paunionutz

Ambele masini implicate in accident prezentate, pt deschidere dosar de dauna?

125 posts in this topic

Off

@bogdan

nu mii frica de consum, ma gandeam sa platesti tu mai putin casco :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu sunt fan casco asa ca raman cu acel consum mare ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce ii sub 20 nui mare. Asta mi-a zis o tipa in tineretze :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai revin cu ceva detalii, neincantatoare. Dosarul meu inca nu are o rezolutie si astept. Am vrut sa ma duc iar la nenea directoru, dar era in spital saracu, l-a luat salvarea cu tensiunea mare. Eu cred ca l-a impuscat vre-unu, dar nu sunt sigur. Directorul general, care trebuia sa-i tina locul era plecat si nu mai era decat o acritura de secretara, care ii tinea locul si care inceraca sa-mi vanda gogosi si sa ma intoarca cu tot felul de porcarii. Cand a vazut ca vorbesc numai "dupa lege" si ca nu ma da la intors mi-a zis :"veniti maine cand va fi domnu' director". Ce mama dracu, eu am timp sa ma plimb zilnic pe la ei. I-am cerut cate 30 de lei pentru benzina, sa ma deplasez la ei zilnic (ca la telefoane nu raspunde nimeni) si am fost refuzat categoric  :D. Ma mai duc saptamana viitoare, dar incerc strategia tiganeasca: "Sa moara familia mea daca nu va tai pe toti de la un cap la altul" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre Ionutze bre mai treci si tu pe la biserica din cand in cand, ti-am mai zis eu treaba asta, toate belelele numai la tine se aduna  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre Ionutze bre mai treci si tu pe la biserica din cand in cand, ti-am mai zis eu treaba asta, toate belelele numai la tine se aduna  >:(

nope, nu cred ca tine cu biserica, mai bine cu sabia aia....

si apropo de casco, nu e doar pentru accidente, ganditi-va la incendiu, calamitati naturale, vandalism. am avut o dauna de 12000 ron la un peug. 307 de la grindina, daca eram cu volvo cut era?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am dus masch la service!! LOGEX se numeste, astra a facut rost de piese si le-a trimis, ei m-au chemat si acu astept sa ma sune !! nu am dat  nimic, nu voiau sa primeasca!! sper sa faca ce trebuie, sunt tare curios cat va dura reparatia si cum o sa iasa la vopsea  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am mai fost odata la Carpatica. Nu le mergea internetu, nu puteau sa verifice ce se intampla cu dosarul meu, dar spre uimirea mea toata lumea era binevoitoare si saritoare. Cum dom' director Poteras nu era la birou (a venit din spital saracu, dar era plecat pe nu stiu unde), am vorbit cu un alt director. Am facut si un deviz la un service autorizat RAR (care si astia au de recuperat vreo 15000 de lei de la Carpatica de mai bine de 1 an) si a iesit 2000 de lei, reparatia. S-a uitat nenea directoru pe ea si a zis ca e cam mult. Cand m-a vazut mirat a incercat sa-mi explice si citez aproximativ ce mi-a zis: "USA SPATE O VOPSESTE TOATA, DAR ARIPA FIIND NUMAI PASAJUL DE LA ROATA INDOIT, SE VA VOPSI NUMAI PANA LA JUMATATE". Am ramas fara cuvinte nu alta. Pai cum ma nene, imi vopsesti jumate de aripa? "PAI DA! PANA LA DUNGA"-pai masina mea nu are dunga, "ATUNCI PANA LA BANDOU"- pai nu are nici bandou, "AAAA, ATUNCI LASA DEVIZUL LA DOSAR SI VEDEM CE SE APROBA. TE SUN EU PESTE 1 SAPTAMANA"-sper sa nu veniti cu propuneri de vopsit jumate de aripa, sau o despagubire de 400 de lei, ca fac balci aici. Si cam acesta a fost episodul de azi!

Nu pierdeti episodul de saptamana viitoare! Restul e can-can

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mare e gradina asiguratorilor. Nu-mi vine sa cred cat de nesimtiti pot fi. Acum dupa noile reasezari de preturi de exemplu la persoana juridice Carpatica are cele mai mici preturi. Omul vede si cere Carpatica. Accident vor fi incontinuu si vom ajunge sa ne carpatizam intre noi. Trist trist...

E ca-n bancul ala....Chuck Norris nu se uda, apa se chucknorizeaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sunat azi la service, mi-a raspuns pronto, dar cica au aparut alte

piese stricate la izbitura si ca asteapta sa le parvina .... motorasul de

la stergator far, amortizor soc dreapta (exista asa ceva?), etc.;

asa incepe o "epopee" a reparatiilor prin rca probabil; oricum, e a 4-a zi....

nu stie nimeni cate vor mai fi  ???  colegii spun ca doua-trei sapt  :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din episodul de astazi "EU SI CARPATICA"!

