alin_ux

chiar e nevoie de reducerea pensiilor si salariilor bugetarilor ??

721 posts in this topic

tot suparat esti? lasa ca iti trece, odata cu criza :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si daca ne luam concediu pana trece criza nu e mai bine, eu as pleca in CONGO .

Share this post


Link to post
Share on other sites

si in congo tot de maimute si maimutoi dai  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar macar nu sunt in guvern:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

guv roman atat stie sa faca : sa ia de la saraci si sa dea la bogati, bugetul asa a fost conceput; leit motivul : dezvoltare, insanatosirea economiei, acord cu FMI si UE si alte baliverne, insirate pe ata alba de marinelu chior; in nicio tara alde presedintele nu se baga precum musca'n curu' calului peste salarii, pensii, samd, da' al nostru e jucator; ma intreb : cand il faultam odata sa mai stea dracului pa tusa ? :machinegun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

domnule @alin_ux te as ruga frumos sa nu mai faci propaganda si sa instigi la violenta!!!nu ma fa sa te jignesc.suntem oameni civilizati care realizam printr o simpla analiza la rece ca guvernul nu va reactioa la scandarie din strada.pana la urma guvernul din grecia tin cont de manifestatiile alora din strada????masurile care le au de luat le iau si gata.asa cap asa caciula.

ma enervez de fiekare data cand trebuie sa scot o hartie sau trebuie sa stau la rand deoarece casiera avea nu stiu ce treaba.sunt sigur ca am patit asa ceva cu totii.si atunci iti vine sa dai cu ei pe toti peretii. mare parte a bugetarior sunt niste nesimtiti.cand le reprosam ca sunt platiti din banii mei imi radeau in nas si imi puneau bete in rate.pe unde am fost a trebuit sa ma ploconesc desi sunt un important contribuabil.si marile angajari la stat nu s au facut pe vremea pdlului.nu zic pe vremea cui sa nu fie considerata propaganda.

de vina nu e doar boc, basescu de vina sunt toti.nu mai stiu in care post afirmai ca ai nu stiu ce legaturi pe la psd, park atunci cand era vorba de o intalnire.mi se pari impartial si imoral ca sa poluezi forumul cu propaganda psdista.vrei sa ajungem de rasul greciei???sa rada toti de noi???asta e.asa am stiut sa gestionam de a lungul anilor situatia asa sa o tragem.violenta nu rezolva absolut nimic din contra ne face mai mult rau,creaza o imagine ,desi sifonata,si mai proasta a romaniei.

chiar moderatorii acestui forum nu observa ca in acest topic e vorba de propaganda?????@alin_ux nu ai facut decat sa injuri fara sa vii cu o explicatie.pentru cultura voastra(domnule @alin_ux) s-a spus destul de clar ca celor la care reducerea de salar va duce la scaderea salariului sub salariul minim garantat nu se va aplica 25% ci doar in limita acelui prag.

eu stiam ca pe un  topic se fac lucruri constructive si nu distructive.rog moderatorii sa ia masuri!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Părerea mea este că anumiÅ£i indivizi ar trebui să aÅŸtepte să le iasă părul pubian înainte să se dea mari contribuabili (deveniÅ£i, probabil, pe spatele părinÅ£ilor) ÅŸi mari cunoscători ai "sistemului". AceiaÅŸi indivizi poate ar trebui să înveÅ£e limba Å£ării pentru care plăteÅŸte importante contribuÅ£ii, de până la 50 RON/an, în patru tranÅŸe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa le iasa unde? de sub limba, pe limba sau dintre dinti? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu prea imi dau seama de unde pana unde este Alin PSDist, faptul ca-l injura pe Basescu nu-l face PeSeDist ci mai degraba PeNeList.

Actiunile in strada duc la schimbari in RO, istoria ne-a aratat asta si in 89, 91 si poate si in 2010 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimic de spus nea Boagdane.Dar avem pretentia ca traim intr-o tara democrata,poate nu chiar asa civilizata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

balanel-miaunel, uite concluzia la care am ajuns: mai sunt multi ca tine, care parca aveti creierul spalat si, intr-adevar, ne meritam soarta.  nu fac propaganda nici pentru psd, nici pentru pnl si nici impotriva pdl, dar situatia din tara nu prea este roza! si daca tu-mi spui mie sa nu iesim in strada ca ne facem de ras, ca rade strainatatea de noi,  inseamna ca ar trebui sa inghitim la nesfarsit, sa luam p... le in fund si palme peste fata si sa fim fericiti ca traim in Romania, sa-l laudam pe "iubitul nostru conducator", sa ramanem pasivi la deciziile incompetentilor din guvern!  uite ca nu toti suntem precum esti tu, pasivi si importanti contribuabili care se plang dar nu vor sa faca nimic, sa ia atitudine.

"pentru cultura voastra(domnule @alin_ux) s-a spus destul de clar ca celor la care reducerea de salar va duce la scaderea salariului sub salariul minim garantat nu se va aplica 25% ci doar in limita acelui prag."  Prietene,  cam subestimezi gradul de inteligenta la multi colegi de pe forum, asa ca ... 

Salariul minim garantat este prevazut in contractul colectiv la nivel national si normal ca reducerea de 25% se va aplica pana la limita salariului minim garantat! dar, in fine ... bine ca te-ai prins si tu.

