cereti detalii cum sa va deschideti cont pe eBay ! Daca vreti sa va deschideti trebuie barem sa stiti engleza cat de cat si sa luat fain frumos sa cititi regulile, termenii si conditiile de utilizare al sistemului eBay si al PayPal. Cu eBay nu e de joaca desi poti fain frumos sa dai BuyNow si sa nu mai platesti produsul....ei UITE ASA AM FOST NOI ZBURATI DE PE eBAY pana in 2006, tocmai din cauza ca multi nu au stiut cum se foloseste si au cumparat chestii aluda, nu au mai platit, sau nu au inteles cum sa plateasca, s-au trezit ca nu pot sa plateasca cu cardurile de la bancile lor, etc.

Romania a avut cel mai mare procent de frauda ! Din cauza reputatiei de atunci multi vanzatori au ramas cu ideea de a nu trimite in Romania ! S-au vandut si Primarii cu tot cu primar pe eBay de catre romani sa stiti  ;D;D !

Cei care stiu cum functioneaza sistemul si tot au unele intrebari inainte sa il foloseasca pot sa ma intrebe.

Am sa actualizez "Regulile respective" daca va fi nevoie !

Roberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

sti vorba aia romaneasca?

:D;D:D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sosit intarziata cheie a lui ffff

Arata in aceeasi conditie ca si in poza de pe eBay, sper sa nu fie probleme in privinta asta !

Tzapa adresa completa pe PM te rog !!

post-527-12877874841642_thumb.jpg

post-527-12877874842951_thumb.jpg

post-527-12877874841642_thumb.jpg

post-527-12877874842951_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto: Softrtkaufer =cumpara acuma = buy now ;)

            si atunci cand scrie gebote e licitatie

Share this post


Link to post
Share on other sites

am o rugaminte mare la tine ..... Am nevoie de un releu (cel din poza) daca il gasesti si la ce pret mi-l poti trimite (sunt din sibiu) ... Ms mult pt timpul acordat

am gasit si eu pe ebay dar nu stiu cum sa procedez ca sa il cumpar...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Volvo-Relay-3523890-G-Cartier-Used-30-day-warranty_W0QQitemZ390033165822QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item5acfc9cdfe

post-0-12877875004335_thumb.jpg

post-0-12877875004335_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

am o rugaminte mare la tine ..... Am nevoie de un releu (cel din poza) daca il gasesti si la ce pret mi-l poti trimite (sunt din sibiu) ... Ms mult pt timpul acordat

am gasit si eu pe ebay dar nu stiu cum sa procedez ca sa il cumpar...

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Volvo-Relay-3523890-G-Cartier-Used-30-day-warranty_W0QQitemZ390033165822QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item5acfc9cdfe

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok ms mult... deocamdata nu dispun de bani dar tinem legatura ...  Am vrut sa stiu sigur daca mil poti aduce si la un pret bun.... Ca cei de pe piese-volvo.ro mi-au cerut 450 Ron/buc...,ceea ce mi se pare exagerat.. Ms mult ink o data si tinem lagatura , o sa te anunt cand dispun de bani ca sa il cumparam....ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok ms mult... deocamdata nu dispun de bani dar tinem legatura ...  Am vrut sa stiu sigur daca mil poti aduce si la un pret bun.... Ca cei de pe piese-volvo.ro mi-au cerut 450 Ron/buc...,ceea ce mi se pare exagerat.. Ms mult ink o data si tinem lagatura , o sa te anunt cand dispun de bani ca sa il cumparam....ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

ieri sotia a gasit masina cu rama neagra de la oglinda sparta, carcasa si oglinda e intacta. motorasele functioneaza -- se pliaza se regleaza.

as dori sa stiu daca se poate comanda doar rama pe care se prinde carcasa oglinzii si cat costa. nu stiu daca m-am facut inteles. in acest sens am atasat si o imagine in care am evidentiat cu rosu zona cu probleme.

multumesc anticipat

florin -- rechi

post-1403-12877875051583_thumb.jpg

post-1403-12877875051583_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rechi - am cautat dar din pacate nu prea gasim doar rama aceea, nici in Vadis nu exista doar rama aia, daca era considerata o piesa separata 100% era si pe eBay.

Nu stiu ce sa zic inca, me mai uitam, doara doara sare de undeva, mai arunca si tu un ochi din cand in cand, cauta "V50 mirror", iti rezulta mai bine, daca cauti dupa S40 iti da si de la S40-ul vechi si ai ce filtra.

Marian78 - Nu reusesti sa gasesti cumva in UE undeva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am cautat in UE ,citisem ce ai scris anterior  ,dar nu am gasit la un pret asa mic.

Care ar fi problema .Dureaza mult pana vine sau ce? Nu ma grabesc.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am cautat in UE ,citisem ce ai scris anterior  ,dar nu am gasit la un pret asa mic.

Care ar fi problema .Dureaza mult pana vine sau ce? Nu ma grabesc.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.