alin_ux

Basescu sau Geoana ?

125 posts in this topic

"@parola: Daca are firma potential sigur ca da. Eu o preiau gata falimentara si o reorganizez.  S-a mai intamplat. Nu e ceva iesit din comun.

"

Imi pare rau dar in 1990 NU AVEAN NICI O DATORIE. Ce datorie aveam sub FSN....PDSR...PSD??? Stii cine a vandut tara asta? Stii cat a luat Dan Ioan Popescu din privatizarile energetice? Stii cine l-a impuscat pe liderul PSD din Deva? Stii cine a omorat o familie cu masina (ghici a cui sotie?) si e in libertate? Stii cati oameni au ramas pe drumuri sub conducerea PSD?

  Cum dracu puteti vorbi doar din punctul propriu de vedere??? Oare Bucurestenii il vor ierta pe Iliescu pentru batele minerilor in cap?

  Eu nu votez cu nici unul din ei. Nu i-am votat nici la primul tur! Dar care habar nu aveti ce cacaturi a facut PSD in tara asta mai bine taceti decat sa va faceti de ras....

Irina, mai bine las-o dracu de discutie ca numai ne provoci aiurea...Spui ca ai ceva cu Basescu dar dupa aia spui ca PDL e politruc.... Pai daca e sa facem politica hai sa facem, dar daca nu, nu mai vorbi prostii de salvatorii de la PSD. Nu exista in clasa asta politica salvatori!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adimini, inchideti va rog topicul asta ca e aiurea aici! Eu tot m-am abtinut sa nu comentez pana acuma....poate o sa-si spuna parerile si altii si ne certam ca dracu pentru niste cretini.

Cretin-Geoana

Cretin-Basescu

Cretin-Antonescu (dupa ce si-a tradat alegatorii) si papagal prost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbsup2: :thumbsup2:

pleaca ai nostrii vin ai nostri

:yahoo: :yahoo: :occasion14: :wav: :bounce: :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aline, chiar nu poti fi uuuun pic mai bland in afirmatii ? Inteleg ca fierbi, ca te stiu, dar ia lucrurile mai usor, si mai bine comenteaza la fiecare lucru decat sa explodezi o singura data si sa se intample vezi si tu ce !

Stim cu totii ce spagi a luat Base cat a fost ministrul transporturilor, si stim ca toti sunt niste mincinosi. Totul depinde nu de presedinte, ci de echipa pe care si-o ia langa el. Sunt unii care zic sa-i voteze tot pe-aia, pt. ca s-au imbogatit deja si nu mai sunt tentati sa fure. E si asta o idee, dar toti isi trag spuza pe turta lor.

Prostii facute cu tara ca in mandatul asta sincer ori nu s-au mediatizat, ori n-am mai intalnit eu din '90 incoace ! Sunt toti niste lepadaturi, se citeste pe fata lor, dar CE POTI FACE ?

Astia suntem, cu astia defilam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@parola :

Oare unde am zis eu undeva ca PSD sunt salvatori?

Pur si simplu consider ca PSD ( fiind in colaborare cu PNL, UDMR )va face mai putin rau decat PDL.

Acum sunt alte conjuncturi fata de acum 10-15-20 de ani.

Daca nu vorbesc din punctul meu de vedere din al cui sa vorbesc? Cred ca am dreptul sa imi expun parerile.

Nu cred ca am vorbit prostii. Si dupa cum zicea baubau nu cred ca e cazul sa dai tonul de cearta. Calmeaza-te ca esti pe punctul de a intrece limita.

Tu nu poti discuta pasnic fara a ataca persoanele care au opinii diferite fata de tine?

De ce sa se inchida topicul? Pentru ca nu te poti abtine tu?

Pana sa explodezi se discuta cat se poate de calm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Irina , tu poti sa crezi ce vrei in spatele tastaturii. Dar mi se pare ca incerci sa ne convingi ce bun e PSD. Am inteles din prima ca nu-ti place Basescu, nu e cazul sa tot repeti ce bun e PSD. Sau se dau bani de la partid pentru asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@parola: Asa e, ti se pare. Si da, consider ca pot sa cred ce vreau, fara sa fiu agresata cu glume ieftine de genul:

Sau se dau bani de la partid pentru asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e o gluma. E o intrebare pe bune! Reclama-ma ca te agresez!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te reclam. Astept doar sa iti revii. Sper ...

Sincer nu iti inteleg reactia asta agresiva. Nu cred ca te onoreaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa nu fim chiar noi posesori de volvo asa de rai sau mai bine zis sa lasam unu de la altu si pana la urma cine o sa conduca o sa conduca eu zic ca multi o sa voteze incontinuare cu Basescu o sa ramane-ti surprinzi multi care voteaza cu altcineva inafara de Basescu ii ceva clar ca lumea il prefera pe Basescu dupa voturile pe care le-a strans acuma in 22 si multi au vrut referendum pt ca sau saturat sa dea bani la stat ca sa aiba domni parlamentari salari de zeci sau sute de milioane. Oare daca ar iesi tot romanu de rand sa faca miting impotriva politicienilor ce s-ar alege de tara??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, scuze ca m-am enervat asa.... Daca te incalzeste cu ceva sa stii ca sunt constant in prostia mea. Cu alte cuvinte....oricare ridica in slavi PSD, PDL, PNL....tot asa reactionez!