PS :  ai grija sa-ti platesti contributiile la timp, ai vazut ca Videanu s-a apucat iar de afacerea cu borduri, i mai trebuie ceva incasari la buget ca sa-i achite statul facturile!

Share this post


Link to post
Share on other sites

IndemnizaÅ£ia pentru creÅŸterea copilului scade cu 25%. Inca o veste  buna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa nu mai spun ca mamicile nu mai beneficiaza nici de laptele praf gratuit care era distribuit prin  intermediul CMI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimic de spus nea Boagdane.Dar avem pretentia ca traim intr-o tara democrata,poate nu chiar asa civilizata.

la Bot`shani  acolo la tine ce spune lumea? e  bine, nu e bine? e democratie? ca aici in zona suntem cam multi ciuruiti, si f in f..und si cu banii luati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beton, adica dupa ce ani de zile a cotizat nevastaamea sute de milioane de lei vechi la bugetul de stat ajunge sa ia un rahat de bani, genial .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alin_ux revazand inca odata posturile tale tu singurel ai dat de inteles ca vor fi scazute si salariile celor cu 6-7milioane cu 25%.Ca sa ma prind eu trebuia sa specifici tu.Pentru mine munca mea e munca mea si orice ban facut de mine e IMPORTANT,de asta am zis important contribuabil,pentru ca am plecat de la nimic si simt ca am realizat ceva fara mama si tata cum sugereaza unii de pe forum.Ma doare cand din mult-putinii bani care-i fac tre sa dau mai mult de jumatate pe la stat si mai trebuie sa stau si pe la coada sa le mai suport si pe cretinele alea de imi iau banii.Daca banii pe care ii ai ar fi in integralitate munciti de tine iti spun eu ca te-ai simti important contribuabil,multi putini cati or fi.

Ceea ce voiam sa spun este ca situatia nu sta asa de un an doi ci de mult mai mult timp.Am vrut sa sugerez ca nu sunt de vina doar cei care sunt acum la putere,ci intreaga clasa politica=>trebuie injurati toti nu numai Boc si Basescu,asa cum nu ai facut tu prin posturile tale.De asemeni am zis ca e vorba de propaganda din partea ta din simplu motiv ca ii injuri doar pe Boc si Basescu fara sa ii tragi la raspundere si pe restul guvernantilor.Ma scuzi daca te simti ofensat ca ti-am vorbit la per tu dar simt ca putem purta o discutie fara ofense personale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aline aici are dreptate Alex, nu e numai boc, si altii au dus la situatia in care ne aflam .

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu numai boc, dar problema e ca ei sunt la  conducere de ceva vreme si nu misca nimic.

INCOMPETENTI! CIRCARI, SI  ACTORI IEFTINI DE TEATRU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu chiar actori, ca sa fii actor tb sa ai ceva aptitudini, pur si simplu boc nu are "boase" ca sa ma exprim elevat, stie ca trebuie sa faca ceva da nu poate sa inceapa cu ministerele si cu aia de sus si o ia cu aia de jos, asta o sa-l coste mult, a mai cazut el acum cativa ani 

DAR acum o sa cada mai de sus .

Share this post


Link to post
Share on other sites

si nu o sa cada  singur !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radem cat mai putem dar si cand o sa plangem o sa fie inundatii ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

bunica-mea abia ce a iesit din spital, nici nu stie ca-i micsoreaza astia pensia, daca-i spun poate c-o trimit inapoi la spital!

Imi pare rau de bunica dumneavoastra ca este bolnava, ii doresc sanatate.

parca mi-ai luat  vorbele din gura! pana acum am lucrat corect, de acum incolo .. 10 % pe acte iar restul pe ... pe langa, ca nu se mai poate.  pacat ca nu pot sa aplic metoda la ambele firme

nu stiu cat mai suporta oamenii tot spectacolul asta, toata joaca de-a guvernarea, iese boul de basescu acum si se comporta de parca ar fi fost in opozitie pana acum .. si lumea haleste! si haleste in continuare. totusi, cred ca inca nu le-a ajuns  cutitul la os, inca!

Ma intreb de ce va plangeti ? Aveti altceva in plus de platit acum fata de acum 1 an (alte chieltuieli impuse de stat datorita crizei)? (e intrebare )

Solutia dumneavoastra ar fi sa-si dea Boc demisia,nu? Romania in situatia actuala de asta are nevoie? de instabilitate politica? sa nu mai fim credibili nici unde? de cateva luni de propaganda si bani aruncati pana se va alege alt premier? de asta avem nevoie acum?

Si v-as mai intreba daca ar fi iesit PSD la putere cat de mult ati fi castigat? (nu sunteti singurul patron care sufera din cauza asta si din cauza asta injura puterea actuala si incita spiritele).

Toti sunt devina si corupti si cum vreti voi.

Dar acum cred ca e momentul sa facem ceva ca sa nu ne incecam in "rahat" decat sa cautam vinovatii. Dupa ce o sa trecem de criza putem sa cautam si vinovatii, dar acum nu cred ca e momentul sa urlam si sa dam vina pe unul si pe altul.

Eu nu vad pe nimeni sa ofere vreo solutie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now