Brava

Hai sa ajutam un copil.

101 posts in this topic

ok, daca asta vreti - va dau nr. de cont al cardului meu :

RO71INGB0000999901349873 -  ING Bucuresti

Nume: Negru Florin

Doar sa scrieti si aici pe forum (sau daca virati de la banca sa mentionati pe chitanta aia cuvintul COPIL sau numele vostru de pe forum, cum vreti).

Cind se vor stringe ceva banutzi, hotarim ce facem cu ei pentru amaritii aia de oameni.

Eu avind home banking, pun deja 50 ron pe card.

Incep lista doritorilor:

Matrixxx - 50 ron

Share this post


Link to post
Share on other sites

matrixx, pune tu si pentru mine 50 ron. sint in nigeria , nu pot face transferuri d-aici.

ne vedem dupa craciun si ti-i dau io. (sau poate fug in lume.... :-*)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine, dragule.

Matrixxx - 50 ron

Iulirx      - 50 ron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu de cativa ani ajut de Craciun copii din comune mai sarace. Concret, donez bani pentru organizarea sarbatorilor de craciun. Adica, sa aiba si ei cadou sub pom. Cred ca am putea pe viitor organiza ceva similar dar la un nivel mai mare, daca sinteti de acord si se string mai multi banuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bag si eu!Pot sa ii dau(banii)joi la intalnire?Sau ii vrei in cont?

Share this post


Link to post
Share on other sites

daan - bineinteles.

Catalin, ideea ta e foarte buna. Doar ca am zis, nu prea sint de acord cu donarea banilor, mai bine duse DIRECT produsele/cadourile/ celor care au nevoie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrixx: eu urmaresc f bine banii care-i dau si este totul ok. Se poate face ceva de genul: citi copii sint la scoala? 120. OK 120 de pachete facute de Volvo - Club, unu' din noi face pe mosu, copii pregatesc serbarea si totul este super fain. Ce are primaria, vine extra peste ce dam noi... Nici nu iti dai seama la tara, ce bucurie vezi in ochii unui copil caruia ii dai un cadou, chiar simbolic uneori.... Si spun si poezii, cinta, chiar isi pregatesc serbarea. Ar fi chiar un super event organizat de Volvo club.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca este o treaba foarte buna. Singura problema este de a contacta primaria satului respectiv si de a organiza ceva frumos. sunt deschis la o astfel de actiune, nu stiu daca mai este suficient timp acum pentru asa ceva.

Oricum, copiii de la tara au si ei dreptul de a avea sarbatori fericite, o mare parte dintre noi au sigur posibilitati peste ce au parintii acestor copii si chiar ar fi un gest frumos din partea noastra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmmmmm.......pai hai sa facem altcumva .

De anul care vine , fiecare participa cu ce poate si unde se va tine Intrunirea Nationala acolo sa facem si o fapta buna .

Cei care sunt din zona , vor fi insarcinati cu gasirea unei familii care intradevar are nevoie de ajutor .....si caravana VOLVO va ajunge acolo si va inmana personal . IE o idee ?  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna si ideea cu daruirea unor cadouri copiilor din saturi sarace . I m in si aici  :P

Trebuie sa ne punem barem 5 minute in pielea acelor copii , si sa ne gandim cum ar fii daca nu am avea aproape nimic . Eu inca pot spune ca sunt copil si sincer am incercat sa ma pun in pielea lor si sa ma gandesc cum ar fii daca nu as avea cu ce sa ma imbrac cu ce sa ies , de masina si restu numai zic .

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte buna ideea lui danyx !

la nationala sintem si mai multi prezenti si cred ca 25 de masini volvo la poarta unei case cu oameni amariti le da acelor oameni macar speranta ca mai e cineva totusi care se gindeste si la ei....

insa , pentru a realiza acest lucru, trebuie organizare la fata locului cu ,macar, 2 saptamini inainte.

si daca tot este pusa intilnirea inainte de inceperea scolii, niste rechizite ar fi foarte utile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pun si eu 50, vin joi la 7:00; pe 11.12.09 pot pune pe cardul lui Matrix daca nu e prea tarziu;  ideea cu Volvo Club e f buna, ma bag si io.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Florin, ieri am trimis si eu 50 lei in contul tau.

