rich1974

Ce muzică?

1,297 posts in this topic

Mie imi place sa ascult

Share this post


Link to post
Share on other sites

DEPECHE MODE chiar nimeni???

in rest, depinde de starea de spirit, si de cine e in masina. daca e toata familia, fiecare are dreptul la cate 1 cd prin rotatie. asa ca, am ajuns sa ascult inclusiv coloana sonora de la desene animate.... disney... stiti voi, ursul baloo, racul sebastian, si altii... ;D

oricum orice in afara de manele....

Share this post


Link to post
Share on other sites

uite un playlist care te ajuta sa treci de la o stare la alta,la fel de repede cum ruleaza piesele.

sigur in 4 min. reuseste sa te enerveze unu,iar in minutul urmator sa-ti vada fundu` .  :D

1.crowded house-four seasons in one day

2.connells - `74-`75

3.modern talking- brother louie

4.opus-life is life

5.abba- knowing me knowing you

5.trio- da da da

6.the police- every breath you take

7.bonnie tyler- it`s a heartache

8.aerosmith - i don`t wanna miss a thing

9.sting-shape of my heart

10.scorpions-wind of change

11.boney m-daddy cool

12.bon jovi-always

13.alice cooper-poison

14.queen & david bowie -under presure

15.desireless- voyage voyage

Share this post


Link to post
Share on other sites

zilele astea ascult "nimeni altu"

"ai fi vrut un alt scenariu pentru filmul vietii tale :("

Share this post


Link to post
Share on other sites

In general radio - zu, vibe fm, profm dance, radio 21 (mai rarut ca-i mai dragut), magic fm, europa fm.

CD-uri:

-muzica anilor 80

-balade rock

-ceva noutati (de pe vibe fm, radio zu)

-blues-uri

-parazitii

-vangelis

-modern talking

-sandra

-niste negrii care injura de mama focului si bubuie boxele

- si cateva porcarii luate de prin benzinarii

De obicei canta cate un cd 1 saptamana, pana il invat sau incepe sa ma streseze :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

preferintele mele... sa vedem: 70s, 80s, 90s, country, rockul mai usor gen acdc, rolling stones, bon jovi and more chiar  trance si minimal uneori

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Ca bine ziceti de muzica...

 ABBA  :D.....ca sa imi invat masina cu .. Suedia ,ca este nascuta in Belgia ,adoptata  in Olanda iar domiciliul i l-am facut aci ,in romanica.. :D

  Radio  ceva :magic , Deea ,Vibe fm,Romantic (un pic)

 Apoi  f.f. multe amestecate de la Dave Brubeck(take 5 ,tave 10, rondo a la turk etc),Led zep, Rainbow ,Genesis,ELO,Depesche (un picutz),Def Lepard,J. Coinbra ,Yes,Mahavishnu Orch., la Jais(Ro),Holograf ,Dir 5,, ,  etc , format mp3

 

     Am CD cititor de mp3 precum stiti ca are un Volvo   + 2 Mp3 Radio stick-uri (ca doar am 2 prize de 12 V )...peste 300mp3  cred ,daca nu gresesc  si accesez sursele cum imi simt  de moment ca altfel  de la sine lasate le invat si eu repede si treb sa le schimb ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

In afara de manele cam orice, iar când vreau putina adrenalina....

  :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

James Brown nr. 1 si  la fel de sus : Creedence, Jethro T, Queen, Deep Purple, Dire Straits, Pink, Rolling S, Louie Armstrong, dar si J M Jarre, Vanghelis, Tangerine D;  clasica : Pavarotti si Cecilia Bartolli interpreti favoriti, Beethoven orice (imperialul e nr 1), Peer Gynt si Giselle; muzica din baletul Giselle e desavarsita; deh, musici de mambo..., nenorocirea e ca nu am mp3 pe s40t4, dar am caseta si ma consolez, e mult prea complicat sa schimb tot sound-ul; oricum, in maschinen ascult mai putin decat acasa, unde bag dB de bubuie geamul! ;D) :toothy9: :yahoo:  stau la curte si-mi permit!

CpNmTbo si muuulta muzica buna pt toti Volvistii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

..., nenorocirea e ca nu am mp3 pe s40t4, dar am caseta si ma consolez, e mult prea complicat sa schimb tot sound-ul;

Nu e chiar asa de greu de schimbat sunetul, eu mi-am pus o unitate becker 7945, am si navigatie, mp3-uri si se aude de 10 ori mai bine decat cu casetofonul cu care am luat-o.

Ontopic:

Share this post


Link to post
Share on other sites

xydexter : ce hram poarta acest becker nu stiu cat? se pune direct in locul unit hu 605 pe care o am la bord? si cam cat coasta?  sa stii ca io sunt mltumit de 605-ul meu, nu stau mult timp la volan, asa ca merge; mai ascult si radio uneori, da' bubuiala nu manele  ;D , vreau sa ma tina treaz nu sa-l injur pa cochilu' minune :thefinger:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este cam scump, chiar si second-hand, avantajul este ca se aude de mare clasa, are navigatie inclusiv cu romania, desi nu la nivel de numar de casa, are hands-free pentru telefon si da si bine in bord de S40.

http://www.youtube.com/watch?v=dH3lFSfdcfY

Share this post


Link to post
Share on other sites

xydexter : am catat pe net si mi-a cazut fata, al mai ieften  e 2016 EUROI (nu lei!); merci, dar nu poci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Poi si eu ascult multe de tot  dream theater dianna krall, robbie williams, credence dar si john fogerty singur care, by the way, are niste albume solo reusite, nu toate dar are

  recomand last man standin se numeste albumul , artist jerry lee lewis nenea asta fiind pianistul lui elvis presley

si sa auziti cum canta la 80 de ani mosu ista

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alexpopeystar68, stiu ca e foarte scump, eu l-am luat de la un nene care nu stia ce vinde  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

metallica ultimul album e fain de tot si ultimul single robbie williams- bodies parca se numeste, merge exceptional. Cand vezi clipu la tv si apoi pui piesa in masina, constati ca e facutapt a fi ascultata acolo si de aceea este si clipul ila asa... in motion tot timpul cu motor, apoi masinuta aia

  pe matrix il intreb si pe aceasta cale, ce muzica face, la ce canta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Santana il uitai - e super, dar si Electric light orchestra... si Bjork si ..., bluesuri, country,  ca si Shakin Stevens ..., Elvis, ce voce ..., dar de Beatles nu se mai vorbeste p'aci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Nu te supara ca nu am pomenit de Beatles... eu cant cu trupa Beatles, fara suparare, vineri de la 6 seara cantam... adica repetam

Share this post


Link to post
Share on other sites

In play off?  ;D ; inteleg ca esti un cantaret modest, da' putina reclama nu strica nimanui ;) ; Beatles si mai cum? sa nu scrii ca asa, simplu, ca-mi arunc toate longplay-urile! :smileinbox:O0:sleepy2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

O metoda eleganta de a potoli vecinii care dau manele tare...  ;D

Dupa 3 piese din astea o sa isi asculte manelele numai la casti. La mine merge garantat.  :P

E important sa ai si boxe mai mari ca ale lui. :)

In rest... in masina, merge asa ceva:

E ritm de diesel. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now