Adriann

Far

43 posts in this topic

@Bogdan G  nu pot spune ca bat bine,oricum si eu as vrea faruri h7 / ceva cu lupa,diferenta fiind foarte mare.Dar mi se pare mult mai bun decat un bec clasic ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cu 300 de lei am pus(nu eu, altul) telescoape, placute spate si am facut si schimbul cu mobile 1 Made in Belgium cu tot cu filtru + reglajul ambreajului in banii ăstia. Crede-ma, nu o sa dau 185euro fara tva/bucata+transport niciodata pe un far/instalatie de xenon nici daca in banii astia primesc bonus 2 mulatre si un six pack de Beck's.

Am gasit faruri cu X-discount-bonus-pile = 50 de euro/bucata + transport. Facute de Scand.... ceva. Noi noute, dar daca printr-o mica sansa merge cu astea de le am acum. De ce sa nu pastrez banii pentru instalatie. Faza nasoala e ca nu sunt pe stoc farurile....

Cu putin noroc eu zic ca farurile se schimba o data la 10 ani . De cite ori schimbi telescoape , ulei , placute in timpul asta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu putin noroc eu zic ca farurile se schimba o data la 10 ani . De cite ori schimbi telescoape , ulei , placute in timpul asta ?

Tu ai vreo idee cat am dat pe 5l de mobile 1? :))))

90 de lei.

@lik2008: E mai bine xenon fara lupa decat becul clasic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lik2008: E mai bine xenon fara lupa decat becul clasic.

Ie Adriane,dar depinde cum bat farurile.Daca bat prost esti/sunt un dezastru de drumurile publice ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lik2008: E mai bine xenon fara lupa decat becul clasic.

Ie Adriane,dar depinde cum bat farurile.Daca bat prost esti/sunt un dezastru de drumurile publice ::)

Sunt deja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sal... ca sa nu deschid un alt topic;

oare pentru ce sunt acesti conectori ?

post-1417-12877884913789_thumb.jpg

post-1417-1287788491431_thumb.jpg

post-1417-12877884914722_thumb.jpg

post-1417-12877884915146_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... nu imi dau seama din Vadis pentru ce e ala.

Ma uit maine la a mea si-ti zic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi2727: Ai putea, te rog frumos, sa-ti faci cate o poza la fiecare far si sa le pui aici? ;D Facute de aproape.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar ce vrei sa vezi exact? Nu de alta dar la farurile mele sunt multe explicatii de dat...  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unu e cu lentila de uk... unu e cu lentila crapata, nu mai tin minte care/cum.

Daca nu iti dai seama din pozele astea, am si lentila separata... sper/pe undeva.

post-924-12877885086617_thumb.jpg

post-924-12877885096817_thumb.jpg

post-924-1287788510997_thumb.jpg

post-924-12877885118597_thumb.jpg

post-924-12877885125697_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu ai pantele in stanga. La mine sunt in dreapta.

Deci trebuie sa fac rost de lupe. Clar.

Nu ai niciunul cu lentila de uk din cate vad.

post-4318-12877885134433_thumb.jpg

post-4318-12877885142173_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Nu ai niciunul cu lentila de uk din cate vad.

Ciudat. Eu cu manutele mele am dat jos un far de la 440 cu volan pe dreapta... Numai ca eu desfac cam de 2 ori pe an farurile, ca sa le curat... si uneori mai inlocuiesc componente cu ce am eu rezerva. Cum deja le-am desfacut de vreo 4 ori, chiar nu mai stiu care, ce are in el. Cu cel din stanga am avut probleme la reglaj si banuiam ca acolo ar fi ceva dar nu am apucat sa studiez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CAUT SI EU UN FAR STG PTR UN VOLVO 460 an  fabr 1993,VICTIMA A BAIETILOR DE CARTIER CARE ASA ISI PETREC EI TIMPUL LIBER,SPARGIND FARURI, TRIPLE SI OGLINZI LA MASINILE DIN PARCARE.tel 0741504620 GALATI

Share this post


Link to post
Share on other sites

CAUT SI EU UN FAR STG PTR UN VOLVO 460 an  fabr 1993,VICTIMA A BAIETILOR DE CARTIER CARE ASA ISI PETREC EI TIMPUL LIBER,SPARGIND FARURI, TRIPLE SI OGLINZI LA MASINILE DIN PARCARE.tel 0741504620 GALATI

Salut

Fa un anunt pe sectiunea Bursa, poate gasesti acolo ceva.

Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

acum trei saptamani, am schimbat becurile din fata...sa nu zic ce lucru e sa schimbi becurile respective la un 480...macar am curatat prooiectoarele cu apa calda, exteriorul cu cromofag...acum arata ca nou, numai usor cu cromofag, ca mananca si pielea si vopseaua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now