Ma duc iar pe la ei, ca a trecut saptamana si nu mi-am facut prezenta acolo. Ca de obicei, nu le mergea sistemul si nu putea sa-mi verifice dosarul. Am asteptat vreo 40 de minute sa intru si eu la director (Tudor, ca Poteras nu era). Am intrat si l-am luat tare din prima, ca isi bate joc de mine si el imi spune: "I-AM DAT DOSARUL UNUI INSPECTOR SI ACUM L-AM GASIT IN ACELASI LOC". Intre timp vine si o directoare nationala cred, de la Sibiu. Eu ii spun astuia "Un manager, dupa delegarea sarcinilor, trebuiesa urmareasca si indeplinirea lor, daca nu esti in stare da-ti demisia, daca inspectorul nu este capabil da-l afara". Vine si directoarea aia ii explic si ei situatia si imi zice ca o sa trimita un agent pe teren sa o aduca pe aia de m-a lovit sa dea si aia declaratie, dar maine ca azi e agentul la spital (si asta) si garantat o sa ma sune intr-o saptamana.

Ramaneti cu noi pana saptamana viitoare cand va fi un nou episod din "EU SI CARPATICA"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suntem alaturi de tine .

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta-i din serialul cine are nervii mai tari.... din pacate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa speram ca se va incheia repede, nu ca si "tanar si nelinistit" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate serialul Carpatica are multe episoade  :violent1:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serial Astra : au trimis alt stop aripa dreapta (mai mic), in rest e gata, da' nu mi-o da ca nu e de acord asiguratorul !!!  ???  pt asta mai sta la service inca o sapt, doua, pana le vine piesa ..... rumunska banana    :violent1: ; imi vine sa fac un molotov, sau chiar trei, pt guv, parlam si presed  si cred ca tot n-ar fi suficient  sa ma racoreasca  :violent5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar trebui sa fii multumit ca ti-au reparat-o si ca e doar o chestiune de timp pana o sa te bucuri din nou de ea. La cate aventuri poti sa ai cu asigurarile, eu cred ca esti un caz fericit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumit si fericit ca treaba de max 1 zi e facuta intr-o luna jumate?  ???

pai astra cumpara piesele si cauta de nebuna cele mai proaste probabil,

ca sa nu spun ca fiind un srl ar trebui sa se miste iute, la ei nu exista

regula celor max 30 zile ca la nenorocitele noastre institutii; pe undeva ai

si dreptate, asta daca fac o comparatie cu ce au patit altii, da' e normal

sa privim partea goala a paharului?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alexpopeystar68

"pai astra cumpara piesele si cauta de nebuna cele mai proaste probabil," Mi-am exprimat parerea in legatura cu asta, mi s-a parut aiurea de la bun inceput.

Tocmai, eu vad partea plina a paharului in cazul tau. Au acceptat sa-ti repare masina, a iesit ok, iti lipseste un beculet, o sa-l monteze si pe ala. Pentru Romania mi se pare un scenariu fericit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

betty : o bucatica de sticla nu au fost in stare sa o gaseasca, beculetul era intreg  ;D

imi place ca debordezi de optimism, da' 1 luna si ceva fara maschinen e chinul iadului  ;D ,

matale cum ai reactiona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alexpopeystar68

Am fost in situatia ta. Telefoane, nervi, drumuri pe la asigurator/service. Dar auzind alte scenarii posibile m-am bucurat ca am masina reparata frumos si fara cheltuieli din partea mea. In tara asta mi se pare imposibil sa poti rezolva ceva repede si bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenea Popey nu cauta nimeni cele mai proaste piese ci cele mai ieftine ;D

Ionutze hai ca a mai trecut o saptamana, mai baga si tu un nou episod .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan G : inteleg, scrii codificat, da' cine stie ce tinichea mi-au pus la capota, parca vad ca se

indoaie de la un  vanticel mai tare; singurul lucru bun din treaba asta e ca s-a schimbat farul semnal dr in care intrase apa si se matuise urat, da' asi fi preferat sa-l schimb io si sa am mashina la scara ;D

betty : reparatia ai facut-o la reprezentanta? daca da, te cred ca a iesit frumos :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alexpopeystar68

Nu numai la reprezentanta. Ti-am si recomandat un alt service.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde scriu bre codat, asiguratorii si serviceurile cauta sa puna cele mai ieftine piese de pe piata, acum e clar sau e tot codificat ? De altfel cele mai proaste piese sunt si cele mai ieftine dar asta e alta discuție ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now