lik1999

Interfata Volvo s/v 40

132 posts in this topic

Deci...m-am tot chinuit sa anulez aprinderea fazei scurte la punerea contactului pe un V50/2008 2.0 diesel... Nu am optiunea asta pe Vida si pace... Pe al meu S40/2003 si pe un S60/2005 imi apare in CEM ba chiar pot seta cu ce procent sa mearga , dar pe V50 nicidecum. Sa fie oare masina programata incat sa nu poata fi anulat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La platforma P2 se face doar cu Software reload la reprezentanta

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha! In sfarsit un raspuns care pune capat unui chin monstruos:D. Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Insist totusi...cei de la Volvo nu vor sa o faca nici macar contra cost. Ce altceva pot face sa anulez DRL ul pe faza scurta la masina mai sus mentionata???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu o fac ca ori nu sunt in stare, ori costa prea putin ca sa-si bata capul ;D

Scrie clar in VIDA, APPL FOR DRL REMOVE (EU) sau ceva de genul. Are si part number...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai mult ca sigur ca poti, chiar si cu ultimul VAG COM poti vedea presiune turbo la Volvo D5 in modul CAN OBD2.

Am testat cu vagcom v11 si nu merge nimic,iar cu elm 327 se conecteaza doar pe airbag,abs si instrumente.

App a testat cineva un Dice pe motorul meu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna seara am si eu o problema cu clima la un volvo s40 din 2007 nu mai imi functioneaza nici unu din motorasele care actioneaza clapetele , a ramas blocate pe partea dreapta, pe geam si pe caldura si partea stanga geam si pe rece eu ii dau comanda pe butoane se aprind da nu face nimica din cate am vazut nici incalzirea in scaune nu merge

Am bagato pe tester si am facut proba la butoane si sunt functionale dar motorasele nu merge  la coduri de eroare imi da Climate (Climatizare - CCM (Climatizare)) DTC Descriere DD21 - LIN-bus 2 - Faulty signal - Permanent si am incercat o calibrare la clima si mi-a dat 0073 - cofigurare sistem - Calibration fault - Permanent ce asi putea face in cazul acesta

Edited by Giorgian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now