Danyx, foarte buna ideea ta. Eu promit sa readuc in atentie propunerea ta in preajma intalnirii nationale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum intra, te trec pe lista de aici.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am virat si eu

Cred insa ca o sa dureze 2 zile pentru ca vin din alta banca.....

"Plata Interbancara

Numar tranzactie: 01110000419423000020091209090211273000

Numele clientului: ValiU (am modificat numele) :))

Banca beneficiarului: ING BARINGS

In contul IBAN al beneficiarului: RO71INGB0000999901349873

Moneda platii: RON

Suma: 50,00

Data platii: 09/12/2009

Numele Beneficiarului: Negru Florin

Detaliile platii, Linia 1: Donatie copil ValiU"

Share this post


Link to post
Share on other sites

lista de pina acum:

Matrixxx --------------- 50 ron

Iulirx ------------------ 50 ron

Laura------------------ 50 ron

ValiU-------------------50 ron

alexpopeystar68------- 50 ron

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la mine(ma rog de pe home bankingul prietenei  ;D)au plecat 50 lei spre tine!Astept confirmarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In mod normal o sa vina si de la mine 50 de lei si diverse hainutze etc . Dar din pacate abia saptamana viitoare  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista de pina acum:

Matrixxx --------------- 50 ron

Iulirx ------------------ 50 ron

Laura------------------ 50 ron

ValiU-------------------50 ron

alexpopeystar68------- 50 ron

daann -----------------50 ron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff greu strangem bani.

Eu cred ca nu trebuia sa para ca 50 de roni e o suma minima care tb pusa, daca se vrea.

Orice suma e bine venita, si 10 roni si orice......

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce masura poarta copilul ? (nu pot deschide linkul din prima pagina)

poate gasesc ceva prin casa...(nevasta -mea , nu io, ca io nu-s in stare sa gasesc nimic)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista de pina acum:

Matrixxx --------------- 50 ron

Iulirx ------------------ 50 ron

Laura------------------ 50 ron

ValiU-------------------50 ron

alexpopeystar68------- 50 ron

daann -----------------50 ron

danutzzz---------------50 ron

Midnight ---------------50 ron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cind mergem la familia aia amarita - ca s-au strins ceva banutzi si putem sa mergem cu ei la un supermarket, sa le luam o haina, o incaltaminte, ceva de mincare... ?

adresa: Bucur Catalina , Str.Enache Spirache 2 cod strada:52595. Oficiul Postal 75. BUCURESTI SECT 5.

Citind cele citeva postari de pe link-ul respectiv, au inceput bineinteles semnele de intrebare :

-"In cadrul emisiunii numele de familie era Muraru. De ce nr de cont este pe alt nume Bucur, care este de fapt numele doamnei ? "

-"am sunat la numarul de telefon (afisat si pe ecran) dar atunci cand nu este ocupat nu raspunde nimeni la telefon"

  Oare e alta teapa murdara pe seama sarbatorilor de Iarna ?? 

Sau ne ducem la un centru de copii orfani si le luam niste pungute cu cite ceva ?... 

Mama masii de treaba, in nimic nu mai poti avea incredere in tara asta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut ca a mai aparut un reportaj pe aceesi tema despre aceeasi familie aici http://www.acasatv.ro/emisiuni/mos-nicolae-a-facut-minuni-pentru-o-familie-saraca.html

Eu am trimis un mail vineri 11.12.2009 de aici http://www.acasatv.ro/contact pentru producatorul general al carei nume l-am luat de aici http://www.acasatv.ro/productii-tv/povestiri-adevarate.html

Am dat numele , nr de telefon si adresa de mail reale , am intrebat despre nr de tel sau adresa familiei respective pt ca am dubii . Nu mi-au raspuns nici pana acum . Cred ar fi o solutie daca le-ar scrie cat mai multi pe acest subiect poate lamuresc in vreun fel situatia .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now