Pur si simplu i-au foc cand vad peste tot politica...La tv, la radio, panouri pe strada... Asta era singurul loc virgin de politica pana azi....De aia m-am enervat...Nici aici nu scap de politica!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci inebunesc! Cand vad in mana cui e puterea in tara asta. Si ca toatea astea sa nu-mi ajunga, mai urla si toata ziua ca ce bine merg toate! Urasc ProTv pentru stirile alea de la ora 5. Dar in acelasi timp ii iubesc ca pastreaza distanta de politic!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai imi pare rau ca ma consideri responsabila pentru introducerea polemicilor politice pe forum.

Eu am adus in discutie chestiile astea tocmai pe forum pentru ca ma intereseaza parerile voastre pertinente, ale membrilor, persoane pe care eu le consider inteligente si civilizate.

Mie imi face placere sa discut cu astfel de oameni chiar daca nu sunt de aceleasi pareri cu mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"persoane pe care eu le consider inteligente si civilizate."

1-0 pt. tine  ;D De aia nu-mi place politica, tot timpul se joaca in deplasare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@parola: Hai ca nu e un meci. Sau daca este e doar amical, pe teren neutru(forum). It's all good. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu votez...antibasescu! Oricine ar fi fost contracandidatul lui!

Daca asta a ramas singura optiune,oricine e mai bun...

Si o completare:cred ca foarte putini dintre cei care au afaceri se impiedica de impozitul forfetar;ordonanta in sine,OUG34,cu modificarile la deducerea TVA si modul anticonstitutional in care a fost promulgata,e muuult mai rau decat acel impozit.Forfetarul....a inventat o noua matematica 0x16%=2100  ??? Si e meritul PDL,adica Basescu-cred ca nimeni nu are vreo indoiala in privinta faptului ca PDL e Traian Basescu!

Asa ca,pentru mine e singura optiune...votul antibasescu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

toti sint egali, toti ne fura fara menajamente. dar se imbraca si se comporta diferit.

si cu noi, si fara noi, unii din ei vor fura in continuare.

din punctul asta de vedere n-ar trebui sa votam niciodata.

asa cum cumperi de la cel care vinde mai ieftin (desi stii ca ce cumperi e prost), asa si votezi, ca n-ai altceva mai bun de facut.

nu putem face nimic in cursul vietii noastre in legatura cu asta. insa putem macar sa nu ne-o scurtam cu discutii despre hoti. da-i dracu !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiti cine a promovat impozitul forfetar! ESTE PSD! Acuma se dau de ceasul mortii sa-l scoata, dar ei l-au inventat in Romania.

  "Vicepresedintele PSD Constantin Nita (care coordoneaza politicile economice ale PSD) a propus la sedinta departamentelor partidului (asa-numitul guvern din umbra) ca social-democratii sa ia in calcul introducerea impozitului forfetar"

  Incep sa-i dau dreptate lui Base...Se minte poporul cu televizorul....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa presupunem (desi este adevarat 100%) ca:

Basescu & PDL & company fura

Geoana & PSD & PC & PNL & UDMR & company fura

"Prefer" (e mult spus prefer, mai bine formulat ar fi "inghitim") varianta a doua, pentru ca se va fura in liniste, mai putin ostentativ.

Poate pe plan international se va da un semnal de oarecare stabilitate, fara scandalurile continuue intre prezident si restul lumii, poate cursul n-o sa mai sara-n aer decat din cauze economice nu politice. Oricum se fura, dar macar asa n-o sa-i mai vedem la TV cu toate ineptiile alea gen:

"Clasa politica e corupta" Pai tu de unde p..... mati ai venit, din ce faci parte, din clasa muncitoare, din breasla strungarilor ???

Si ar mai fi o chestie:

Ca sa furi trebuie sa faci ceva, o borura, un drum, o alimentare cu apa, o teva de gaz, un drum national, o autostrada (glumeam, nu va excitati), ideea era sa ramana ceva in urma ca altfel fura toti si ne alegem cu praful dupa toba.

Si asa cum am mai zis:

Lasati-o draq de politica, hai sa vorbim de masini !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu consider ca daca traim in tara asta de cacao pusa pe dunga dintre orient si occident, care nu-si gaseste o identitate si un drum de urmat de 2000 de ani incoace, cel putin ar putea sa ne intereseze pe noi soarta ei, mie unul nu mi-e indiferent daca o sa traiesc inca 5 ani condus de un paranoic care se crede salvatorul natiunii, cu 2-3 fufe (ca sa nu zic curve) ministri, cu un inginer siderurgist ministru de finante... Oricine e mai bun ca basescu, de la becali/vadim in sus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu zic la fel.

Hai sa vb de masini si..... renuntati la politica.

Oricine va iesi... tot rau o sa fie pentru ca ei nu sunt orientati catre noi adica populatie ci sunt orientati catre rotunjirea propriilor conturi

Cred ca ne agitam degeaba, ne omoram neuronii degeaba, ne scurtam viata, enervandu-ne degeaba.

Astia-s prea corupti sa faca treaba

Si credeti-ma PSD-ul la alegeri umbla cu geanta de bani..... iar de asta va spun sigur ca asa e....

si de aici concluzia.... si ceilalti fac la fel......

Haideti sa vedem ce mai fac masinile noastre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai naibi, dau bani, telefoane mobile numai la altii, eu n-am avut parte  :D mama masi de treaba...

Era o gluma.

Nu sariti ca arsi, s-a dat intotdeauna si se va da in continuare spaga electorala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu ..... hac :beertogether:.... cu cine......hac :beertogether:..... vooootez!.... hac  :beertogether::sad5:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.