avx

Intalnire INTERMEDIARA 2010

393 posts in this topic

Dragi prieteni, iata ca 2010 debuteaza in forta!  ;D

Noul an promite zapada cat cuprinde in aceasta parte a tarii si topicuri/sondaje in coada de peste... :D :D :D

Initiativa mea este cat se poate de simpla si la obiect! Va propun o intalnire intermediara in perioada mai - iunie, intr-o zona "neutra" discutiilor sterile din alte topicuri. Putem sa "facem" impreuna Tranfagarasanul si sa ne stabilim intr-o zona din imprejurimile Sibiului. Acele clipe de neuitat ne vor oferi o bonificatie deosebita: putem sa punem la "dospit" detaliile pentru NATIONALA 2010! ;)

Inainte de a ridica piatra, va rog sa va ganditi o secunda la faptul ca ceea ce va propun este doar o...idee.  ;D

Al vostru, avx.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Singurul aspect care nu imi place la o intermediara , este ca exista posibilitatea sa fim putini si la nationala si la intermediara , si am sa explic.

La intermediara e posibil sa vina oameni noi , care nu au mai participat pana in prezent la nici o intalnire . Foarte bine pana aici , numai ca e posibil ca la intalnirea nationala acel/acei  coleg/colegi sa nu mai vina , din varii motive , mai ales ca data pe care o propune avx nu este foarte departe de data stabilita pt nationala, caz in care efortul financiar cat si zilele libere pot reprezenta un obstacol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai ales ca data pe care o propune avx nu este foarte departe de data stabilita pt nationala, caz in care efortul financiar cat si zilele libere pot reprezenta un obstacol.

Pai...hai sa organizam nationala acolo! Eventual, planificam toate detaliile pentru 19-22 august! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai si votul cu stabilirea datei pt nationala , de ce s-a mai tinut ?

nu ma intelege/ti gresit ...anul asta chiar mi-ar conveni si mie schimbarea datei (laura stie  ;) ) numai ca , tot ce mi-am propus sa realizam  (o data stabila pt nationala cat si un vot in care fiecare sa alegem locatia) s-a cam dus dracu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

parca si anul trecut a avut loc o intermediara

citi din cei care au fost acolo nu au venit si la nationala?

eu unul nu am facut o contabilitate in acest sens

stiu numai ca orice intilnire a fost super

si am sa vin la toate

fie intermediare fie nationale

fie la cuca macii fie la mare fie..........

numai sa FIE

Share this post


Link to post
Share on other sites

intermediara trebuie sa fie in centrul tarii, sa fie bine pentru toata lumea. Fiecare Intilnire e un prilej de bucurie si mandrie pentru cei care vin, cine va avea placerea sa vina , va veni.  Ar trebui sa fie batuta in cuie aceasta Intermediara, macar o data/de 2 ori pe an - acest forum merita asa ceva cu prisosinta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

avx, pierzi nationala si vrei sa recuperezi la o intermediara  ;D

Eu sustin ideea ta si propun sfarsitul lui mai sau prima saptamana din iunie, in primul rand ca deja o sa fie mai caldut afara, iar in al doilea rand din iunie e posibil sa inceapa concediile si poate lucrul acesta o sa fie un impediment in a ne aduna cat mai multi.

Eu vin  ;D ...probleme de sanatate sa nu fie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

intermediara trebuie sa fie in centrul tarii, sa fie bine pentru toata lumea. Fiecare Intilnire e un prilej de bucurie si mandrie pentru cei care vin, cine va avea placerea sa vina , va veni.  Ar trebui sa fie batuta in cuie aceasta Intermediara, macar o data/de 2 ori pe an - acest forum merita asa ceva cu prisosinta.

Este foarte OK ce spui tu , si sunt intru'totul de acord  cu ce spui tu , numai ca , dupa cum vezi este foarte dificil (inca) sa ne strangem 1 data pe an , daramite de 2-3 ori; ori in opinia mea aceste intalniri au, in primul rand, rostul de a aduna oameni cat mai multi , si nu de a ne "culca" pe expresia cine vrea si are placerea va veni.

