parola

No comment!

45 posts in this topic

Urat la ambele...nimic de spus :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-adevar.

Si atentie...oricat de "invincibila" ti se pare o masina... tot este posibil sa fie fff urat...

post-168-12877877318718_thumb.jpg

post-168-12877877319506_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e masina descarcerata. In general masinile la care au umblat cei de la descarcerare arata oribil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posibil...nu contrazic....insa si ideea ca a fost nevoie de descarcerare ....pe o astfel de camioneta...eu m-am ingrozit cand am vazut-o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clar ca a fost ceva nasol acolo... Parca e si sange mult...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu imi pare Volvo... mai degraba spre un Ford ceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina nu stiu sigur,inclin tot spre Ford dar ala a fost cerb sau elan :confused2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina seamana cu un Nissan, animalul cel mai probabil fiind un cerb!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca era pisica! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, aia era neagra si i-a trecut mai devreme prin fata masinii ... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate si astazi, pe DN1 a fost plin de crime si inconstienti... merg fara lumini in condiile in care vizibilitatea e sub 30 de metri, face pana dar lasa masina langa axul drumului, frane bruste fara motiv, etc :help:

Unul dintre accidente: http://observator.a1...-acc_60948.html

La minutul 1:03 se vede cum treceam cu masina pe sensul spre Ploiesti.

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, intr-adevar... "masina pare destul de lovita". E PRAF, IDIOTULE DE REPORTER CARE ESTI !!!

Bai nene, prosti e unii...

Multam Adi... sper ca ii mai sensibilizam pe cate unii cu reportaje d-astea :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate un coleg (si bun prieten) de la fostul loc de munca a comis-o grav. Astia zic ca a pierdut controlul si s-a rasturnat, insa se vede si din film ca a intrat direct in stalp. La firma, majoritatea sunt de parere ca a adormit, ca aseara dupa ce a venit dupa traseu, spunea ca este oobsit, dar totusi a plecat in cursa la Brasov.

Din fericire are doar un picior facut praf, o mana si nasul rupt. A fost operat la picior, la mana si la nas si se pare ca este constient si isi revine

http://www.rtv.net/a...tate_87812.html

Edited by paunionutz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batea vantul foarte tare din lateral... unele tir-uri s-au oprit si dubele mergeau incet.

A fost plin de accidente ieri pe DN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Honda Pilot din cate am citit despre ea este top 1 safety pick 2013....xc90-ul este pe locul 7-8 (parca). Se pare ca realitatea e alta!! Cat de urat s-a deformat honda....

ps: O spun asa deoarece am ramas putin uimit de cum s-a comportat in accidentul postat de mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema este ca XC90-ul ucide tocmai asta e problema la SUV-uri desi Volvo a promis ca in cazul unui accident intre XC90 si o masina mai mica, masina mai mica are o sansa pt ca exista o zona frontala deformabila special pt a proteja masinile mici, in realitate insa cred ca au testat C30 cu XC90 pt ca alte masini mici nu prea au sanse .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu clipul. Cel mai sigur au testat xc90-ul cu c30 si probabil cu s40-ul. Pana la urma cel mai important este ca volvistul si pasagerii din volvo sa fie in siguranta. Restul e Can-Can.

ps: Am vazut un clip si am ramas placut impresionat de cum se comporta c30-ul la un impact in spate. Felul cum se ridica roata de rezerva pentru a nu intra peste ocupantii locului din spate este GENIAL.

Edited by zack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e chiar asa, SUV-urile noi trebuie sa ierte si masinile mai mici, tocmai de aceia SUV-urile mari ca Touareg, Q7, X5 au mult plastic in fata, special pt a da o sansa pietonilor, scuteristilor si masinilor mici, din pacate XC90/XC70 nu iarta .

Sigur era C30? Pt ca dupa 2007 nu prea mai au roata de rezerva .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now