rich1974

Ce muzică?

1,297 posts in this topic

Fgh......ai dreptate legat de ceeace produc cei de la credence clearwater revival.......e muzica celor care conduc Volvo :D..............totusi ai grija sa nu i-i induci in eroare pe tineri........[nu tin morala, eu nici nu eram nascut prin 75 cand tu probabil i-i ascultai deja....ei au inceput in 68..... :D]...deci chiar daca unele piese ale lor seamana undeva cu country[vezi albumul Bayou Country din 69 ;D]....ei raman unul din cei mai tari trupe de rock ai tuturor timpurilor...... :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa asculti country in romania nu ai alta sansa decat sa ai net in masina si sa faci streaming radio. sunt foarte multe posturi de radio din state care sunt specializate pe country. si nu e chiar asa de scump. un pda, un modem si abonament la net mobil. si atunci ai ce muzica vrei in masina.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

e mai ieftin cu un ipod ...  ;D ...platesti odata!

si ori cauti pe saituri ptr country si downloadezi ... (bineinteles platit!!!  ;D)

ori inregistrezi cu calcu muzica de pe net ... se poate ... sil pui asa pe ipod ... for personal use  ;)

eu ipod folosesc  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opus ....ai perfecta dreptate cu Credance...dar eu m-am referit la ei ca la o optiune de ascultat nici o legatura cu muzica country...Sint rock bineinteles..Cei ce doresc country , este pe net { torrente } tot ce vrei , si am copiat cred sute de piese in mp3 de o calitate excelenta. Oricum ma bucur ca-ti place CCR . Oricine este fan CCR este prietenul meu... :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

partea buna e ca toti asculta cate ceva.si mai buna e, ca doar unu a postat cuvantul manele.asta inseamna ca cei ce au volvo, mai totusi si "altceva". pana la urma e chestie de gusturi, da tot nu rezist sa nu mai zic ceva de manelisti:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asculta cineva dintre voi Blues si Jazz ?

Acasa ShoutCast-ul e permanent la mine pe KOQX Blues Radio din San Jose California, precum si altele.

link catre .pls http://www.koqx.com/koqx.m3u

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cum e la voi dar la mine merge de minune Metalica: whiskey in the jar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asculta cineva dintre voi Blues si Jazz ?

Acasa ShoutCast-ul e permanent la mine pe KOQX Blues Radio din San Jose California, precum si altele.

link catre .pls http://www.koqx.com/koqx.m3u

dadadadadadadadadadadadadadadadaddadadadadadaddadadadadadadadada  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

So, heres my Blues Collection

Imi place in special Muddy Waters

My Blues.txt

Share this post


Link to post
Share on other sites

... daca erau si tilurile  ::) ...

ma cauti tu sau te caut eu in privat pe mess ptr ceva schimb de idei muzicale?!?  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te caut eu, nu am gasit cum sa fac o lista la titluri, sunt cam 1800, stie cineva cum se face ?

Nu gasesc ID-ul tau in profil, cauta-ma tu atunci, id-ul meu e ro_ber_tino

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene! cred ca cea mai tare formatie de le ora actuala e "tool"  . practic eu cred ca sunt un fel de dumnezei in domeniu. cautati pe youtube si nu o sa regretati. sa vedeti si ce videoclipuri au.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe Pavarotti nu l-am ascultat niciodata asa cum l-am ascultat pe Costel Busuioc........inca nu stiu cum mi-a ajuns in creier in halul acesta dar au trecut doua ore si inca i-l ascult............nu e genul de muzica pe care i-l ascult si totusi ma trec fiori......ce simt impatamitii acestui gen????........Ca om pare ok....[ scuze i-l stiu de cateva ore].....ca voce e unic 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, opus, l-am ascultat si eu. Cind vad faze de-astea (cu romani care afara sint recunoscuti si la noi nu da 2 bani nimeni pe ei) ma enervez rau...Eu de 2 ani caut un producator pentru cele 2 CD-uri ale mele cu muzica ambientala si NIMIC, doar promisiuni. Cica nu am segment de piata (dar fani exista pentru Vangelis,Yanni, Isao Tomita,Kitaro,Tangerine Dream,Art of Noise,etc). Si singura chestie e ca m-am nascut aici...Asta e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu ma gandesc asa ...

cauta si tu un site unde iti poti promova muzica, nu punct ro ci dot com sau ceva, (fa tu unul daca nu), exista siteuri cu forum und se poate asculta si downloada muzica, pe gratis ...

inteleg eu ca tu ai bagat timp, talent etc in aceste 2 cduri, dar incearca sa te faci cunoscut afara ... sau in tara ...

nu stiu cum leai facut ... adica canti la un instrument sau mai multe, sau e muzica 100% facuta pe calc ... , incearca sa mergi la niste cluburi mai selecte, mai "educate", unde poti face un "performance" ...

daca ai reusit sa faci 2 discuri precis mai poti face cel putin 2, le vei vinde pe alea

;)

... si daca ma asculti pe mine, faci cum vrei tu!  ;D

(leas asculta!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut ca multe trupe "proaspete" isi promoveaza muzica creeandu-si profile si pe MySpace, chiar acum cateva zile am vazut ceva formatie rock romaneasca pe MySpace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roxette toata discografia, Vama Veche... Chiar mi-am adus aminte acum ca am un CD de la VOLVO pe care nu l-am ascultat pana acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Queen, Guns, Roxette, Metallica, Nirvana, Fool's Garden, 2 Unlimited, En Vogue, TLC, Samira, Pandera, Bad Boys Blue, Modern Talking, Pink Foyd, U2, Deep Purple, Led Zepeling, Enigma, Vangelis, Atb, Era, Robert Miles, Ace of Base, Aphex Twin, Thivery Corporation, Red Snaper, Letfield, Lamb, Vama Veche, Parazitii. Totul se rezuma la starea de spirit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AC/DC la greu!  :headbang:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now