vlpvlp06

Volvo 850/T5 reparatie pas cu pas

149 posts in this topic

mai oameni buni cand mai aveti intentii de venit la mare dati si la mine un tel  ;)0721800400

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca nu am ajuns - au fost doar intentii  :D

Te vom suna, stai fara grija.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

Masinuta mea circula din nou pe drumurile patriei,merge ok,fara zgomote la pompa de servo dar mai sunt unele mici reglaje de facut si pe care sper sa le rezolv in aceasta seara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru reusita!, Si sa te folosesti cu placere de  masina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma  bucur ca a-ti reusit sa i-i redati viata 850- ui tau .... aveti grija unul de celalalt si .... cum termin i-ti trimit si husa pentru volan !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma  bucur ca a-ti reusit sa i-i redati viata 850- ui tau .... aveti grija unul de celalalt si .... cum termin i-ti trimit si husa pentru volan !

Multumesc pentru urari tuturor si sa va mearga si voua masinutele cum merge a mea in momentul de fata(adica ca noua).Aveam o teava la turbina care pierdea apa si s-a rezolvat ieri,mai am de aerisit putin ambreiajul si o parte din rodaj pe care sper sa il termin duminica.

Opus,multumesc anticipat pentru husa de volan chiar am mare nevoie de o husa pt volan deoarece a mea deja s-a facut foarte urata.

Toata reparatia a durat o luna si o saptamana,munca a fost conditionata de timpul liber,de vremea de afara,de piese,etc...dar am avut prieteni de incredere care m-au sustinut la greu si a ajutat fiecare cu ce a putut fapt pentru care le multumesc inca odata.

Daca cineva are probleme la motor si doreste informatii despre cum se schimba o anumita piesa din motor il voi ajuta cu cea mai mare placere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ceva poze de la ultima tura de rodaj de Duminica... ;D

post-7-12877868711634_thumb.jpg

post-7-12877868719874_thumb.jpg

post-7-12877868730073_thumb.jpg

post-7-12877868740031_thumb.jpg

post-7-1287786875182_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca ati terminat!  :male:

off: a fost buna pizza aia?  :love10: trebuia facut un aranjament din ciuperci in forma literei V.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multi kilometri fara nici o reparatie.  ;)

MC,pentru cine e ultima poza ?  :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru idee... pentru drum... pentru mare... pentru fun, pentru ce vreti voi, numa' nu bagati vreo muiere in context ca se duce tot farmecu' :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frate Alex, io cred ca ati bagat-o pentru pizza aia, ca tare bine mai arata si cred ca era de vreo 4 persoane :downtown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

3-4-5... tot poshta a ajuns ;D... eu ce zic sa lasati mujerile de-oparte, ca nu iese bine deloc :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce treaba are, frate, cu mujerile? Tu nu vezi ca emoticonu' face cozonaci ???:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina merge din nou pe drumurile patriei fara probleme,aseara ma plictiseam prin casa si la un momentdat am simtit o mancarime in talpa,drept pentru care am mai facut o tura de autostrada in boost ;D

Masina parca merge din ce in ce mai bine,daca atunci cand am venit de la mare a urcat cam greu pana la 200,aseara s-a dus undeva la 230 constant(racheta).

Numai bine tuturor!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deja? da chiar ca te mananca... :D S-o porti cu placere sau ea pe tine, milioane de km fara probleme.

PS. Da' 250 nu baga? :D

Masina merge din nou pe drumurile patriei fara probleme,aseara ma plictiseam prin casa si la un momentdat am simtit o mancarime in talpa,drept pentru care am mai facut o tura de autostrada in boost ;D

Masina parca merge din ce in ce mai bine,daca atunci cand am venit de la mare a urcat cam greu pana la 200,aseara s-a dus undeva la 230 constant(racheta).

Numai bine tuturor!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Sper sa bage si 250,inainte de de necazul cu motorul baga,acum ca nu mai sunt probleme ar trebui sa mearga cel putin la fel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Masinuta merge ok si drept cadou a primit o reconditionare la jante(ca trebuie sa fie si ea frumoasa) ;)

Poze in curand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina a ajuns la 2500 de km de cand am facut motorul,merge ok fara probleme si sunt multumit de cum a iesit.

Astazi masina a prmit flanse amortizoare noi,set de filtre si un schimb de ulei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poze dupa reparatie

post-2488-12877870827505_thumb.jpg

post-2488-12877870834479_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dementiala masinuta, mai ales jantele, s-o alergi cu placere!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci

post-2488-12877870841504_thumb.jpg

post-2488-12877870848422_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

si motorul ;)

post-2488-12877870855719_thumb.jpg

post-2488-12877870862817_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now