Sanyboy

Biciclete...supertare

227 posts in this topic

Cine se baga la o urcare pana la Cabana Curmatura (Piatra Craiului) si apoi o coborare. Pe forestiera? :)

Acum e si ceva zapada deci, distractia maxima, efortul pe masura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bici a mea pentru asa ceva este,am rupt o mana si inca incerc sa-mi mai revin,dar....mergem ca mai am una. Poate mai gasim pe cineva trei,patru pana la cinci ar fi bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) cu o mana :) pe zapada ? :) esti simpatic. E clar ca vrei sa scapi si de cealalta. :)

Da, eu mai caut, poate pentru wee viitor. Daca vrei sa mergi, esti binevenit, dar cu o mana.... cred ca esti un pic kamikaze :)

Dar pentru asta, facem echipa volvo?

http://deltatriathlon.ro/?id2=0002

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt, recunosc dar uite am noroc si scap mereu. Au trecut cam 5 luni mai doare si am mobilitate redusa dar am recapatat forta in ea cam 80% si cu atentie doar de placere cu gandul doar de a termina "cursa" ar putea fi bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primii 20 de km din aceasta primavara ...

post-50-0-66046800-1362939705_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aprilie 20 2013 Critical Mass Tirgu Mures

post-50-0-14629800-1366486398_thumb.jpg

Edited by opus
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine merge wee-ul asta la Prima Evadare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ME, me, me !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super. Ne vedem pe acolo :) Sfatul meu e sa te strecori mai in fata, cat poti de in fata pentru ca o sa se faca nebunie :) ........sau mergi doar sa privesti? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mergem la plimbarica nu la alergatura :)

Plus ca vin cu madam, care daca trage tare ii bubuie termostatu' ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hi Hi. Super. Daca ajungi la complex Astoria in Snagov, ne vedem pe acolo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iata ca a trecut si Prima Evadare.

Multumesc Alex pentru urare.

De data asta pentru mine a fost un pic diferit.

cam asa:

post-135-0-57044100-1368552324_thumb.jpg

Mai exact, a aparut o schimbare de ultim moment. Am participat la categoria de cuplu si desi am luat doar locul 27 din 49 participanti pot spune ca e o mare reusita, chiar o dubla reusita.

Pentru multi, e un numar pe la mijlocul clasamentului, pentru mine e un numar excelent pentru ca a fost realizat de o persoana care era la prima iesire in teren accidentat sa nu mai iau in calcul si ca au fost 59 de km.

Bravo ei, s-a descurcat impecabil si a avut un curaj extraordinar sa se alature celor 2700 de participanti, sa se ingramadeasca cu ei cot la cot la start si chiar pe teren, a reusit sa depaseasca multi baieti.

Desi a avut momente de cadere spre final, momente in care o auzeam bombanind "imi vine sa arunc bicicleta asta in padure" sau "cum naiba sa petrec asa o zi de duminica" pot spune ca a trecut peste si a reusit sa mearga pana la sfarsit. :smile:. Chiar la un moment de furie a pedalat pe o distanta de 3 km pe drum intre tarlale cu 27 km/h incat se uitau toti cu uimire cum o fata ii depaseste... ziceai ca e Duracell. :smile: (excludem cele 170 de fete care se dusasera deja dar nu e concludent, cam asta a fost pozitia ei la fete, 170 din 267)

Ma inclin in fata ei, pentru o prima iesire, pe o asa distanta, e o mare realizare pentru ea si si-a invins teama de la ultimele doua cazaturi.

Speram ca la anul sa urcam spre locul 3, loc care poate fi atins daca ne pregatim. E o fata puternica si poate :smile:... daca nu se infurie si imi arunca bicicleta in padure :smile:

A avut o ambitie extraordinara, sa participe si apoi sa si termine.

Cam asta am facut anul asta la prima evadare. Am castigat cate un tricou, o medalie si o diploma :smile: plus multa experienta si intelegere in momente de efort maxim.

Multumesc pentru cei care s-au gandit la noi. :smile: Marius, mercic :P

Asa arata startul

post-135-0-84255400-1368553387_thumb.jpg

Edited by ValiU
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo !!!

Asa miscare si determinare merita luata de exemplu :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo, felicitari pentru curaj si reusita !!! Este foarte bine ce ati obtinut, nu mai fiti asa modesti !!! :hello2: :hello2: :hello2:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

BRAVO, sunteti un exemplu pentru noi toti.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte tare topicul "Biciclete" si nu ma asteptam sa vad atata miscare din partea volvistilor. Traiesc intr-un anturaj in care toti merg cu masina chiar si sa cumpere paine dar de multe ori cu bicicleta e mai relaxant, mai rapid si mai sanatos. Chiar daca nu am cu cine, merg foarte mult cu bicicleta singur pe diferite trasee cum ar fi : dupa ce ploua in padure pe aleei cu noroi, teren accidentat facut special pentru pasionati sau in oras pe piste special amenajate dar in "treapta" 21 undeva intre 30-35 km/h constant. Anul asta, din luna Mai de cand mi-am cumparat kilometrajul si pana in octombrie am facut 945km. Aveam in cap sa trec de 1000 de km dar nu am reusit ca s-a racit vremea si ma imbolnavesc foarte repede. O sa incerc sa ajung anul asta la 1000km ca sunt curios daca nu cumva se va reseta kilometrajul cand ajunge la 1000km adica sa o ia de la 0.

km : post-6084-0-03585400-1384959146_thumb.jppost-6084-0-97977500-1384959169_thumb.jppost-6084-0-31799600-1384959217_thumb.jp

utilajul : post-6084-0-21954200-1384959315_thumb.jp

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabut utilajul!!! Tre' sa-ti iei una mai teapana ;D ;D ;D!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E slabut dar mai aman putin ca de jumatate de an tot visez la un S80 si doar apoi alta bicicleta. Iti vine sa crezi ca a costat 30€ asa cum o vezi? :) Am facut cu ea 945km si inca vreo 300 pana sa-mi iau kilometrajul si n-am avut probleme cu ea, cu toate ca pe ce teren am fost cu ea ma rugam la al' de Sus sa nu se rupa furca. La banii astia nici nu-mi doream mai mult si nici nu ma asteptam sa apuc cu ea 1000 km. Nu mai zic ca eu am 1,89m iar utilajul are roti de 26" ... deci iti dai seama cum arat pe ea. :slap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram curios ieri ce se intampla cu kilometrajul cand ajunge la 1000km. Se va reseta si o ia de la 0 sau va merge in continuare? Nimic, nici macar nu a ajuns la 1000 ca la 999,99 s-a oprit si a inceput sa palpaie.

post-6084-0-28749300-1393957211_thumb.jppost-6084-0-71861200-1393957246_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now