Brava

Hai sa ajutam un copil.

101 posts in this topic

Aveti o adresa pe care se pot trimite ajutoarele? Cineva care sa poata raspunda pe tot parcursul zilei?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cristi..ce ajutoare ai de trimis?Eu vin marti dimineata in calarasi si daca e ...le pot lua eu(daca nu sunt multe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Dan! Eu m-am gandit la o ladita plina de mezeluri. Daca este totul ok iti dau un telefon marti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAine pana in pranz iti spun daca ajung sigur marti in calarasi.Singura oroblema e ca daca vin o sa ne intalnim cam de dimineata..in jur de ora 9!

Share this post


Link to post
Share on other sites

dane vezi sa nu ti se faca pofta pe drum :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D :D :D

Din pacate...nu mai ajung decat in WE in calarasi!Daca mai vrei sa le trimiti atunci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok! Ne vedem la sfarsit de saptamana.

Pentru orice modificare de situatie ma poti contacta pe nr meu personal 0749 149 101.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sambata spre seara sau cel mai probabil duminica pe la 10-11 plec din calarasi spre bucuresti.Cum facem?Te sun inainte de a pleca?Cat iti ia sa pregatesti pachetul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@KPAX: Asteptam in continuare un raspuns de la tine legat de banutii aia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrebare : se face/s-a facut ceva cu ajutorul pt familia aia amarata? nu de alta, da' mai

e putin si vine pastele....  si e o vorba din batrani : pana creste iarba cade'n bot martoaga;

eu sunt disponibil, pot merge si la cumparaturi si la famile, astept un semnal, haideti ca nu e

prea greu; pe de alta parte e reala treaba sau e o teapa (cum am luat eu multe, fiind prea

increzator in oameni), cine stie exact?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asteptam un raspuns si de la KPAX cu banutii aia in plus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper ca nu e o problema ca postez aici .

Este un caz de leucemie la o fetita de 15 ani. Nu mai are mult timp la dispozitie........

Salveaza o viata! - www.paun-cosmina.eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sambata sper sa ajungem la acel copil ... acum ca am si eu permis , am mobilitate mai multa  :P Deci .. eu voi fii soferul  ;D

Cat despre acest caz ... foarte trist  :( Uneori viata nu este corecta , sunt atatia oameni betivi fara niciun viitor , care dau in cap si altele si traiesc bine merci .

Eu din pacate nu pot ajuta cu nimic din pacate  :( , pt ce depind cu banii de parinti , iar parintii sunt cam in criza .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadim si ceilalti, hai sa rezolvam problema acelui copil pentru care ne-am mobilizat. Trece timpul, vine vara si se uita tot. Cred ca este pacat de asa ceva, mai ales ca s-au strans ceva banuti. Daca asteptam raspunsul de la Kpax ca sa facem ceva, pierdem timp fara rost. Omul poate are probleme, poate e plecat din tara, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadim, hai sa terminam ce am inceput. Sambata pot si eu, asa ca mergem impreuna (singura nu merg in zona aia :)  )  Cu banii care au mai ramas mai cumpar eu alimente, ce stiu eu ca i-ar trebui acelei mame sa puna pe masa copiilor. Deja am lungit-o prea mult, recunosc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 pic offtopic :

saptamana asta tin locul unui coleg la redactia ziarului Financiarul . Chiar ieri in timp ce eram la munca am asistat la o discutie despre aparitia pe antena1/3 (gabriela firea este a' mai mare la financiarul) a unui spot umanitar . Ascultam si ma miram cum trateaza ei aceste subiecte . In timp ce noua mai ca ni se rupe sufletul si ne umezim 1 pic ochii , ....citez :

-" sa vada prostu' sa planga si sa doneze, asta conteaza "

discutia a fost mai lunga , dar acest raspuns m-a facut sa nu mai fiu atent la ce discutau ei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai si nu stiai ca massmedia e asa ? Tot ce stoarce o lacrima, un scandal, un omor trebuie "apreciat" si "gustat" la adevarata valoare...Asa e peste tot, nu numai la noi. Unii pling si altii fac bani de pe urma lor.

danyx - madamei firea trebuie sa i se faca rost de salariul ala de citeva mii de euro pe luna - ca altfel nu ar mai fi "a mai mare". Deci se stoarce tot - audienta si prosti sa cumpere, restul e ...life is life.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce femei decente : firea, raduleasca, sugiprize-sugiprize, esca... si aproape toate din presa scrisa si audio-video.

daca ar fi sa scriu ce stiu ar arata cam asa : biiiiiip, va multumesc pentru atentie !

de ce nu vii ,tu, tepes doamne ?! sa le explici ca in biblioteca sint carti pe care e mai bine sa le citesti, decit sa ascunzi prezervative in ele. si sa le spui ca 100 euro/ora e suficient .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragii mei, in seara asta, impreuna cu Alex si Vadim am fost (in sfarsit) la familia aceea nevoiasa. Darurile noastre au fost binevenite, chiar daca au ajuns cu intarziere. Casa e mica, inghesuita, dar se pare ca pentru moment familia cam are ce-i trebuie. Numai cat am stat noi acolo, au mai sosit inca 2 ajutoare. Si se pare ca de cand a aparut cazul la TV nu au contenit sa soseasca tot felul de ajutoare, sub diverse forme.

A fost un inceput dar va spun ca a meritat ce am facut noi toti si poate mai repetam gestul si cu alta ocazie...sper eu cu mai multa promptitudine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

superrrr ! In sfarsit, vesti bune in acest an care a inceput destul de dubios.

:-*:-* :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va felicit din suflet !! Chiar sunteti deosebiti !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucur mult, in sfarsit ati reusit sa gasiti timpul necesar, poate de paste sa mai dam cate ceva, dar in timp util  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laura, personal iti multumesc din suflet pentru implicarea de care dai dovada. Am vorbit noi mai in gluma, mai in serios, dar cateodata nu stim ce ne-am face fara tine :)

Kudos to you, girl ! :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucur sa vad ca s-a finalizat cu bine ideea aceasta.

Multumiri celor care s-au implicat si au dus la bun sfarsit acaesata initiativa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now