Corectati-ma daca gresesc !?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haideti sa vedem jumatatea plina a paharului, amintiti-va de Busteni, chiar ne-am adunat cativa si a fost frumos...Magura...pentru mine a fost o mare surpriza sa vad atatea masini Volvo la o intermediara, mai ales ca era si prima la care participam...deci, se poate  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laura ....jumatatea plina a paharului o reprezentam noi ....cei care mai mereu suntem prezenti la aceste intalniri , dar cred ca trebuie sa facem ceva/cumva si cu partea goala  ;)

Din cauza aceasta am propus voturi , atat pt stabilirea datei de nationala cat si pt zona .

Data am vrut sa fie fixa pt a nu mai ajunge in fiecare an la discutii de genul "cand se tine" , "io nu am stiut" , "io nu pot atunci , daca stiam mai din timp era altceva" etc.

iar zona pt nationala am supus'o unui vot , pt a nu mai fi acuze ca eu aleg zona , si ca de ce nu fac si mai aproape de X-Y-Z.

Share this post


Link to post
Share on other sites

transfagaraseanul ? i'm on ! oricind !

un pestisor la albota, o urcare pina la bilea, un pestisor la albota, alta urcare .... si tot asa pina nu mai am motorina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O idee minunata,ca intotdeauna.

Vom fi acolo,............oriunde.

:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DANYX

am inteles ca nationala e batuta in cuie ,atunci si acolo

aici e vorba de alceva

cine vrea ,vrea .cine nu,nu

punct

vrem 10. ne intilnim 10 si gata

sau numai eu cu iulrix  ca si asa sintem cei mai batrini membri activi,ma refer la anul de nastere din C.I ca la suflet e alceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DANYX

am inteles ca nationala e batuta in cuie ,atunci si acolo

aici e vorba de alceva

cine vrea ,vrea .cine nu,nu

punct

vrem 10. ne intilnim 10 si gata

sau numai eu cu iulrix  ca si asa sintem cei mai batrini membri activi,ma refer la anul de nastere din C.I ca la suflet e alceva

Se pare ca nu m-ai inteles .....dai 1 redbull pt asta  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pare ca nu m-ai inteles .....dai 1 redbull pt asta  ;)

Nu cred ca e nimic de inteles.Principiul tau ,ca daca vine lumea la intermediara,nu mai vine la nationala,nu cred ca sta in picioare.

O intalnire este binevenita oricand,un wekend,nu cred ca deranjeaza pe nimeni,ce legatura are cu concediul ,chiar si cu serviciul(iti iei eventual vineri liber,sau daca nu poti pleci mai tarziu),chiar si financiar(cat poti sa cheltui intr-un wekend).

Asa ca,lasa vrajeala,si hai ca-ti dau un redbul maine daca te-am enervat ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

iti iau si redbull-u si iti si raspund ....sti destul de bine ca si pe mine ma bucura intalnirile acestea indiferent sub ce titlu .

Tot ce am spus am spus-o din prisma celor care nu au fost pana acum .

......iti explic maine cand dai redbull-u  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai bine din  piramida celor care......

sa aveti ceva mov pe voi va rog

;D:D;D:D;D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din ,,prisma" uneia care nu a participat la nici o intrunire :e cumplit de mult pana in septembrie !!!....o intrrmediara cred ca ar fi binevenita. Oriunde s-ar tine ! ....poate in mai ?.......Abia astept ! Va salut !

Share this post


Link to post
Share on other sites

asadar

nationala pe 4=5 sept

unde?

vom vota din nou in conditii noi. ok

dar cu intermedierea cum ramine,ca MIE TARE DOR DE VOI :-*:-* :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

intermediara sa o facem pina spre sfirsitul primaverii - aprilie, mai... Sa simtim natura cum ne cheama  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce nerabdator esti ;)

O sa ne vedem,cu siguranta, :-*:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.