Roberto

Ce tip de stergatoare aftermarket pt S40 ?

90 posts in this topic

nu stiu exact ce prindere ai tu la ele.acu 2 zile am fost in baumax si erau cate vrei si mi se pareau destul de ok.toate dimensiunile la pret de aprox 40-50 lei/buc.prinderea era la fel ca la s40 II si ff2.ridici stergatorul,pui lamela orizontal si tragi.simplu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde si de calitatea lamelor.degeaba dai 40-50 lei si dupa o luna iti lasa iar dare,macar dai un ban da stai in fata ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

originale am gasit la noi la magazin cu 160lei,doar fatada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. ptr. s40 dupa 2005 puteti cumpara doar lamele (guma de la stergatoare), de la reprezentanta vw.

Mergeti si cereti lamele ptr VW Golf Plus, costa in jur de 70 RON.

Una din ele se potriveste la fix, iar la cea mai lunga trebuie taiata putin

La perechea de lame primiti si doapele din capatul stergatoarelor

post-979-098536400 1289430197_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajutati`ma putin cu dimensiunile la stergatoare ca azi m`am trezit fara ele am vrut sa imi iau altele si m`au intrebat dimensiunile si daca nu am ce masura nu stiu.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajutati`ma putin cu dimensiunile la stergatoare ca azi m`am trezit fara ele am vrut sa imi iau altele si m`au intrebat dimensiunile si daca nu am ce masura nu stiu.

creca 26 cu 17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am luat la S80 firma MOT GUT de la benzinaria LUK OIL ( 36 lei bucata ) cu grafit si sunt multumit de ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci in final..... ca tip de stergatoare sunt mai bune after-market.... si la un pret decent evident....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am luat la S80 firma MOT GUT de la benzinaria LUK OIL ( 36 lei bucata ) cu grafit si sunt multumit de ele.

Am fost la Luk oil si MOT GUT is cu brate de fier ca la dacie nu am ce face cu ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt'MetalARN'

te contrazic pt ca eu am luat tip lamela ( ambalaj galben cu albastru )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valeo am si eu de vreo 2 ani si inca sterg bine:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da am luat Clean-Clean 25 lei bucata am pe alta masina dinastea ma tin cam 4 luni ca am ganit ca pe alea originale daca le`au furat iau Bosh le fura cu siguranta si ma doare inima dupa bani.M`am uiata la Bosh dar nu am cum sa le scot marca de pe ele sa nu fie luate la ochi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valeo am si eu de vreo 2 ani si inca sterg bine:lol:

Probabil sunt cu dinalea clasice,nu lama.Alea tin mai mult.Apoi depinde mult unde sunt folosite...la noi ''este multe din toate'' :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut stimati posesori de Volvo.

Mai nou, printre voi ma numar si eu. De cateva zile mi-am achizitionat un Volvo S40 din 2006 motor diesel de 2L 136Cp echipare Summum.Azi am mers pentru prma oara cu masina pe ploaie si am observat ca stergatoarele mele cam scartaie pe parbriz si nu sterg prea bine.A-s vrea sa imi cumpar un set nou dar nu sunt inca hotarat.In primul rand vreau ceva de calitate iar pretul pe locul 2 (dar foarte aproape de locul 1 :) ), ce imi recomandati ca fiind potrivit pt masina mea?Prefer stergatoare cu un cauciuc mai moale ca sa nu scartaie pe parbriz in sezonul rece.

Unele originale cam la ce pret m-ar duce?

Edited by larahau

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut stimati posesori de Volvo.

Mai nou, printre voi ma numar si eu. De cateva zile mi-am achizitionat un Volvo S40 din 2006 motor diesel de 2L 136Cp echipare Summum.Azi am mers pentru prma oara cu masina pe ploaie si am observat ca stergatoarele mele cam scartaie pe parbriz si nu sterg prea bine.A-s vrea sa imi cumpar un set nou dar nu sunt inca hotarat.In primul rand vreau ceva de calitate iar pretul pe locul 2 (dar foarte aproape de locul 1 :) ), ce imi recomandati ca fiind potrivit pt masina mea?Prefer stergatoare cu un cauciuc mai moale ca sa nu scartaie pe parbriz in sezonul rece.

Unele originale cam la ce pret m-ar duce?

mondexpert,langa posta.acolo la comanda iti poate aduce.

ii cumva neagra masina?

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

mondexpert,langa posta.acolo la comanda iti poate aduce.

ii cumva neagra masina?

Da e neagra si inca are numerele de zoll cu banda rosie :)

Si ce imi recomanzi ?De volvo originale sau altceva?Oricum vreau ceva calumea....

Edited by larahau

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da e neagra si inca are numerele de zoll cu banda rosie :)

Si ce imi recomanzi ?De volvo originale sau altceva?Oricum vreau ceva calumea....

meri la mondexpert si vezi ca aduc originale.vezi de pret.

am vazut acu 1 sapt langa alpin una neagra.aia i?bem o bere dupa ce o inmatriculezi:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

meri la mondexpert si vezi ca aduc originale.vezi de pret.

am vazut acu 1 sapt langa alpin una neagra.aia i?bem o bere dupa ce o inmatriculezi:D

Ok o sa merg sa vad cam care e pretul la unele originale.De inscris o inscriu abia dupa 14dec,nu mai e loc la RAR.Eu il fac la Deva ca la Alba....

Edited by larahau

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

cumpara de alea cu grafit ca alea nu scartaie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut

cumpara de alea cu grafit ca alea nu scartaie.

Am luat deja unele bosch aero twin A 088S.Astea nu stiu daca-s cu grafit ca nu scrie nimic de grafit pe cutie.Au costat 155Lei. Acum oi vedea eu cum se comporta.Daca stiam mai devreme comandam dinalea dar abia acum am vazut mesajul.

Da alea cu grafit oare nu zgarie geamul in timp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu zgaraie parbrizul.Eu le am de aprox 9-10 luni si nu am probleme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista stergatoare Valeo pentru S40 II?Spuneti-mi va rog o marca de stergatoare calumea ca eu am luat Bosch si sunt varza m-au tinut 7 luni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Există VALEO.

Eu încă n-am găsit producătorul de ştergătoare care să mă satisfacă. Am încercat BOSCH, Champion, Valeo dar şi altele. Am recurs, într-un final, la firme obscure cu preţuri ridicol de mici, pe care-mi permit să le schimb ca pe chiloţi... ;D

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si atunci care-s bune?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now